Hangi Viskiyi Seviyorsunuz.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

tamamen damak işi. beğenmediğin black label i ben günlük viskim olarak tercih ediyorum. içimi tatlı değil yumuşak da sayılmaz ancak ben genelde keskin tat seviyorum. hatta o sebeple double black dahi keyifle içiyorum zaman zaman. tadı bildiğin kömür gibidir. amerikan viski ve burbonları arasında jack daniels kömürle filtre edildiğinden ayrı bir tat verir. ama genelde amerikan tarafı keyiflik değil alkol içmeliktir. o yüzden avrupayı tercih etmekte fayda var. kolay bulunanlardan talisker, gerçekten rahat içimlidir. onu seversin sanıyorum. rakkoç un tanıştırdığı monkey shoulder da gerçekten beklenenden iyi. bir shortcut vereyim, genel olarak kalite ve içimi güzel istiyorsan "single malt, skotch" yazılarını gözün arasın. blended olanlar daha acımsı oluyor. ilk tavsiyem talisker sonra glenlivet olur konuyu açan arkadaş için.

ballantines hiç ısınamadım. çünkü acı. şimdi ulan black label acı değil mi dingil, diyebilirsiniz. ama acı ile keskin tat arasında dağlar kadar fark var. meraktan 12 yıllık ballantines aldım o da acı arkadaş. yok tat vermiyor. bi ara bulursam japon tarafını denicem. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı

diğer bütün içkilere direnci yüksek olupta sadece viski içtiği zaman çarpılanlar var mıdır aramızda ?

sadece viskili vukuatlarımı yazsam sabaha kadar okursunuz yani. 

niye öyle oluyor amk. tek korkarak içtiğim içki. 

Oyle "dibini görmeyen dibini görsün" diyerek siseyi bitirirsen vukuatli olur.

Viski günlük 1-2 kadeh tüketilecek viskidir benim gözümde.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@Prometheus

"ulan black label acı değil mi" yazacaktim sen yazmissin zaten

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tagext
    tagext's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Başarı Madalyası
    Erkek
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

hocam damak zevki sonuçta ama bende viskinin sert olanını seviyorum. bol buzlu bir duble çektiğinde kafa tasını uyuşturacak. çürümüş dişin ağrısını alacak.

neyseki çok tüketmiyorum viskiyi ama şöyle şeyler denedim:

1. çaylı viski. şu meşhur ödüllü çay demleme mevuzu varya. kaynar sudan demliğe koyuyorsun üstüne çayı atıp ek kaynatma yapmadan kış çayı gibi demliyorsun. soğumaya brakıyorsun.

yarı yarı oranda jack daniels ile çay artı yarım küp şeker. of içme de yanında yat.

2. soğuk damıtma ile ile biradan viski yapmıştım. internette izlediğin bütün videolarda etil alkole aroma ekliyor ibneler. ne anlamı kaldı ozaman viskinin ?

biraları buzluğa attım. donduktan sonra kapaklarını açıp bir kaba ters koydum. 1 saat süzüldüler. çok lezzetli olmuştu

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erdem358
    erdem358's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

diğer bütün içkilere direnci yüksek olupta sadece viski içtiği zaman çarpılanlar var mıdır aramızda ?

yok la ortam güzeldi sohbet edede ne ara şişedin dibini gördüm anlamadım, hatayım da hiç şarhoş olmadım aktif içici değilim iç meyelide bir 10 sene olmuştur 

Yav he he
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek

Ballentine's harici bı türlü viskiye ısınamadım, zaten içemiyorum. Mide ters tepki veriyor. Müslüm babanın dediği gibi şaraba devam. 

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek
    underzero bunu yazdı
    korkarabatak bunu yazdı

Haftada bir sefer icerim sadece, onda da iyi içerim.

1-2 kadeh ne abi aspirin niyetine mi iciyosun viskiyi :D 

tabi lan
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    korkarabatak bunu yazdı
    underzero bunu yazdı

Haftada bir sefer icerim sadece, onda da iyi içerim.

1-2 kadeh ne abi aspirin niyetine mi iciyosun viskiyi :D 

soğutulmuş bardağında, çok gerekliyse buz taşıyla single malt ağzında gezdirip eğlenerek içmen lazım

edebiyatında değilim ama diğerleri gibi düşük alkollü olmadığından direk vurmak da doğru değil

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    korkarabatak
    korkarabatak's avatar
    Erkek

İyi icerim dedigim elbetteki saatlerce uzun zamana yayarak keyfiyle icerim. Aralarda çay kahve icerim. Yemek yerim.

Ama sonucunda o sise biter. Cilasina bakiveririz sonra,

Rahatca sızarak uyuyabilmek icin.

Alkol kotu bisey ama ben haftada bir reset atiyorum sadece kendime. Her gun alkol icen insanla dost bile olmam.

En guzeli bob marley. Dünya barışı.

tabi lan
Toplam Hit: 5730 Toplam Mesaj: 70
viski alkol dostunuz değildir