folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Harun Yahya Eğitim-Sen İn Sitesini Mahkeme Kararıyla Kapattırdı. ?

Harun Yahya Eğitim-Sen İn Sitesini Mahkeme Kararıyla Kapattırdı. ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

EmiRReiS bunu yazdı:
    -----------------------------
    Bir şey hakkında yorum yapmadan önce, onu ve eserlerini iyi bilmek ve incelemek lazım. Bilesin ki, yaptığın konuşma havada kalmasın. Zira yazmak ve tartışmak çözüm sağlamaz, aynı frekans da değilseniz...

emirreis abi, okudğum için biliyorum birkaç şey ama konuda uzman olduğum söylenemez.

Düzeyli birşeykilde tartışmak çözümü sağlayacağı kanısındayım !

frekans olayın bilemeyeceğim :D

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Neymiş teori degilmiş bok degil kaka yani.Darwin hiçbir zaman evrim ve teori laflarını zaten kullanmamıstır.Bu bir tarihi gercek.Söylene gelen sekili teoridir bu sekilde söylenmiş ve tekrar edilmiş.Görüş,teori,düşünce herne haltsa karsıt olarak ortaya atılan hiç bir görüş olmadıgı gibi daha teori bile olmamamısımsıs bir görüş(cük) karsında bile aciz durumda düşülünüyorsa bu bir bilimsel her hangi bir çıkmaz degil sadece karsıt olanların düştükleri durumlar dahilinde ki komedi showdur.Zatn bunun pozitif olarak kanıtlanması için dünyanın olusmunun ilk yıllarına gitmek gerekir ki hem bunda direten hemde gelişen bilim dahilinde basta genetigin her an her yıl ilerlemesiyle evrim teorisinin kanıtlandıgı ve kanıtlanmakta oldugunu düşünmeyenlerse zekası yüzünden inandıkları seye itiraz edebilir.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    drexler
    drexler's avatar
    Erkek
    ben harunu yahyayı onu bunu tanımam abı konunun açılış nedeni farklıda yorumlar hep evrım mevrıme gelmiş şunu diyeyim ki benim atam dedem maymun at eşek değildi de sizinkileri bilemeyeceğim ne evrimsever adamlarsınız ya ):

İTİNA İLE torrentleech davetiyesi aranır. ama kefil bulunamaz :)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

kanun : her türlü doğa olayında ( kimyasal, fiziksel ..) girenler ve çıkanlar herzaman eşittir.

pozitif olarak kanıtlanması için dünyanın ilk oluşum kısımlarına inmemiz gerekmez, en basit örnek big bang teorisi :D hiç dünyanın ilk oluşumuna gitmiyorlar. 

darwin teori lafını kullanamdığını biliyoruz, ateistlerin tanrının olmadığını kanıtlamak için teori lafını kullandığınıda biliyoruz.

genetiğin her yıl ilerlemesi evrimi kanıtlamasını göstermez gösteremez ve göstermemiştir

zeka göreceli bir kavramdır.

not : önceki konularda ban yiyerek siktir olup giden arkadaşlar laf atmasınlar stop

kendisinin siktir olup gittiğini unutmasınlar stop

yağmurla türkürük arasındaki farkı anlayamayanlar kendileridir stop

oke ;) stop

ßß stop :D

not

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    arahman
    arahman's avatar
    Erkek

tasadüfen mi gelmişiz şimdi :D maymundan :D tmm geldik diyelim daha neden ilerleyemiyoruz.

ilerde :D kanatlanıp uçacaz mı? vuu :D heycan ve merakla bekliyoruz.

Meğer sen baal uzun uzun yazmışım.okudum anlamadım kafam dalgın az. ama laf kalabalığı yapmışın.

"Evrim teorisini inandıgın tanrının verdigi akılla çürütemiyorsanız çenenizi kapatacaksınız."

