Helium Mining (HNT)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Abiler ablalar böyle bişeye denk geldim, adamlar içinde çip olan herşeyde mining yapacaklar gibi.Aramızda kullannan varmı ? ha bide adamlar harita falan yapmışlar...

https://explorer.helium.com/coverage#5.12/34.62/34.74

hotspots cihazları üzüerinde yapıyorlar

https://www.bobcatminer.com

AslanAmca tarafından 27/Haz/21 00:18 tarihinde düzenlenmiştir

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    antivir-US
    antivir-US's avatar
    Erkek

Şöyle hizlidan bir baktım da birşey anlamadım. Fakat android telefonun işlemci gücünü kullanarak mining yapılabilecek bir durum varsa girişmek isterim. Evde eski ve uykuda android telefonlar var. Bağlarım 5v adaptöre hepsini, ne kazabiliyorsa kazsin.

Şimdi değilse de kısa bir zaman sonra olur gibi geliyor. Daha az enerji çeken projeler illa gelecektir

Camınızı kırar, duvarınıza işer, bisikletinize biner, tekerini keser, arabanızı çizer, zilinize basar kaçarım. Kısacası ben annenizin sokağa çıkarken uzak dur dediği çocuklardan biriyim.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

yokmu kimse yahu :(

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    aliyk
    aliyk's avatar
    Erkek
    nevorapat bunu yazdı

Benim var bi tanıdık

2 tane siparişini verdi 3 ay oldu daha gelmedi 350-400 dolar civarı birşeydi sanırsam fiyatı

Telegram grupları var oraya bak @heliumtr 

Lekum Dinikum Veliye Din ...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek
    aliyk bunu yazdı
    nevorapat bunu yazdı

Benim var bi tanıdık

2 tane siparişini verdi 3 ay oldu daha gelmedi 350-400 dolar civarı birşeydi sanırsam fiyatı

Telegram grupları var oraya bak @heliumtr 

cihazlar geldi mi hocam son durum nedir 

bu arada istanbul'da rastgele seçtiğim 2 cihazın 30 günlük kazançları bunlar 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Bu cihazlar sadece mining yapmıyordur tahmin ediyorum? Bunları kendi ağımıza bağlıyor muyuz? Adamlar ayrı bir network mü kurmaya çalışıyorlar internetten bağımsız? Adam arkaplanda tor gibi bir ağ kurup benim ip adresimle twit atarsa göte gelmeyelim. Bunun garantisi var mı sistemde?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gokcan
    gokcan's avatar
    Erkek

Lorawan teknolojisi. IOt cihazlarının yönetimi için hotspot çalışması. Düşük frekans kullandığı için aç kapa sinyalleri gidiyor, geliyor. Tüm dünyada kullanılan açık kaynak bir proje. Mantık eşlenik ve sinyali çok alan yayan cihazların kendini master ilan ederek daha fazla kazandırması. Yan rollerde ona göre kazandırıyor. Yatırımcılar var. Güzel kazananlarda oldu. 5G li cihazların yaygınlaşmasıyla proje daha çok tutacaktır. Çünkü sinyal kalitesi artıyor. Olay tam anlamıyla minning sayılmaz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    viperstrike
    viperstrike's avatar
    Erkek
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    gokcan bunu yazdı

Lorawan teknolojisi. IOt cihazlarının yönetimi için hotspot çalışması. Düşük frekans kullandığı için aç kapa sinyalleri gidiyor, geliyor. Tüm dünyada kullanılan açık kaynak bir proje. Mantık eşlenik ve sinyali çok alan yayan cihazların kendini master ilan ederek daha fazla kazandırması. Yan rollerde ona göre kazandırıyor. Yatırımcılar var. Güzel kazananlarda oldu. 5G li cihazların yaygınlaşmasıyla proje daha çok tutacaktır. Çünkü sinyal kalitesi artıyor. Olay tam anlamıyla minning sayılmaz.

