Helium Mining (HNT)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    FCN
    FCN's avatar
    Erkek
    Jinpachi bunu yazdı
    FCN bunu yazdı

bunu ilk gördüğümde türkiye'de 1-2 cihaz vardı dünyada da okadar sayılıydı ki şimdi harita ne hale gelmiş... 

bunun para kazanma olayını ben ozamanda çözememiştim şimdi de oturtamıyorum. anten db si daha büyük daha fazla cihazla iletişimde olan cihazın mantıken en fazla parayı kazanması lazım ama bazı cihazlar daha iyi kazanabiliyor neye göre acaba . 

kazançlar duyabildiğiniz ve sizi duyabilen cihaz sayısıyla orantılı.

en büyük ödülü tanık olanlar alıyor.

yalnız bazı şartlar var. 300 metren daha yakın cihazlar birbirinden ödül almıyor. 

res4-5-6 gibi yoğunluk sınırlamaları var.

harıtaya bakarsanız altıgenlere bölünmüş. örneğin res8 durumunda her altıgene bir cihaz yerleşmesi lazım.

daha fazla olursa "reward skale" düşüyor ve daha az ödül veriyor.

bölgede cihazlar  artınca res7'ye dönüşüyor ve bir altıgene 2 cihaz yerleşebiliyor (300 metre kuralı yine var)

istanbuldaki yoğunluktan dolayı reward skale 0,5 in altında şuan ve res4 oldu sanırım.

868mhz rp-sma jacklı omni anten kullanılıyor tr'de

sinyal herşeyden etkilendiği için etrafı 360 derece açık yüksek bir yere koymak lazım. yüksek dbi daha uzağa ulaşmak için kullanılıyor.

ama yüksek dbi anten odaklanmış sinyal yaydığı için yakınınzda daha düşük yükseklikte olan (yerden yükseklik) cihazlara ulaşmıyor sinyal, üstünden geçip gidiyor.

anladım teşekkürler 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AslanAmca
    AslanAmca's avatar
    Erkek

Cihazı  o zaman   araştırdım baya ama cihazın  şöyle  bir sıkıntısı vardı, Cihaz yurtdışından  gelıyordu ama 6 aya  kadar  beklemek gerekiyordu veya  daha fazla. Açıkcası karaborsaya düşmüştü.500 Dolarlık  cihazı 1,500 2000 dolar arasında bulabiliyorduk ama  almadım :)  onun yerıne de  keşke o vakit  coinini alsaydık 5-6 dolar arasındaydı :) 

İnsanlara umut sat gerisi gelir.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

benim oturuduğum yerde kimse yok, etrafımda 3-5 alet var. alsam ne kadar kazanırım? cihazı kaça alıyorsunuz su anda?

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    buber.
    wordros
    wordros's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

benim oturuduğum yerde kimse yok, etrafımda 3-5 alet var. alsam ne kadar kazanırım? cihazı kaça alıyorsunuz su anda?

Bende de aynı soru var. Benim çevremde 3-5 tane değil sıfır tane mecvut. Bu durumda kurduğumda nasıl olur ?

alektamovikmovik
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blutarm
    blutarm's avatar
    Erkek

Sensecap M1 cihazı kullanabilirsiniz. Tabi bulursanız. Yaklaşık 700-800$  civarındaydı.

blutarm tarafından 30/Kas/21 16:33 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek
    blutarm bunu yazdı

Sensecap M1 cihazı kullanabilirsiniz. Tabi bulursanız. Yaklaşık 700-800$  civarındaydı.

Letgoda birisi 8bin tlye satıyor ne kadar güvenirsiniz size kalmış

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yustang
    yustang's avatar
    Erkek

aga şimdi makinayı alaıyosun sadece fişe takıyosun internet yok bişey yok sonra yakındaki aynı makinalar arasında telsiz gibi haberleşiyor onların arasında da birine ödül coin veriliyor öyle mi?

bunu yapan şirketin de ana cihazı kontrolcü olması gerekmiyor mu yakınlarda yoksa hepsi kendi içinde konuşup kimsenin haberi olmaz?

havadaki baz istasyonların 4g 5g dalgalarıyla mı konuşacak bunlar sim yok bişey yok? benim kafa yanar:)

elektronik haberleşme okuyan birine filan sorsam memleketin ünilere güvenim kalmadı atarksiyonlu şeyleri bilirler mi? her türlü ben size sorarım tabi de

bilemiyorum altan bilemiyorum çok değişik sistem ağzım açık okudum.

edit:benim ev hiçbir altıgene girmiyor 500m ilerde var ama altıgen ben daha çok mu kazanırım

edit2:en yakınımdaki 2 haftada 144dolar kazanmış bu d0ru mu :0

yustang tarafından 01/Ara/21 14:32 tarihinde düzenlenmiştir

HAYATTAKİ PÜRÜZLERİ EKSİK OLAN KISIMLARINI TAMAMLAMAK İÇİN KULLAN. O ZAMAN HAYAT DAHA KULLANIŞLI VE GENİŞ OLUR.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Jinpachi
    Jinpachi's avatar
    Erkek
    yustang bunu yazdı

aga şimdi makinayı alaıyosun sadece fişe takıyosun internet yok bişey yok sonra yakındaki aynı makinalar arasında telsiz gibi haberleşiyor onların arasında da birine ödül coin veriliyor öyle mi?

