folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Hayallerim Gerçek Oldu. Gpt 3 Abisi Gpt3.5 Yapay Zeka İle Türkçe Dertleştim. Chatgpt İle Tanışın.

Hayallerim Gerçek Oldu. Gpt 3 Abisi Gpt3.5 Yapay Zeka İle Türkçe Dertleştim. Chatgpt İle Tanışın.

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

https://chat.openai.com/chat

google hesabınız ile giriş yaparak hemen soru sormaya başlayabiliyorsunuz.

web scraping için phyton kodu istedim direk yardımcı oldu. hatta kodu detaylandırmasını istedim detaylandırdı.

daha nice sohbetler ettim konu içinde konuyu detaylandırarak konuşabildi. ve cidden birkaç hayalimdeki soruları yanıtladı ve tatmin etti.

ayrıca astonomik rakamları çarpmasını söyledim işlem gücüm yetersiz dedi. bende bunu basit sıradan bir insan bile hesapladı diyince , siz yinede o hesaplamaya güvenmeyin bu astronomik rahamı hiçbirşeyde kullanamazsınız dedi :D

https://www.tahribat.com/forum/gpt-3-yapay-zeka-ile-turkce-sohbet-etmem-mumkun-mu-248665

daha öne açtığım konu. vay be adamların uğraştığı şeye bak bizim ülkedeki güncel olaylara bak :(

not: tarayıcınızda çerez ıvır zıvır engellyici varsa kapatın. sohnet ederken bazen sapıtıyor aynı şeyleri tekrarlıyor.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Hocam eğer gpt ile chatleştiğinde bu kadar sevindiysen 

https://github.com/f/awesome-chatgpt-prompts

şurayı gördüğünde aklını kaçırırsın :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hypnot1c
    hypnot1c's avatar
    Erkek

https://www.tahribat.com/forum/chatgpt-254636

Biz biraz konuşmuştuk. Eksikleri var ama AI'in bu seviyelerde bile iyi işler yapması insanlar büyülüyor resmen.

Bir yandan da Singularity'e yani tekilliğe adım adım yaklaşıyor muyuz ? diye düşünmeden de edemiyor insan :)

Nerde o eski minecraftçılar. Unutulmadın X3uqM4 - Tahribatın yanlışlıkla banlanmış en bahtsız müridi. Böyle bir şans nasıl olabilir ? Banlanmış bir üyenin login olmaya çalıştığındaki IP sini sen kalk 1 gün sonra tahribata girerken nasıl denk geldiyse onun IP siyle gir. Bunu bir admin görsün fark etsin ve AB ban ı al şaka gibi :|
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Bu da guzel evet isine yarar cok kisinin, benim dalle isimi cok gordu dahada gelismesini bekliyorum, belden asagi olmayan fotograflarimiz vardi esimle mesela asagi uzatiyosun on numara kimse anlamaz ben bildigim halde garip gelmiyor, cozunurlugude yukseltirlerse iyi olacak ve daha da gelismesini bekliyorum bi tik otesi gecende paylasmistim fotografi veriyosun video yapıyor vs. Su yapay zeka olayini kim icat edip gelistirdiyse allahu teala ondan razi olsun:)

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

chatgpt diye arattım forumda çıkmadı bende konu açayım dedim .

bilseydim açmazdım.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

https://beta.openai.com/playground

2 haftadır falan şunu kullanıyorum ben de. amele kodları buna yazdırıyorum. 3-5 satır değiştirip yapıştırıyorum sonra. chatgpt nin aynısı sanırım sadece tasarım farklı.

çok güzel bir augmentation oldu bence. 

iş için python, java  kodu ve denemek için php kodu yazdırdım bulgularım şunlar: 

- yazdığı python kodları en çok düzeltmem gereken kodlar oldu. ne kadar detay verirsem vereyim istediğim seviyede kodlar veremiyor, malca şeyler yapıyor.

- derdimi düzgün anlatırsam kusursuz java kodu yazıyor. java da sınıf isimlerinin çok açıklayıcı olmasıyla alakalı diye düşünüyorum.  (python da open() java da InputReader falan atıyorum).javada sadece programlama değil dil bilgisini de konuşturuyor olabilir.

- php de yazdığı kodların pythondan iyi olmasının sebebi bence çok fazla kod örneği bulabilmesi olabilir. (packagist te pip'ten çok paket vardır heralde)

- python yazarken çok fazla salak şey yapıyor, php de ve java da yapmadı. salak şey dediğim : csv okuyan func yaz diyorum atıyorum, tüm dosyayı bi liste alıyor falan. php de generator yaratıp yield ediyor mesela.

- kod verip "yorum satırı ekle" dedim, ben parametrelerle ne yaptığıma bakıp ona göre bişeyler yazacak diye bekliyodum. ama sadece "x parametresi alır tipi budur" tarzı basit şeyler yazdı.

- "bu kodda hangi hatalar çıkabilir" tarzı sorularıma düzgün bi cevap veremedi (henüz). java da random exceptionlar falan önerdi. kodu anlayıp ona göre bişey yapmıyo sanırım

kanaatim : browser ya da ide eklentisi olarak gelirse google da bişeyi aratmak yerine buna yazabilirim. atıyorum pdf okuyup ilk sayfasını alcam, sürekli pdf işi yapmıyosam bunu ezbere bilmiyorumdur. google yerine gptye yazarım şak diye kodunu verir.

ama bu pdf işi ciddiyse gpt ye güvenmem, gidip kendim araştırmak isterim kaç tane pdf librarysi var, performansları nasıl vs vs diye.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

text tabanlı macera oyun oynuyorum kendi kendime. whataspp botu yapayım ben buna :)

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackhorror
    blackhorror's avatar
    Erkek

dall-e çok işime yarıyor 

müşteri geliyor beni oraya buraya shopla diyor 

benim yerime işimi görüyor valla kim çıkardıysa allah razı olsun :D

salla gitsin ölecez zaten :D
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviEkran
    MaviEkran's avatar
    Erkek

Yıllardır kod yazmıyordum, nodejs ve js ile neredeyse hiç deneyimim yoktu. Bu chatgpt sayesinde ihtiyacı olan bir arkadaşa yarım günde nodejs ile bot yazdım ki kendimi biliyorum yarım günde yapacağım bir iş hiç değildi.

Mükemmel bir icat.

Blue Screen of Death
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

bunların üye olmadan denenecek versiyonları yok mu

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    micropin
    micropin's avatar
    Erkek

Algoritma sorularını bile istenilen programlama dilinde çatır çatır çözüyor. Artık herkes yazılımcı olabilir :))

"Nasıl doğabilirsin ki yeniden önce küle dönmeden..."
Toplam Hit: 5783 Toplam Mesaj: 36
yapay zeka gpt3 gpt chatgpt gpt3.5