folder Tahribat.com Forumları
linefolder İş - Güç, E-Ticaret, Alışveriş
linefolder Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmeliyim?

Hangi E-Ticaret Yazılımını Seçmeliyim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek

Merhabalar,

Şu an çalıştığım şirketin halihazırda kullantığı bir e-ticaret sitesi var ama yenilemek istiyor.

2013-2014 yıllarında bir yazılım firmasına yaptırmışlar şu anki siteyi.

İncelediğim kadarıyla yazılım firması OpenCart 1.5.6.1 üzerine kendi temasını giydirmiş.

Opencart veya WP WooCommerce kurabilirim ama hem ben gittikten sonra muhatapları olsun hem de sürekli güncel teknolojileri kullansınlar istiyorum.

Biraz araştırma yaptım: dokuzyazılım ve ticimax makul gözüküyor. İdeasoft ile daha önce deneyimlerim oldu, ona pek sıcak bakmıyorum.

Bir de softtr diye bir firma var ama ucuz etin yahnisi nasıl olur bilmem.

Sizin kullandığınız e-ticaret altyapısı nedir ve önerebileceğiniz bir firma var mı?

binin yarısı beş yüz o da bizde yok
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cemnet
    cemnet's avatar
    Erkek

nasıl bi trafik olacak sitede. beklenti nedir ne değildir biraz daha bilgi verirsen ona göre öneriler gelecektir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Konu takip 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarikat Şeyhi
    HolyOne
    HolyOne's avatar
    Erkek

Entegra kullanıyorum, tamamen spagetti kod olarak yazılmış belli ama çoğu ihtiyacı karşılıyor, günde 300-400 siparise kadar cikan firmalar genellikle minium sorunla kullanabiliyor

Tüm populer eticaret siteleriyle stogu eslestiriyor (Hepsiburada, Trendyol, N11, eptt etc...) Opencart vs gibi kendi sitenin entegrasyonu için ek para isterler onunla birlikte yıllık 6000 i bulur

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    cemnet bunu yazdı

nasıl bi trafik olacak sitede. beklenti nedir ne değildir biraz daha bilgi verirsen ona göre öneriler gelecektir.

ortalama 250 ürün var, dönemsel olarak sipariş miktarı artıyor.

en yoğun dönemde günde max 50 sipariş geliyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

teknik bilgin varsa woocomerce kullan. (wordpress.com dan managed alabilirsin.). 

biraz daha rahat olsun dersen shopify kullanabilirsin. 

bu ikisi ihtiyacına göre plugin/tema cart curt ekleyebileceğin şeyler. 

eğer yerli firmalardan bişey alacaksan, nelere ihtiyacın var (entegrasyon, tema, özellik vs) ve bu ihtiyaçların hangilerini karşılayabiliyorlar onu kontrol et. sonradan hiç bişeyi yaptıramazsın. ufak tefek değişiklikler için bile deli paralar isteyip 1-2 aya anca yaparlar.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aylmz
    aylmz's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Entegra kullanıyorum, tamamen spagetti kod olarak yazılmış belli ama çoğu ihtiyacı karşılıyor, günde 300-400 siparise kadar cikan firmalar genellikle minium sorunla kullanabiliyor

Tüm populer eticaret siteleriyle stogu eslestiriyor (Hepsiburada, Trendyol, N11, eptt etc...) Opencart vs gibi kendi sitenin entegrasyonu için ek para isterler onunla birlikte yıllık 6000 i bulur

Hocam entegra'ya baktım ama hiç demo/referans felan yok. 

yolbulucu bunu yazdı

teknik bilgin varsa woocomerce kullan. (wordpress.com dan managed alabilirsin.). 

biraz daha rahat olsun dersen shopify kullanabilirsin. 

bu ikisi ihtiyacına göre plugin/tema cart curt ekleyebileceğin şeyler. 

eğer yerli firmalardan bişey alacaksan, nelere ihtiyacın var (entegrasyon, tema, özellik vs) ve bu ihtiyaçların hangilerini karşılayabiliyorlar onu kontrol et. sonradan hiç bişeyi yaptıramazsın. ufak tefek değişiklikler için bile deli paralar isteyip 1-2 aya anca yaparlar.

Elimde olsa WP veya Opencart kullanırım ama dediğim gibi desteği olan bir sistem olsun istiyoruz.

Bizim sektör genellikle dokuzyazılım kullanıyor, büyük ihtimalle oradan alırız.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    esinti
    esinti's avatar
    Erkek

Hocam tsoft ile ticimax için entegrasyon lar yazıyorum.

Ticimax uygundur tsoft kaliteli.Bunlardan birini seçebilirsin.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    darkorbit_efsanesi
    darkorbit_efsanesi's avatar
    Erkek

Akısoft tan şaşma hocam 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek
    darkorbit_efsanesi bunu yazdı

Akısoft tan şaşma hocam 

Akinsoft iyi mi gerçekten. Duymuştum ama umut baglamamistim.

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Metanet
    Metanet's avatar
    Erkek
    HolyOne bunu yazdı

Opencart'la beraber entregra,bizimhesap gibi bi entegrator firmayla calisabilirsin seyh, opencart ve pazar yerlerini entegre bi sekilde kullanabiliyosun boyle.

Bende baya bi araştırdım en sonunda opencart'ta karar kildim, benimkinin icinde e-ihracatta oldugundan ideasoft,ticimax gibi firmalar sanki bisey varmis gibi hemen paketin ustunde ek 10k-20k koyuyor.

@hipokondriyak hocayla calisiyorum, bitmedi henuz ama simdiden memnunum tavsiye ederim. Sen gittikten sonrada destek alabilirler her türlü.

Burda cok felsefi bir yazi yazdigini dusun , ne sen yorul ne de ben yorulayım. İş yapılmayacaklar listem : hipokondriyak
Toplam Hit: 1943 Toplam Mesaj: 18
e-ticaret yazılım