bunu yapan şirketin de ana cihazı kontrolcü olması gerekmiyor mu yakınlarda yoksa hepsi kendi içinde konuşup kimsenin haberi olmaz?

havadaki baz istasyonların 4g 5g dalgalarıyla mı konuşacak bunlar sim yok bişey yok? benim kafa yanar:)

elektronik haberleşme okuyan birine filan sorsam memleketin ünilere güvenim kalmadı atarksiyonlu şeyleri bilirler mi? her türlü ben size sorarım tabi de

bilemiyorum altan bilemiyorum çok değişik sistem ağzım açık okudum.

edit:benim ev hiçbir altıgene girmiyor 500m ilerde var ama altıgen ben daha çok mu kazanırım

cihazı internete bağlıyorsun. dhcp den yerel ip rezerve edip modemden port yönlendirme yapıyorsun. bir internet sağlayıcın seni CGNAT havuzuna aldıysa ücret karşılığı statik ip alıyorsun.

şu an blok zinciri cihazlar üzerinde tutuluyor. aylık 150gb internet kullanıyor.

PoC işlemini kimin yapacağı sistem tarafından rastgele seçiliyor.

tanık ödülünü de etrafındaki cihazlar PoC işlemi yapınca onların sisnyalini alınca kazanıyorsun.

PoC işlemi sonucunda tüm bilgiler internet üzerinden servera iletiliyor, ödüller dağıtılıyor, blok zincirine yazılıyor ve cihaz üzerindeki blokzinciri internet üzerinden güncelliyor

yustang bunu yazdı

doğrudur...

geçenler 1 gün boyunca sistemde sorun oldu, cihazlar işleme giremedi ve blokzinciri güncellemesi yapılamadı.

sistem açıldığında cihazı ilk senkron olup işlem yapanlardan bazıları tek seferde 400 HNT kazandı.

Jinpachi tarafından 01/Ara/21 16:54 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşa, Öl...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

LoRa haberleşme modüllerinde proje yaptığım için helium'u 2020'nin başlarından beri takip ediyorum. twitterda takip ettiğim bir elektronikçi paylaşmıştı.

Proje çok büyüdüğü ve kendi tasarladıkları LoRa modüllerinin siparişlerine yetişemedikleri için 3. parti üreticileri de dahil ettiler. belirli şartları sağlayanlardan cihazları talep ediyorlar seçilirlerse onlara da hak veriliyor satış için.

Türkiyeden de bir firma gördüm. Tüm firmaların başvuru sürecinin formu;

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1pOmrMV_oiF0FtR1NOX_pqykKOBsb_QghiNkTlF644DU/edit#gid=466297842

https://smart-host.com.tr/ firma bu. ancak firma hatayda. suriyeli bir kadın kurmuş farah hanımefendi. henüz onay almamışlar tasarladıkları cihazı göndermişler onay aşamasında bekliyor. websitelerinde bayilik falan var.

madencilik için en mantıklı proje bu. yatırım yapılacaksa bunun madenciliği için yatırım yapın. saçma sapan pow coin kazmaya çalışmayın.

ayrıca ankarada elektronik bizden sorulur diyen tüm firmaların da amına koyayım. stajyer beğenmezsiniz elin suriyelisi elinize vermiş haberiniz yok. kısa sürede böyle bir cihaz tasarımı gerçekleştirmezseniz parayı suriyeliler götürecek. gerçekten çok sinirlendim. keşke hayat kalitem bi tık düzgün olsa da ben oturup tasarlasam.

HACKEROKAN!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AdemYakups
    AdemYakups's avatar
    Erkek
    GuArDiAn55 bunu yazdı

LoRa haberleşme modüllerinde proje yaptığım için helium'u 2020'nin başlarından beri takip ediyorum. twitterda takip ettiğim bir elektronikçi paylaşmıştı.

Proje çok büyüdüğü ve kendi tasarladıkları LoRa modüllerinin siparişlerine yetişemedikleri için 3. parti üreticileri de dahil ettiler. belirli şartları sağlayanlardan cihazları talep ediyorlar seçilirlerse onlara da hak veriliyor satış için.

Türkiyeden de bir firma gördüm. Tüm firmaların başvuru sürecinin formu;

Bu firma cihaz mı dağıtıyor.Yoksa cihaz alıp bayilik mi sağlayacağız normal hnt kazmadan farkı nedir tam olarak.Aydınlatabilirseniz.

https://i.hizliresim.com/npo4v3i.PNG
Toplam Hit: 4054 Toplam Mesaj: 24
coin