folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder Havalı Tüfek İle Av Yasak Mı?

Havalı Tüfek İle Av Yasak Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

İlk olarak havalı tüfek ile av yasak mı?

Alınması gereken belgeler var mı? ( Amatör olarak ilgilenmek için. Balıkçılık için 20 TL ve bir resime belgeyi aldım mesela bu tarz birşey )

Ve 150 TL'yı geçmeyen hatta 100'ü geçmeyen bir tüfek önerisi alabilir miyim? ( http://www.hilalav.com.tr/default.asp?git=8&altkategori=3 mümkünse bu siteden. Adanadaymış bu çünkü )

Adana da ilgilenlerde varsa yazırversin bir :)

www.kadirozdemir.net @kadirozdemirnet
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

bu havalı tüfeklerin belirli bir basınç gücüne kadar olanlar serbestti ama aklıma gelmiyor

en önemlisi bunların yiv set li olanları var almışken bunlardan al.

yiv setli olanlar bildiğin mdf yi bile deliyor

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    zalimadam bunu yazdı

bu havalı tüfeklerin belirli bir basınç gücüne kadar olanlar serbestti ama aklıma gelmiyor

en önemlisi bunların yiv set li olanları var almışken bunlardan al.

yiv setli olanlar bildiğin mdf yi bile deliyor

O serbest olanı ben arabam da rahatça taşıyabilir ve av izni olduğu zamanlarda kuş avına çıkabilir miyim hocam?

Ekleme: miktarı yükselttim azcık. 200 liraya kadar sağlam iyi bir havalı tüfek önerisi alayım.

kadirozdemir tarafından 02/Şub/14 20:51 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek

her türlü avcılık faliyeti lisans ve harç zorunluluğu vardır avcılık eğitimi kursunu bitirip avlanma defteri alman gerekir bunun her yıl pulunu alman ve her yıl maliyeye avlanma harcını yatırman gerekir ve av gününde avlanmak mecburidir av limitleri vardır mesela şu an av kapalı sezon bitti değil havalı tüfek sapanla avlanmaya kalksan yakalanınca av başı ceza kesilir ve mahkemeye sevk edilirsin.

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    elcondor
    elcondor's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

dediğin sitede 899 AVRO'ya havalı tüfek var, mesela ona o kadar para verdiğimi düşünecek olursam bırak kuşu kesin insan avlamam lazım.. Ancak masrafını çıkarır...

elcondor tarafından 02/Şub/14 15:59 tarihinde düzenlenmiştir

.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    vukuat bunu yazdı

her türlü avcılık faliyeti lisans ve harç zorunluluğu vardır avcılık eğitimi kursunu bitirip avlanma defteri alman gerekir bunun her yıl pulunu alman ve her yıl maliyeye avlanma harcını yatırman gerekir ve av gününde avlanmak mecburidir av limitleri vardır mesela şu an av kapalı sezon bitti değil havalı tüfek sapanla avlanmaya kalksan yakalanınca av başı ceza kesilir ve mahkemeye sevk edilirsin.

Gidip at geyik vurmayacağız bu nedir böyle. Vuramadan geleceğim belki maksat hobi olsun işte. Bunun amatörü filan yok mu yani en az ne kadara kurtulunur. Yıllık 20 lira filansa sorun değil de internette 200 filan diyor. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek
    elcondor bunu yazdı

dediğin sitede 899 AVRO'ya havalı tüfek var, mesela ona o kadar para verdiğimi düşünecek olursam bırak kuşu kesin insan avlamam lazım.. Ancak masrafını çıkarır...

Hocam yok o kadar vermem. Yahu ben balık tutmaya gittiğim de oltaları atınca dolanıyorum. İşte o sırada da tek saçma sıkıp şansımı denemek istiyorum sadece de ona da izin lazımmış heralde.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

desperado röhm hayalimdeki makine.

havalı tüfeğinde ruhsatı oluyor, ve atıcılık lisansının olması laızm. 2 yıl geçerliydi sanırım.

balıkçılık gibi.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kadirozdemir
    kadirozdemir's avatar
    Erkek

Silah için öneri alayım o zaman. Ayrıntıları gider tarım ve hayvancılıktan öğreneyim ben. 

150 tlyi geçmeyen havalı tüfek önerisi alayim ben. 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    vukuat
    vukuat's avatar
    Erkek
    kadirozdemir bunu yazdı
    vukuat bunu yazdı

Gidip at geyik vurmayacağız bu nedir böyle. Vuramadan geleceğim belki maksat hobi olsun işte. Bunun amatörü filan yok mu yani en az ne kadara kurtulunur. Yıllık 20 lira filansa sorun değil de internette 200 filan diyor. 

malesef yok hocam her yıl 150 lira harç 20 lira klüb aidatı 80 lira pul parası ödüyorum devlet bizi soyuyor resmen.

edit:tüfek ise eser  olur hatsan olur ama mutlaka 5.5mm almanı tavsiye ederim 4,5mm alma sakın.

vukuat tarafından 02/Şub/14 16:45 tarihinde düzenlenmiştir

Bu evrak güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır. http://evraksorgu.meb.gov.tr adresinden 8e79-9f95-3250-8689-8032kodu ile teyit edilebilir.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    endenius
    endenius's avatar
    Erkek

tırnak makasının (çakısının) silah sayıldığı bir ülkede aman diyim

Toplam Hit: 13677 Toplam Mesaj: 42