Şimdide evrim geçiren bi canlı vardır.Bana göster.tmm diyecem bu darwin büyük adamış diyecem :D.Yok fareyle hormonlarımız aynı yok mobi balığındada 46 kromozon var çok bunlarla evrim teorisini mi destekliyosun [baal].Tmm şunu izah et şimdi 2 tane hücre yapısı var bi bitki bi hayvansal evrim teorisi nie 2 tane olmuş tesadüfen bir araya gelip olmadımı milyonlarca hücre çeşidi olurdu.Saçma sapan şeyler biyolojinin ilk konusu ortak özellikler buna dayandırıyosanız yok sizin aklınızdan şüphe etmek lazım.

Bana bunları izah etsene yanlış varsa düzelt et. 

Agrasif miyim neyim?
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blackjack
    Blackjack's avatar
    Erkek

Nitrous sözüm sana

Siz suna vericek cevabım yok çünkü bi bok bilmiyorum demiyorsunuzda.Kişisel olarak millete havlıyorsnuz.Konunun benim onunla ilgisi alası olmaıdıgı gibi eger yazdıklarım düşüncelerim birilerinin bir yerlerine batmısssa bunu burda degil bana özel olarak iletsinler adam gibi oturup konusunlar.Mahalle karılarının yaptıgı gibi ortada bas bas bagırmanın haç bir anlamı yok.

---------------------------------------------------------------------------------------

Konuyu ata eşşege getiren hiç bir boktan çakmıyorum hiç olmazsa yazıyım diyenleri bir kenera siktir edip konuya gelirsek.

Biz burda kanıtlanmıs yahut kanıtlanmamıs tartısması yaparken damdan düşer gibi alakasız bir şeyi araya sokarak laf kalabalıgı yapmayın.Bigbang ile darwinin görüşlerinin bilimsel yönden kanıtlanmıs yahut kanıtlanmıs sekilde mukayEse etmek sacmadır.fikir/görüş/teori o yüzden fazla umrumda degil ne oldugu.Mantıklımı,karsıt görüş var mı varsa o ne kadar mantıklı.

Kaldı ki genetigin her ilerliyişi evrim teorisne karsı olanları birbir göt etmiştir.İnsansı maymunların genetigi ile insanın genetiginin %97 benzer oldugunu ilahiyat fakultesi degil genetik bilimi bulmuştur.Bunun haricinden kazı calısmalarından insanların gelşim evrelernin somut kalıntılar iskiletler fosiller vb herseyi yine bilim bulmustur.Teknoloji geliştikce bilimde gelişir bilim geliştikce evrim karsıtları göt olur.Bizede uzaktan izlemek kalır.

Birde hani ne zaman gelişcez niye gelişmiyoz diyenler var.Hee yarın sabah kanıtlarınız çıkacak öbür gün kıcınızdan alev sacıcaksınız.İnsanlık tarihinin tahminen onbinlerce hatta yüzbinlerce yıl oldugunu göz önüne alırnırsa.Bu gelişimin evrelernin yarın sabah bakkaldan iki ekmek bir yuurta alındıktan sonra gercekleşmiyceginide bilirsiniz.Birde şu biz maymundan mı geldik ahahaha diye salak sacma ön yargılanırzı bir kenera bırakıp zihninizi harun yahyalara dölletmedigniz vakit anlıaycaksınız ki evrim teorisinden insan maymundan gelmedir diye bir kavram yoktur.Gelişim birinde yavasşamıs birinden ilerlemiştir denilityor.Bu kanıt yıllar önce yokken şimdi genetik bilimi ile var.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

kelimelerimi dikkatli seçiyorum küfür ve hakaret içeriklio kadarmsaj sıralardımki bu şahıs  hakkında susuyorum bu adam türkiyedeki en tehlikeli din bezirganlarından 2. sırada fethullahtan sorna gelen 2. kişidir

eğitim sen in sorduğu soru gibi bende bir kaç soru soracağım

bu admanın yaklaşık 400 adet  yabancı dilde ve Türkçe dilde internet sitesi bulunmaktadır araştırın reserve sorgular yapın göreceksiniz

