Harddisc Problemi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

Selam herkese

Bugün benim laptopun harddisci kafa atmak süretiyle bozuldu, bilgisayar açılmıyor. Söktüm üst tarafına vurmak suretiyle

kafayı yerine oturtma çabalarım sonuç vermedi.

İçinde de önemli şeyler var tabiki bu verilere ulaşmanın bir yolu var mıdır? 

Teşekkürler. 

//www.radyosu.org\\//Gerçek Yeraltı\\
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    legion_of_doom
    legion_of_doom's avatar
    Erkek

okuyucu ve yazıcı kafalar disk yüzeyine milimin 100 de biri kadar yakınlıkta. (1000 de biri de olabilir,tam hatırlamıyorum) O yüzden bu kafalar çok hassas bir biçimde yerleştirilmiş. Ufak bir oynamada disk yüzeyi çizilir ve o bölüm bozulur. Ki kalkıp vurmuşsun o harddiske. Verilerinin kurtulacağını pek sanmıyorum.Eğer çok önemli verilerin varsa profesyonel destek alabilirsin. Yok ben yaparım diyorsan easy recovery professional programının Raw bölümü işine yarayacaktır.

Biraz bilmek tehlikelidir. Ya derinliklerden iç ya da bilgeliğin tadını tatmaya kalkma! Çünkü sığ sular beyni zehirler, bol sular insanı temizler....-------------------pompey--------
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    HeroiquE
    HeroiquE's avatar
    Erkek

Hasar fiziksel olduqu için kendi çabanla 1 veri kurtarma operasyonu yapman imkansız sayılır..

Veri kurtarma işini yapan firmalar var ama maliyeti baya yüksek diye biliyorum

Hak,tepene inen bir kılıç da olsa,boynunu ona uzatmaktan çekinme. // Donamım soru-destek için pm ON.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek
    HDD için usb aparat al ( 15-20 lira) bir pc de çalıştır bi ihtimal içindekileri kurtarabilirsin.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

3 mikron yükseklikte ucan kafayı vurarak mı oturtmaya calıştın?

Geçmiş olsun.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DarkSkull
    DarkSkull's avatar
    Erkek
    Türk milleti olarak bozulan aletlere vurarak tamir ediyoruz düzeliyor tamam da bunu harddiske yapmamalıyız :) Vurarak düzeltemeyeceğin tek parça harddisktir :) Donanımsal problem varken yazılımla hiçbirşey kurtaramazsın. Bilgiler çok önemliyse profesyonel veri kurtarma firmalarına git. En az 700$'dan başlar. O kadar para veremem diyorsan harddiski çöpe at hiç uğraşma.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yawuz
    yawuz's avatar
    Erkek

çıx çıx çıx vurmak no no no no buzdolabında 1 hafta bekletmeliydin belki bişe olmamıştır dicem ama sert vurduysan laptop hdd leri 3,5" lerden daha hassas buzdolabını bi dene son çare olarak nem almıcak şekilde yerleştir bakalım nolcak

tahribat.com a can feda
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

vurdum dediğim hani kapı çalma şiddetinde birşeydi yoksa yumruk falan atmadım. zaten bu laptop harddiscleri günlük kullanımda sürekli

darbe alıyor o kadar sorun olucağını sanmıyorum.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scream_vasiyet
    scream_vasiyet's avatar
    Erkek
    eğer yanmadıysa  her türlü ulaşılır hacım.felaket tellallığı yapmasınlar xP.sana gelince eğer gerçekten çok önemli ise verilerin 40-50 ytl baycan.istanbul/izmir gibi bol bilgisayarcılı bir ilde oturuyorsan sırf bu işlere bakan elemanlar var.izmir'de isen pconarım bu konuda çok iyi. http://www.pconarim.com.tr/ veri kurtarma diye bölümü var ordan bilgi alabilirsin.

açım diye ağlama marketleri yağmala xP
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Fikret
    Fikret's avatar
    Erkek

scream_vasiyet bunu yazdı:
    -----------------------------
    eğer yanmadıysa her türlü ulaşılır hacım.felaket tellallığı yapmasınlar xP.sana gelince eğer gerçekten çok önemli ise verilerin 40-50 ytl baycan.istanbul/izmir gibi bol bilgisayarcılı bir ilde oturuyorsan sırf bu işlere bakan elemanlar var.izmir'de isen pconarım bu konuda çok iyi. http://www.pconarim.com.tr/ veri kurtarma diye bölümü var ordan bilgi alabilirsin.

40-50 liraya anca işletim sistemi çökmüş bilgisayarlardaki verileri kurtarırlar :) harddiskte fiziksel işlem için kimse öyle bi fiyat vermez. veren ya sallıyodur ya da yapamıyodur.

screw you guys! i"m goin" hoooome!
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ebter
    ebter's avatar
    Erkek

scream_vasiyet bunu yazdı:
    eğer yanmadıysa  her türlü ulaşılır hacım.felaket tellallığı yapmasınlar xP.sana gelince eğer gerçekten çok önemli ise verilerin 40-50 ytl baycan.istanbul/izmir gibi bol bilgisayarcılı bir ilde oturuyorsan sırf bu işlere bakan elemanlar var.izmir'de isen pconarım bu konuda çok iyi. http://www.pconarim.com.tr/ veri kurtarma diye bölümü var ordan bilgi alabilirsin.

50 liraysa hemen yollim harddisci ben

Toplam Hit: 2314 Toplam Mesaj: 14