Hayvancılık ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

arkadaşlar hayvancılık işine girmeyi düşünüyorum yeterince arazi sahibiyim fakat görüşlerinizi bekliyorum . nasıl bi politika izlemeliyim kaç hayvanla başlamalıyım kısa zamanda nasıl nasıl geliştirebilirim. ortalama 50 hayvanlık bir ahırın maliyeti . bu işin artıları eksileri nelerdir. sizce şu bulunduğumuz durumda tutarmı ? bu iş

görüşlerinizi bekliyorum

http://tikla.net/ durma tıkla =)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Allura
    Allura's avatar
    Erkek

bizim bi arkadaş paso hayvan işine girelim fln diyordu, dediğine göre sen veriyomuşsun çobana parasını o bakıyomuş zamanı gelincede kasaplara yada kurbanda satıyomuşsun

"
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheGoFReT
    TheGoFReT's avatar
    Erkek

syntr bunu yazdı:
    -----------------------------

bizim bi arkadaş paso hayvan işine girelim fln diyordu, dediğine göre sen veriyomuşsun çobana parasını o bakıyomuş zamanı gelincede kasaplara yada kurbanda satıyomuşsun

getirisi nasılmış

http://tikla.net/ durma tıkla =)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ssemih
    ssemih's avatar
    Erkek

:D:D:D:D:D

Öyle hayvan işine girilir mi yaaaaa... :D:D:D:D:D

Gidin şunların kursları var bari önce hayvan nasıl bakılır onları öğrenin :D:D:D:D:D

Birşeyler ilk aşkımı hatırlatsa da son aşkım sendin asla anlamasan da...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Sigortacı
    DJ_Alper
    DJ_Alper's avatar
    Bilgi/Destek Madalyası
    Erkek

paranı sokağa atacağına bana ver :)

Sorularınızı cilginsigortaci@gmail.com a yazabilirsiniz cevaplar facebook sayfasında >>> facebook.com/cilginsigortaci █║▌│█│║▌║││█║▌║▌║
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

türkiye dünyadaki en iyi hayvancılıgın ve tarımın yapılabilecegi ülke oldugu halde 

et fiyatları petrolü  domatez biber  altını geçiyor 

.... 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kasVa
    kasVa's avatar
    Erkek

yaş ortalaması 20 olan bi siteden bu konuyla ilgili detaylı bilgi alabileceğini sanmıyorum ama

up :D

rapid premium alacak para çalana hırsız deniyor ama rapid premüumun kendisini çalana hırsız denmiyor.neden ?
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulquiorra
    ulquiorra's avatar
    Erkek

bayram tatilinde bilgi verebilirim kocaeline donunce :D

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    beyaban
    beyaban's avatar
    Erkek

TheGoFReT bunu yazdı:

arkadaşlar hayvancılık işine girmeyi düşünüyorum yeterince arazi sahibiyim fakat görüşlerinizi bekliyorum . nasıl bi politika izlemeliyim kaç hayvanla başlamalıyım kısa zamanda nasıl nasıl geliştirebilirim. ortalama 50 hayvanlık bir ahırın maliyeti . bu işin artıları eksileri nelerdir. sizce şu bulunduğumuz durumda tutarmı ? bu iş

görüşlerinizi bekliyorum

hayvancılık ile uğraşan biri olarak derim ki : sakat iş ağa önceden tecrüben yoksa sakat hele bi de et fiyatlarının tavan yaptığı bu devirde tehlikeli iş doldurursun damı yarın bi gün devlet et fiyatını bi düşürür verdiğin o kadar para değer kaybeder.

Türkçülük dün bir kaynaktı, bugün bir çaydır. Yarın coşkun bir ırmak olacak ve önünde ki bütün engelleri yıkacaktır.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eray
    eray's avatar
    Erkek
    yillarca kucukbas hayvancilik yapan bir ailenin cocuguyum. Bankanin verdigi buyukbas hayvan kredisiyle abim 30 baslik bi aahirr yaptiriyo su andaa temeli dun aatildi ve inan bana elindeki butun parayi cekiyor ancak planlarimiza gore guzel kar edioruz tabi isi profesyonel yapmak sart oncelikle duzenli hastalik kontrolu vs sonra ahirin islevselligi onemli..

Nihayet kendimle başbaşa kalabileceğim günler geldi..
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek
    İşi bilmiyorsan muhakkak bilen profesyonel birinden yardım al.
    Küçükbaş mı büyükbaş mı düşünüyorsun?
    Besicilik mi olacak süt işi mi...
    Büyükbaş için tesis+arazi+ilk hayvan alımı kadar sermaye gerekecek.
    50-100 hayvan arası başlamak kara geçmek ve işi optimum düzeyde yürütmek amaçlı ideal deniyor.
    Hayvanların veteriner masrafları-bakım masrafları-günlük yemek ihtiyaçları-personel giderleri var.
    Yani ne kadarlık bir sermaye ve araziyle girmek istiyorsun bilmem ama her türlü en az 300-500 milyar giderin var.
    ( 3-5 inek bakarım tarzı kendi çapında bir iş düşünmüyorsan tabi :P )
    Ayrıca hayvan sayısı arttıkça hazır yem değil de kendi ürettiğin ürünleri vermek kara geçmek için çok önemli bir kriterdir.
    Hayvan ırkları, kalitesi önemli. Holştayn, Simental araştır bunları.
    Yani çok teknik bilgi gerektiren ve hepsine aynı anda vakıf olman lazım ki bir kazaya uğramayasın.
    İyi bir araştırma yapmadan sakın ha bodoslama dalmayasın. Fizibilite raporlarını falan incele bazı yerlerin.
    Üniversitelere, tarım kop., hayvancılık yapan yerlere falan danış.
    Son olarak işi tutturursan getirisi iyidir. Bol Şans :)

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
Toplam Hit: 12708 Toplam Mesaj: 41