400 tane domainin parasının nereden çkardı 15 er ytl den hesaplansa yaklaşık 6milyardan fazla ediyor tma bu çokbirpara değil

gelelim sitelerin tasarımlarına en düşük tasarımı bir webmaster 250 ye yapar ama her sitenin tasarımı faklı fiyatta değişir  ortalama 300 350 ytl gibibirfiyat versek

100 milyarları bulan bir rakam ortaya çıkıyor  hosting masrafları hariç hee bu adamın internet masrafları 500 milyarı bulurken devamlı güncelleme ücretleri falanda katınca

bu derenin suyu nereden geliyor adnan hocaaaa

millet inim iniminliyordu tvlerde köle yapıyorsun müridlerini  beyin yıkama seanslarıyla Allah memleketiimizibu ve bunun gibi adamlardan korusun

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

lol :D

evrimini tamamlada gel :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    necroshine
    necroshine's avatar
    Erkek

DEVSIRME bunu yazdı:
    necroshine bunu yazdı:

fastottoman bunu yazdı:
    okullarda hala darwinin teorileri öğretilmesine kızıyo adam  mücadele ediyo ama sonuç hüsran malesef ...

okullarda hala din kulturu ve ahlak bilgisi adinda ders var. 

simdi Turkiyenin %100 musluman diyeceksiniz.

Sizin azinliga sayginiz yok ki ?

Darwin'den sonra bu teori uzerine hic bir civi cakilmadi mi ?

Suc senin milli egitim bakanliginda. Kimse ders kitaplarini guncellestirmek adina bir skim yapmiyor ki

oylece mufredat halaaa Darwin teorisinde sayikliyor

lan oğlum şu azınlık lafı türkiye gibi bir ortamda çok sakat bir sözcüktür. kullanmayın

çocuk hakları kitapçığına bakarsanız orda azınlıkların çocuklarına kültürlerini ve onların tarihini öğretmek yazar. Bu türkiye için çok tehlikelidir osmanlının başına gelenler günümzde türkiyenin başına gelmesin gerçi öyle bir ihtimal yok gibi gözüküyor.

lozanda da azınlık kelimesini bize kakalamak istediler ama atatürk uyanık biliyor bize o küçük keliemden neler geleceğini.

türkiyede azınlık yoktur türkiyeye vatandaşlık bağı ile bağlanmış herkes türktür. ilkesi mevcuttur.

yani türkyeede azınlıklaara saygımız yok çünkü türkiyede azınlık yok.

Lan oglum kelimen hosuma gitmedi ama haklisin.

Ama olaya daha genis bir acida bakarsan yaratilmak istenilen azinlik var.

Burokrasi once bu insanlari yaratip sonra o insanlara sahip cikiyor.

Bir cesit siyaset :)

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Arkadaşlar tartışmaları birkenera bırakalım yakışmıyor bize

TBT genellikle üyeliğimden buyana izlenimim şu çoğunluğu üniverste okuyan yada bitirmiş üyelere sahip muhteşemkaliteliinsaların mantıklı düşünebilen sorgulaybilen insanların olduğu bir site zaten diğer sitelerden ayıran en büyük yönüde bu tbt'nin

Benim anlamadığım olay böyle kaliteli  bir sitede Hala üzülerek söylüyorum böyle kalitesiz Fethullah gülen ve Harun yahya gibi şahısların fikirlerinin arkasından giden insanların olduğunu görmek üzücü bu üzücü ama bundan daha da üzücü bir durum daha var ki; o da dışarda böyle %47'lik bir vahim tablo söz konusu

"org.tr" uzantılı dernek vakıf kurumlara verilen uzantıdabir web sitesi kapatılıyor .neden sadece bir haber duyuru kousunda bu şahsa yer alan bir kaç sözden dolayı hakarette değil madem suç unsuru var ihtarla siteden kaldırttırın ama böylesine büyük bir sivil toplum kuruluşunun yayın organına sansür vurulan bir sistemin olması gerçekten yazık yaa

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
Toplam Hit: 5479 Toplam Mesaj: 35