Hangi Viskiyi Seviyorsunuz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Soru aslında hem basit hem karmaşık.

Yıllar içinde bir çok deneme yanılma yaparak en beğendiğim bira ve şarapları , hala daha devam etsemde tadıma en keyif aldığım şarapları , vodka çeşitlerini belirledim.

Pek soru işareti kalmadı.

Ara ara likör denemeleri de yapıp bazılarını direk eleyip bazılarını ise deneyimlemeye devam ediyorum.

Neyse konumuz viski.

Viskiyi sona bıraktım çünkü viskiden oldum olası hiç haz almamıştım sadece bir şişe hoşuma gitmişti onunda markasını hatırlamıyorum.

Bende diğer içki çeşitlerinde yaptığım gibi bir deneme yanılma yöntemi ile eleye eleye gidicem.

Çünkü şimdiye kadar yaptığım tadımlardan çıkardığım ders kötü bir içki yok fakat bana hitap eden marka ve çeşidi bulmalıyım.

Bu nedenle kendime bir liste yaptım ekleme çıkartma yapmak isteyen kendi sevdiğini anlatmak isteyen olursa çok sevinirim. 

Aradığım şey çok aşırı acı ve sert olmayan ama bal gibi tatlı da olmayan orta kıvamda bir tat.

İnternette araştırdığım kadarı ile

Bushmils  en rahat içimli viskilerden

Daha sonra Gentelman Jack 

Sonrada daha önce bir arkadaşıma hediye aldığım The Glenlived Founders Reserve Single Malt şeklinde devam edeceğim.

Black Label hiç hoşuma gitmedi 

Chivas ın üzerinden ise çok zaman geçti bu nedenle 12 veya 15 yıllık olandan bir deneme yapmak istiyorum.

PanxeR tarafından 14/Tem/22 01:17 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@rakkoc  @prometheus  konuya bekleniyorsunuz 

normalde viski sevmem  ama geçen bi ark 100 lük getidi içimi güzeldi  denedinmi bilmiyorum ama ilk defa fiski beğendim

https://www.google.com/search?q=famus+grouse&source=lmns&hl=tr&sa=X&ved=2ahUKEwjiiZDr8Pb4AhXogv0HHen5CUEQ_AUoAHoECAEQAA

KaptaN tarafından 14/Tem/22 01:11 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Bu arada blog ve video blog olarak

Meleklerin payını 

https://meleklerinpayi.com

Vede bir diğer değerli kaynak veviski

https://veviski.com

Herkese tavsiye ederim.

Viski ve viski kültürü üzerine imalattan tadıma kadar bir çok yararlı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kokteyl tarifi ve önerisi de gelirse güzel olur. 

Lynchburg Lemonade sanırım içtiğim en güzel viski kokteyli idi.

jack and coke ise garip çünkü tekila kola yada vodka kola yapsam da aşağı yukarı aynı tadı alırım.

PanxeR tarafından 14/Tem/22 01:11 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek

neredeyse tüm viski çeşitlerini denedim ve sanki bells'in içimi bana daha rahat ve güzel geldi

Ignorance is bliss.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    Schwarz bunu yazdı

neredeyse tüm viski çeşitlerini denedim ve sanki bells'in içimi bana daha rahat ve güzel geldi

Bells şuan migrosta en ucuz 2. viski sanırım en ucuzu passport idi bunu da bir başka arkadaşıma aldım ama kendim içme fırsatım olmadı. 

Kıyas edersen yorumunu da katarak ne gibi artısı var diğer markalarla

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

O değilde doğum günün kutlu olsun hacı. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PaBLo_eSCoBaR
    PaBLo_eSCoBaR's avatar
    Erkek

viski genelde sevmeyen ve içemeyen biri olarak jack elmalı (şişeden elmalı) ve kaş ta kaldığım sürede içdiğim jack nar ı  sevdim.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

O değilde doğum günün kutlu olsun hacı. 

Sağol brom

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Schwarz
    Schwarz's avatar
    Erkek
    PanxeR bunu yazdı
    Schwarz bunu yazdı

Bells şuan migrosta en ucuz 2. viski sanırım en ucuzu passport idi bunu da bir başka arkadaşıma aldım ama kendim içme fırsatım olmadı. 

Kıyas edersen yorumunu da katarak ne gibi artısı var diğer markalarla

jack chivas ve redlabel gibi viskilerden birini içtiğim zaman (genellikle tüm alkol çeşitlerini sek içerim) suratım mhp liderinin o buruşuk suratına dönüyor ama bells içtiğim zaman sonrasında tadını bastırması için meyve suyudur çikolatadır ağzıma atmama gerek kalmıyor.İçimi yumuşak ve hoş.

Ignorance is bliss.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://youtube.com/watch?v=dumRN4c0QME

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    garga
    garga's avatar
    Erkek

Bushmills. Ve hatta black bush.

garga tarafından 14/Tem/22 01:47 tarihinde düzenlenmiştir

anca gidersin...
Toplam Hit: 5728 Toplam Mesaj: 70
viski alkol dostunuz değildir