olay mining değil.

cihazlar kapsam kanıtı (PoC deniyor) yaptıkça sistem ödül olarak hnt veriyor. her cihaz sisteme kaydedilirken haritadan yeri işaretleniyor

mantık olarak sistem tarafından belirlenen bir cihaz yine belirlenen bir cihaza meydan okuyor. seçimler rastgele.

meydan okuyana challenger, meydan okunana beaconer diyorlar.

meydan okunan sinyal yaymaya başlıyor.

etrafında bu sinyali duyan cihazlara tanık (witness) diyorlar.

tanık olanlar challenger'a bildirim yapıyor. işte bu cihaz gerçekten burada diye, zira onlarında yeri işaretli.

1 challenger, 1 beaconer ve en fazla 18 witness olabiliyor. (daha fazla tanık olunca sistem rastgele 18 tanesini seçip ödülü onlara veriyor. geri kalana bişey yok)

5 witness'da maksimum ödül oluyor. 5'ten fazla olursa(örneğin 10) 5 cihaza verilecek olan ödül bölünüyor (örnekte 10) 

aylık 2,5m hnt dağıtılıyor şuan. 350k dan fazla cihaz var.

istanbulda ödül oranı iyice düştü

cihaz zaten bulunmuyor. en az 3-4 ay bekleniyor.

karaborsada 20k civarı satıyor millet.

Jinpachi tarafından 30/Kas/21 01:05 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşa, Öl...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek

bunu ilk gördüğümde türkiye'de 1-2 cihaz vardı dünyada da okadar sayılıydı ki şimdi harita ne hale gelmiş... 

bunun para kazanma olayını ben ozamanda çözememiştim şimdi de oturtamıyorum. anten db si daha büyük daha fazla cihazla iletişimde olan cihazın mantıken en fazla parayı kazanması lazım ama bazı cihazlar daha iyi kazanabiliyor neye göre acaba . 

FCN tarafından 30/Kas/21 01:11 tarihinde düzenlenmiştir
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    FCN bunu yazdı

bunu ilk gördüğümde türkiye'de 1-2 cihaz vardı dünyada da okadar sayılıydı ki şimdi harita ne hale gelmiş... 

bunun para kazanma olayını ben ozamanda çözememiştim şimdi de oturtamıyorum. anten db si daha büyük daha fazla cihazla iletişimde olan cihazın mantıken en fazla parayı kazanması lazım ama bazı cihazlar daha iyi kazanabiliyor neye göre acaba . 

kazançlar duyabildiğiniz ve sizi duyabilen cihaz sayısıyla orantılı.

en büyük ödülü tanık olanlar alıyor.

yalnız bazı şartlar var. 300 metren daha yakın cihazlar birbirinden ödül almıyor. 

res4-5-6 gibi yoğunluk sınırlamaları var.

harıtaya bakarsanız altıgenlere bölünmüş. örneğin res8 durumunda her altıgene bir cihaz yerleşmesi lazım.

daha fazla olursa "reward skale" düşüyor ve daha az ödül veriyor.

bölgede cihazlar  artınca res7'ye dönüşüyor ve bir altıgene 2 cihaz yerleşebiliyor (300 metre kuralı yine var)

istanbuldaki yoğunluktan dolayı reward skale 0,5 in altında şuan ve res4 oldu sanırım.

868mhz rp-sma jacklı omni anten kullanılıyor tr'de

sinyal herşeyden etkilendiği için etrafı 360 derece açık yüksek bir yere koymak lazım. yüksek dbi daha uzağa ulaşmak için kullanılıyor.

ama yüksek dbi anten odaklanmış sinyal yaydığı için yakınınzda daha düşük yükseklikte olan (yerden yükseklik) cihazlara ulaşmıyor sinyal, üstünden geçip gidiyor.

Yaşa, Öl...
Toplam Hit: 4055 Toplam Mesaj: 24
coin