HB Dan Gelmeyen Sipariş

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

6 Mayıs günü klima siparişi geçtim hepsiburadadan. Satıcı elimar isminde bir firma. 12 Mayıs teslimat 

görünüyordu. Teslimat gecikince Borusan lojistik ve hepsiburadadan kayıt açtırdım. Ha geldi ha gelecek. Bugün

baktım ki o da nesi benim sipariş imzakase diye birine teslim edilmiş. Haliyle aradım tekrar küfür kıyamet

sonuca ulaşmış değilim. 

Şuandan itibaren ne yapmam lazım. Thh ye mi basvurayim, cimere mi yazayım avukata mi vereyim

hiç başıma böyle birşey gelmedi.

Ne yapmam lazım.

Mobilden yazıyorum kusura bakmayın.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Bankaya harca itirazı yap diyeceğim ama Hepsiburada ben ürünü gönderdim faturasıda bu diye savunma yapacağından oradan bir şey çıkmaz.

Tek çare tüketici hakem heyeti. Oradanda 6 aydan önce karar çıkmıyor ne yazık ki. Hepsiburada öyle böyle değil çok fena bozdu. Kendi sattığı ürünlerde bile sorun çıkarıyor. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Şikayetvar.com' a da uygun üslupta yaz hocam. En azından onlar senin peşinde koşarlar, muhatap alınırsın. Yoksa sen onları kovalar durursun 

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    antivir-US bunu yazdı

Şikayetvar.com' a da uygun üslupta yaz hocam. En azından onlar senin peşinde koşarlar, muhatap alınırsın. Yoksa sen onları kovalar durursun 

Hepsiburada şikayetvar'ı önemsemiyor. Göstermelik destek talebi açtık oradan takip edin diyorlar meseleyi kapatıyorlar. Destek talebindede saçma sapan okumadan standart cevap yazıyorlar.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Hepsiburada şikayetvar'ı önemsemiyor. Göstermelik destek talebi açtık oradan takip edin diyorlar meseleyi kapatıyorlar. Destek talebindede saçma sapan okumadan standart cevap yazıyorlar.

Yemin ediyorum bu ülkede hak ve adalet aramak keranede bakire aramak gibi oldu. Kocaman bir ülkede şikayet mercii kalmadı. Orayı da takmiyorlarsa yasal işlemden başkası yalan o zaman, dediğin gibi o da en az 6 ay.

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tüketici hakem heyetlerinin değişmesi gerek. Vatandaş heyete başvurup haklı mı bulundu ? Devlet diyecekki adamın parasını faiziyle birlikte geri ver. Yetmeyecek üstüne iade edilen para kadarda devlet ceza kesecek. Bak bakalım bir daha müşteriyi mağdur edebiliyorlar mı ?

Şuanki sistemde tüketici hakem heyetleri çok yetersiz. Hem aylar sonra karar alıyorlar hemde çoğu kişi uğraşmak istemiyor ve buda firmaların yanına kar kalıyor. Uğraşırsanda hakkını alıyorsun yine firmaya giren çıkan yok. Bu şuna benziyor. Evine hırsız giriyor. Ne var ne yok alıp götürüyor. Polise şikayet ediyorsun polis hırsızı ve çaldıklarını yakalıyor. Çaldıklarını sana geri verip hırsızı serbest bırakıyorlar. 

E hırsız ceza almadı ? Ceza almazsa hırsızlığa devam eder ? 

Bende Hepsiburada'yı tüketici hakem heyetine şikayet ettim kazandım. Ürünü geri yolladım adamlar satıcının beyanını esas alıyor. Neymiş şarj aleti yokmuş. Ürünü aldılar parayıda vermiyorlar. E diyorum madem öyle kargo tutanağını belirtin ? Onuda yapamıyorlar. En sonunda tüketici hakem heyeti kararını icra daireleri açılınca icraya veriyorum deyince parayı geri verdiler.

mkyb tarafından 28/Haz/20 19:01 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek

Yarın ilk iş thh başvurmak olacak. Ordan çıkan sonuca göre de duruma bakacağım.

İnsanları mağdur etmek bu kadar kolay malesef. Parayı al malı gönderme. Peşinden koştur. Sonuç yok. Birde teslim edildi yazmışlar ya. Delirmemek elde değil.

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

E-Devlet üstünden başvurabilirsin. Ancak mümkün oldukça basit ve anlaşılır yaz. PDF formatında delilleride yükle.

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Valla yerinde olsam savcılığa suç duyurusunda bulunurdum. Gider polise ifade verir görüntülerini bir şekilde lojistik firmaya iletirdim. Ş

Siparişimi çaldılar diye. Çünkü sorun hb yerine lojistik firmasında gibi 

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    engin01288
    engin01288's avatar
    Erkek

Hepsiburada eskiden de bunu yapıyordu.  Hatta bi ara bilerek yanlış fiyat girip satın aldırıp iptal de yapıyordu. İyice sapıttı.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Ben de kargo bedava, ara sıra evde lazım oluyor diye bally almıştım hb den. Sürat kargo ile 2 haftada gele gele (tinerci jargonu ile) Balley geldi. Ne yapayım amk, 8 liralık şeyin iadesi ile mı uğraşayım, bu yüzden rahat zaten adamlar.

Toplam Hit: 4770 Toplam Mesaj: 42
borusan elimar paraya çöktüler hepsiburada