folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Havuzda Lens Kullanılır Mı?

Havuzda Lens Kullanılır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Merhaba arkadaşlar

Amatör olarak haftada 1 kez yüzüyorum. 19 yıldır gözlük kullanıyorum. Sol gözümde çok abartı değil fakat gözlüksüz iken şaşılık problemimde var. Gözlüğümü takınca şaşı olduğu belli olmuyor. Astigmatımda var.

Göz değerlerim şu şekilde;

Sol = Sph : +2.25, Cyl : +1.25, Axe : 90

Sağ = Sph: +3.50, Cyl : + 1.50, Axe : 85

Gözlüğü çıkarıp 1 saat havuz + 30 dk'da hazırlık ile 1.5 saat gözlük kullanamıyorum. Havuzdan çıktıktan sonra gözlüğümü taktığımda ise şaşı olan sol gözümde normalden daha fazla kayma problemi oluyor.

Gözlüğü taktıktan 15-20 dk içerisinde kendi kendine eskisi gibi oluyor. Fakat o ilk 15-20 dk'lık zaman dilimi beni rahatsız ediyor.

Şimdi sorum şu; ben bu zamana kadar hiç lens kullanmadım. Sadece havuz için lens alsam şaşılık problemimi ve gözlüksüz olduğum içinde görme problemimi çözmüş olur muyum? 

Not : Havuza standart havuz gözlükleriyle giriyorum.

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek

Her şaşılık lens ile engellenemiyor diye biliyorum. Hatta içe doğru olanlar lens ile engellenebiliyorken dışa doğru olan şaşılıklar engellenemiyor diye biliyorum.

Ayrıca lensler suyun içinde gözlerini açınca çıkıyorlar. Gözlük kullanırsan düşmez diye düşünüyorum.

Sadece bi imza..
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Ben denize bile giriyorum lens ile. Ama suda açarsam elime kupkuru  plastik geliyor sonra kaldır at oluyor. Ama şaşılık için lens bende duymadım varsa gözünü açmaman veaçacaksan gerçekten çok kaliteli su alması mümkün olmayan bi r gözlük işini görür. Birde şuna bak derim. http://www.sportcity.com.tr/Pulse-Numarali-Yuzucu-Lensi,PR-34170.html belki böyle birsey işine yarar. Çünkü lensi tak çıkarda sıkıntılı ve çoğu zaman sağlıksız ve uğraştırıcı bir iş.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

hocam havuzda normal günlük lens kullanmak bana riskli geliyor neden dersen hmeen mikrop kapabilir o yüzden yüzücülere özel lensler mevcut  kullandıktan sonra atıyorsun onlardan alabilirsin yada normal lens alıp kullandıktan sonrada atabilirsin  sonuçta su klorlu ve mikropta mevcut gözüne zarar verebilir.                                       

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    her iki gözde, iyi astigmat varmış hocam. burada @Vanhelsink diye bir kullanıcı vardı. o gözlük işindeydi sanırım. Lens konusunda da yardımcı olabilir.

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    oksijen
    oksijen's avatar
    Erkek

Miyop icin lens kullanilirda, astikmata ozel lens yaptirmak lazim diye biliuorum.

6 yillik lens kullanicisiyim herkese oneririm en kaliteli ve gozunuze uygun markayi kullanmak sartiyla. Adi lensleri kullanmak gozu hasat ediyor, tr piyasasindaki neredeyse tum markalari denedim :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    torik lens , ölçümü filan farklı oluyormuş.

https://eksisozluk.com/torik-lens--629703

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Toric_lens

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek

Yorum yapan muridlere tesekkur ediyorum, vay arkadas bu olay sandigimdan da sikintili imis. Bugun fikir almak icin gozlukcume ugradim abi 1-2 saat icin degmez ya dedi. Hem gozlerde astigmat var senin dedi. Bende yok mu bi caresi lens mens kurtaramaz miyiz dedim kurtarir ama abi pahaliya gelir degmez yani dedi. Ben bide lens icin gozlerimi olctureyim o sira doktora sorayim vaziyeti nedir ne degildir. Cunku boyle kaya kaya acaba sasiligim da ilerler mi diye dusunup duruyorum. 

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

lens gözde hissediliyomu rahatsızlık vericek şekilde ?

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    Erkek
    @do_som ben öyle bir araştırmıştim. günlük haftalık aylık olanları var. oksijen Su geçirgen olanları var. ortası sert, çevresi yumuşak olanları var.

kişinin kendisine de bağlı olabiliyor anladığım kadarıyla. kimisi ilk kullanımda bir hafta kadar rahatsızlık çekiyor. kimisi devamlı, tabi sonra bırakıyor.

birde ellerinin, gözünün,lensin temizliğine, dikkat etmen gerekiyor.

eski konularda biraz daha detaylısı vardı sanırım.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    do_som
    do_som's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    HarmOniYaFil bunu yazdı
    @do_som ben öyle bir araştırmıştim. günlük haftalık aylık olanları var. oksijen Su geçirgen olanları var. ortası sert, çevresi yumuşak olanları var.

kişinin kendisine de bağlı olabiliyor anladığım kadarıyla. kimisi ilk kullanımda bir hafta kadar rahatsızlık çekiyor. kimisi devamlı, tabi sonra bırakıyor.

birde ellerinin, gözünün,lensin temizliğine, dikkat etmen gerekiyor.

eski konularda biraz daha detaylısı vardı sanırım.

Tesekkur ederim

Toplam Hit: 2846 Toplam Mesaj: 12
lens göz havuz şaşılık