folder Tahribat.com Forumları
linefolder Donanım & Driver
linefolder Hangi Mürekkep Püskürtmeli Yaziciyi Tavsiye Edersiniz?

Hangi Mürekkep Püskürtmeli Yaziciyi Tavsiye Edersiniz?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

kartuş derdim olmasın diyorsan tanklı sistem öneririm. ben zamanında kullandım bakımlarını iyi yaptım hiç sorun çıkarmadı. kartuşları ucuz yazıcı yok. anca dolduracaksın yada tanklı sistem alıp uzun süre kafan rahat edecek.

https://www.hepsiburada.com/canon-pixma-e3340-fotokopi-tarayici-wi-fi-airprint-yazici-bitmeyen-kartus-sistemi-p-HBV00000BNEEH?magaza=MarketimCO&ds_rl=1294343&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&isFashion=true&ds_rl=1294343

bu ürünü öneririm. zamanında wifisiz olanı almıştım. kartuşlarını kururtmamaya , hortumlarını sürekli kontrol etmeye dikkat ettiğim için tertemiz kullanmıştım yıllarca.

bu kartuş kurutmama olayını nasıl yapıyorsunuz ? ben arada kafa temizleme modunu açayım diyorum mantıklı mı ? 

hortum kontrolü nasıl yapılıyor ?

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

@murdery

a3 hiç satınalıp kullanmadım. ama piyasanın en ucuz hp olanını bir süre otelde kullanmıştım. birbirlerinden çok farkı yok. iş görüyorlar. pahallısına gerek yok .a4 ile aynılar. tonerli desen araba parası zaten.

@rapidhacker550

hocam günlük ve haftalık kullanımda sorun olmuyor. hatta düşmesi açıksa bekleme modundaysa arada bir kendi temizliyor kartuşları.

püskürtmeli yazıcıların sıkıntısı bir haftadan fazla tuşundan kapalı ise yada hiç kullanmadıysan kartuşun ucu donuyor. donduğu zaman bilmeyen kullanıcı yazıcıyı bozmana kadar uğraşıyor.

baktın yazıyı silik yazıyor. sakince kartuşları çıkarıp çay tabağında sıcak suya batırıp sakince peçete ile temizleyip takacaksın. danklı sistem ise tankını sallayacaksın hafif.

yada hiç uğraşmayıp en az haftada 2 kez renkli ufak bir çıktı alacaksın. kırmızı sarı siyeh gri test yazısı yeter öyle resim basmana gerek  yok.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    WindayS
    WindayS's avatar
    Erkek

Epson L3160 modelini tavsiye ederim. 

Yoğ yaw
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

@murdery

a3 hiç satınalıp kullanmadım. ama piyasanın en ucuz hp olanını bir süre otelde kullanmıştım. birbirlerinden çok farkı yok. iş görüyorlar. pahallısına gerek yok .a4 ile aynılar. tonerli desen araba parası zaten.

@rapidhacker550

hocam günlük ve haftalık kullanımda sorun olmuyor. hatta düşmesi açıksa bekleme modundaysa arada bir kendi temizliyor kartuşları.

püskürtmeli yazıcıların sıkıntısı bir haftadan fazla tuşundan kapalı ise yada hiç kullanmadıysan kartuşun ucu donuyor. donduğu zaman bilmeyen kullanıcı yazıcıyı bozmana kadar uğraşıyor.

baktın yazıyı silik yazıyor. sakince kartuşları çıkarıp çay tabağında sıcak suya batırıp sakince peçete ile temizleyip takacaksın. danklı sistem ise tankını sallayacaksın hafif.

yada hiç uğraşmayıp en az haftada 2 kez renkli ufak bir çıktı alacaksın. kırmızı sarı siyeh gri test yazısı yeter öyle resim basmana gerek  yok.

ha ben öyle test modu var epsonun onu basıyorum. geçen çizgiler silikti temizleme yaptım sonra siyah kısımdaki bir çizgi silik kaldı orası geçmedi. ama sanırım çok büyük bir sorun yok .

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

test modu ve temizleme modu hepsinde var. öyle 1 ay köşede yatmış  yazıcıya temizleme sayfası filan fayda etmiyor.

zaten temizleme modu aslında tonerli yazıcıların drum larındaki artık toner tozları için. farklı temizleme gerektirecek şeylerde pek işe yaramıyor

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

bugün biraz renkli yazdırdım kafa kontrolü yaptırdım düzelmiş o kesikli çizgi de. kalitede filan hiç bir sorun yok. epson l3151 çok memnunum.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek

ekleme yapayım bugün yazıcıyı kurcalarken bi bakım moduna filan gireyim dedim.

kafa hizalamayı kurcaladım. ondan sonra renklileri soluk yazmaya başladı :D korktum. 

sonra 3 kere temizleme yaptım yine bana mısın demedi.

epson türkiyeyi aradım onlar da 3 kere temizleme modu sonra da olmazsa güçlü temizleme modunu aç 12 saat beklersin dedi düzelir dedi.

kargoya verirseniz servise giderken gidiş ücretini siz karşılıyorsunuz. dönüşünü onlar karşılıyor.

ama neyse ki güçlü temizleme modundna sonra sorun düzeldi.

cayır cayır yazıyor alet. 

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    By_HC
    By_HC's avatar
    Erkek

Maalesef bi kaç gün önce bu konuyu görmeden canon G3411 satın aldım.. Araştırdığım kadarıyla canon da ojinal mürekkep kullanıldıgında kuruma olayı yok diyorlar ama bilemedim. henüz kullanmadım yazııcyı. Epson l3151 daha mı iyiydi acaba ? aslında hemen hemen aynı fiyatlar.

HC
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

Arkadaslar yazici alacagim ama onerilerinizi bekliyorum, Hp 8025e offijet aldim kutusundan cikar cikmaz bozuk cikti iade ettim. Kapagini actigimda kartuslar sola kaymadigi icin kartuslarini takamadim. Manule mudahale edip takmak istemedim, direk iade ettim.

Baska onerilerede acigim.

https://www.amazon.co.uk/Epson-EcoTank-Printer-Unlimited-Printing/dp/B07ZGWC2ZD?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1 

https://www.amazon.co.uk/Epson-EcoTank-4700-Print-Printer/dp/B07L9G7ZRS?ref_=ast_sto_dp&th=1&psc=1 

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hatayi
    hatayi's avatar
    Erkek

Epson workforce 5790. Bakanlık gönderdi kullanılıyor, güzel.

Tarikat-ı Aliyyeyi Tahribadiyye
Toplam Hit: 2501 Toplam Mesaj: 23
püskürtmeli yazici.ĺ printer