folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder High Definition TV Mobil Dolandırıcılık

High Definition TV Mobil Dolandırıcılık

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek
    babayarisi bunu yazdı
    C-force bunu yazdı
    babayarisi bunu yazdı

Kağıt üzerinde herşey yasal olduğu için üstüne düşmezsen öyle müşteri hizmetlerini aramayla iade alamazsın hocam ama ihtarname ile iade alabilirsin.

İşin özeti operatörlerin taşerona ihale ettiği katma değerli servislerden birine denk gelmişsin hocam.

Bunun gibi çok servis var kiminde video var kiminde haber kiminde gazete kimi boş kiminde +18 içerik  kumar fal bok püsül  her alanda yüzlerce mobil site var.

Bunların ortak özelliği genel adı one-click-payment denilen mobil ödeme  yöntemlerini kullanıyor olmaları reklam sayfasına mobil şebekeden girersen operatör MSISDN denilen bir zımbırtı sayesinde (ip gibi içinde telefon numaran vs var sana özel bi kod) siteye girenin sen olduğunu ayıkıyor ve reklamda görülen ONAYLIYORUM EDİYORUM TIKLIYORUM BİLMEMNE YAPIYORUM gibi uyarı içeren inputu işaretlemesen bile seni verdikleri hizmete abone yaptırabiliyor.

Ve bu hizmet tamamen YASAL  tahsil edilen ücretin %50 si kılçıksız devlete kalıyor  misal haftalık 10tl abonelik ücreti olan bir serviste  haftalık 5tl devletin kalan 5tlnin 2.5tlsi operatorun 2.5tlsi hizmeti veren firmanın . Firma kendisine kalan 2.5tl ile sağa sola reklam veriyor  geçiniyor şirketi döndürüyor ve kalan miktarla hepsi zengin  hiç eleman çalıştırmayan firmada 10+ kişi çalışıyor böyle bi para dönüyor hocam bilmem anlatabildim mi

Hocam mobil ödemem kapali ama ?

+ korunmanin bir yolu yokmu?

Hocam mevzu mobil ödeme değilki kapalı olmuş olmamış ne fark eder

Herkes duysun diye bilgisi olsun diye

Bazen Varsın , Bazen Yoksun...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    kral.
    C-force
    C-force's avatar
    Erkek

Konuyu güncel tutalim tüm müridlerin haberi olsun

Not : An itibariyle Ben parami kurtardim