folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Hangisinden Başlamalıyım ! ( Programlama )

Hangisinden Başlamalıyım ! ( Programlama )

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

bana kalırsa en iyi yabancı kaynaklardır ama sanrım türkçe isteyeceksin..

arkadaş yayın evi ve alpha yayın evi dışındaki kitaplarla ilgilenebilirsin.. ben genellikle türkmen yayınevinin kitaplarını kullanıyorum.. gayet anlaşılır ve basit olarak anlatıyor.. onun yanında memik yanık da çok tavsiye edilir.. iki kitabı da inceleyebilirsin..

http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productID=151

http://www.kitapkirtasiyem.com/pinfo.asp?pid=2025&cid=99

not: türkmen yayınevinin kitabının yanında örnek olarak 250 proje içeren cd veriliyor

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    ertan bunu yazdı:
    -----------------------------

bana kalırsa en iyi yabancı kaynaklardır ama sanrım türkçe isteyeceksin..

arkadaş yayın evi ve alpha yayın evi dışındaki kitaplarla ilgilenebilirsin.. ben genellikle türkmen yayınevinin kitaplarını kullanıyorum.. gayet anlaşılır ve basit olarak anlatıyor.. onun yanında memik yanık da çok tavsiye edilir.. iki kitabı da inceleyebilirsin..

http://www.seckin.com.tr/urun.aspx?productID=151

http://www.kitapkirtasiyem.com/pinfo.asp?pid=2025&cid=99

not: türkmen yayınevinin kitabının yanında örnek olarak 250 proje içeren cd veriliyor

Ertan dostum yazdıgın kitapların ikiside .net 1.1 için 1.1 mi kaldı hacım :) Bence Zirvedeki beyinlerin kitaplarını al şu anda en iyi onlar 

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek
    hoca temelden başlasın dedim adam.. memik yanık ı okumadım ama türkmen yayınevi baya bi iyi ve detaylı anlatmış.. zirvedeki beyinlerde de bakmıştım ama türkmen yayınevi kadar iyi açıklanmamış.. versiyon konusunda haklısın :)

Bundan sonra sadece insan olanlarla muhattap olacağım.. Ona göre karşıma gelin...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

kısacası

buna nasıl başlanır

ne indircem

ne yükleeyecem,

hangi kitapta karak kılıyoruz

son versiyon nedir(neyin versiyonuysa artık :S ) 

...said addicted.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ertan
    ertan's avatar
    Erkek

www.csharpnedir.com/

www.csharpturk.net/

www.csharpnet.org/

www.yazgelistir.com/

www.ceturk.com/

bu sitelerde istediğinden kat be kat bilgileri bulabilirsin.. çoğu profesyonel kişilerdir..onların yazdıkları makaleleri okuyabiliriz..

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek
    Microsoftun sitesinden C# developer 2008 expressi indir.....İngilizcen varsa microsoftun video anlatımı olcaktı çokta güzel anlatıyor kitap olarak ben zirvedeki beyinler derim ama karar senin git bak begendigini aklına yatanı al

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    peki ben şöyle bi soru sorsam [saçma olmaz umarım] c# mı visual basic mi diye sorsam?
    Ayrıca vakit ayırıp yazan herkese teşekkürler.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

cyb3rt1m3 bunu yazdı:
    peki ben şöyle bi soru sorsam [saçma olmaz umarım] c# mı visual basic mi diye sorsam?

.Net plartformunda ikiside aynı ama Microsoft Vb'ye üvey evlat muamlesi yapıyor ondan C#:D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    literatur
    literatur's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

cyb3rt1m3 bunu yazdı:

.Net plartformunda ikiside aynı ama Microsoft Vb'ye üvey evlat muamlesi yapıyor ondan C#:D

:D anladım sağolasın
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    sandman bunu yazdı:

cyb3rt1m3 bunu yazdı:
    izninizle ben de birkaç soru sormak istiyorum,
    -burda bahsi geçen dillerle veya şöyle diyelim işte delphi,vb,c#.net,c++ bu dillerle neler yapılabilir neler yapılmaz[biraz garip bi soru oldu galiba :S]
    -bu bazı dillerin bi kendisi var bi de .net i var,arasındaki fark nedir?Yani örneğin vb ve vb.net arasındaki fark nedir?
    Şimdiden teşekkürler,ayrıca nerden başlamalıyım sorusunu soranlar arasına beni de dahil edin.

Artık bu saatten sonra hangi dille neler yapılabilir sorusunun bir cevabı yoktur...Dillerin uzmanlıgı kalmamış bu uzmanlık kişiye kalmıştır.Tabii şöyle bir tartışmada gündemdedir Delphi ile çok daha rahat veritabanı programı yazabiliriz yada Cpp ile donanım kontrol programı yada Java ile her plartformda çalışıcak bir program... Bunlar dogru olmakla beraber her dil belli konularda daha iyidir ama ne Delphi ne Java nede C# digerini tamamen ezebilmiş ve yok edebilmişde degil. Bu yüzden sen ne yapmak istedigine karar ver zaten çalışıcagın dil içinde o olay vardır.Sorun ne kadar zor yada ne kadar ugraştırıcagıdır.Örnek Cpp ile CGİ yazıp web portalı yapabiliriz ama bunu yapabilicegimiz süre ve emekle Php ile bir sürü ürün yapabiliriz.Anlatabildim mi ;)

Şimdi sadece Cpp ile Vb'nin .Net'i var..Net microsoftun çıkardıgı yeni nesil bir teknoloji 2002 yılından beri gündemde ve barı alanlarda çokta başarılı bulurum. Amac Java gibi bir kere yazıldıgında 64bitte olsa 32de 128'de yada başka bir işletim sistemide olsa çalışması üzerinedir.Bu diller arasında söz dizimi benzerligi haricinde işleyiz ve kütüphaneler bakımından daglar kadar fark vardır...

harika bir cevap su aklimi karistirdi.. "Bu diller arasında söz dizimi benzerligi haricinde işleyiz ve kütüphaneler bakımından daglar kadar fark vardır..." burada gecen işleyis ve kutuphane kelimeleri programlamada sabit seyler heralde programci sahis bunlara dokunamiyor sadece ihtiyaci olani kullanabilyor heralde degil mi sandman hoca?

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
Toplam Hit: 14131 Toplam Mesaj: 63