folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder Havuz Problemi Gibi Wireless Kurulum Sorusu..

Havuz Problemi Gibi Wireless Kurulum Sorusu..

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Lemagro
    Lemagro's avatar
    Erkek

Ben askeri sektörde çalıışıyorum.

Kaldığımız binaya wireless kurmayı düşünüyoruz. Fakat şöyle bir sorunumuz var ki 50 metre ötedeki bina karargah binası.

Öyle bir şey yapmak istiyoruz ki kaldığımız binaya koyduğumuz wireless bağlantıya 50 metre ötedeki karargah binasından erişilemesin (hiç görülmesin).

Şu anda bunun çalışmaları içindeyiz ve uygun bir çözüm bulunursa öneri sunacağız ve daha sonra yattığımız yerden internete erişebileceğiz.

Kaldığımız bina 3 katlı. Dış boyutlarını tam olarak bilmiyorum ama 100x50 metre civarındır. (yani boyutlar 100x50x10 m.)

Wireless'ın menzilini kısaltmak mümkün mü? ya da diğer binanın girişine karıştırıcı tarzda bir cihaz (cep telefonları için var ama wireless için böyle bir cihaz varmı bilmiyorum (: ) konulup orada bu bağlantının görülmesi engellebilir mi?

Yardımcı olacak herkese şimdiden teşekkürler.. 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Triumph
    Triumph's avatar
    Erkek
    wep,wpa şifresi koysan yine görünür ama mac filtrelemede belki görünmez.emin değilim ama
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FiReRinG
    FiReRinG's avatar
    Erkek

ssdi  gizle kimse göremesin

ayrıca  modemden  dhcp  kapat elle ip ver makinalara ..

wpa şifre koy.

böylece kimse görmez ve giremezlerde ...

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Taso Pezevengi
    iso
    iso's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

aynen şifrelediğin yerde

ssid gizle vardır. dıkla ona olsun bitsin 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nickneyime
    nickneyime's avatar
    Erkek
    nickimyok bunu yazdı:
    -----------------------------

aynen şifrelediğin yerde

ssid gizle vardır. dıkla ona olsun bitsin

-----------------------------

hojam iyi güselde adamın arkadaşları nasil görüp baglancak o ssid'si gizli ağa? :| 

bunch of idiots around me, yes everywhere.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    brainiac
    brainiac's avatar
    Erkek

ssıd i gizli yapınca sadece ssıd i bişlen girebilir ama öyle bir bağlantını olduğunu göreceklerdir ve ne kadar cektiğini yaklaşırlarsa sinyalde artacağından modemin yerini bulabilirler 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    bu wiereless yailimlarini uretiebilen turk bir sriket yokmu yaw... askeriyede kullanacaklarmis .:S umarim guvenli olur... :/

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    orhie
    orhie's avatar
    Erkek

bn ole ssl fln anlamam git buyk bi elektronikciye (teknosa, bimeks fln) ordan adsl modemleri bul yanına bi eleman cagır bu modemlerin hangisinin menzili ayarlanabilio die sor gosterdigini al.

yani sole diim modemlerin bazılarında menzil ayarı war arttırıp azaltabiliosun  bn d-link te bu ozzelligi bizzat kulandım model bilmiom ama war bide USR modemlerde war die duydm arkadaslar ssl fln demissler onlara ayıp olmasın o dediklerinide yap ama eger szin karargahtakiler akıllysa etraftaki sinyalleri inceliolardır bu nedenle senn modeme giremeseler bile oldugunu gorrler yani sadece ssl fln yetmezz sen bnm dedigimi yap ustune ssli de yap  

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    generous
    generous's avatar
    Erkek
    kablolu modem al herkese kablo çek

Boş sayfaya imza atmam!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MbK
    MbK's avatar
    Erkek
    hocam bi tane cisco switch al kablolu bağlantı çekin :) sonra birisi configre etsin  kim istiyosa o bağlanır :)  askeriye değil mi az paraya kıysınlar :) cisco rules (H) bu işi de sen yapamazsın zannedersem bi tane network şirketinden destek isteyin paralı :)

Çok özel kadınlar tanıdım. Bana hayatı onlar tanıttılar...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    andidit
    andidit's avatar
    Erkek

Hiç görünmesin diyorsan SSID gizlemek  uygun olmaz. Her prg la olmasada cisco aironet client larla site survey yapılırsa nerde ne kadar  gizli SSID varsa piyasaya çıkarır. Eğer yayın yapmak istediğin yer 30 derecelik bir yere sığıyorsa piyasada yönlü antenler var. Sadece  belli bir açıya yayın yapmak için onu kullanabilirsin. Bir arkadaş mesafe ayarlı modemden bahsetmiş ben onu hiç duymamıştım  varsa öyle bir şey  güzel bişeymiş :)

Dediğim zamazingo bu : http://www.usr-emea.com/products/p-wireless-product.asp?prod=net-5482b&loc=trky

Boynumuz yiğit boynu, bükerse sevda büker.
Toplam Hit: 3669 Toplam Mesaj: 17