folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder Hindistan Penjab Bölgesi

Hindistan Penjab Bölgesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TheBattal
    TheBattal's avatar
    Erkek

Selam Mürid(e)ler;

İş dolayısıyla Hindistan Penjab bölgesine gideceğim. Bu bölgeyi (veya genel Hindistan'ı) bilenler, orda şuraya gidilir, şu yapılır diyenler veya orda şu ucuzdur getirirsen iyi olur diyenler veya birşey isteyenler, lütfen tecrübelerinizi benimle de paylaşır mısınız?

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    solstice
    solstice's avatar
    Erkek

Yanında bi kalıp peynir felan götür :) yemekle ilgili belki sıkıntı yaşarsın

https://www.youtube.com/watch?v=k6LrGZGqYn8
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

Yanında reflor ve rennie götür, buzlu içecek içme (:

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Gitme hocam. Ben olsam isi birakirim gitmektense.

http://www.planetcustodian.com/2015/10/03/7873/indian-villagers-worshiping-newly-built-toilets-instead-of-using-them.html

Bu resim sirayla, ortalama boy, ortalama penis boyu, ten rengi ve ortalama IQ. Ornegin zenciler aptal ve siyah ama uzun penisli, cinliler kisa boylu kisa penisli ama acik renkli ve zeki, h*ntliler ise tum kategorilerde en kotu, lanetlenmis irk.

Yildirim beyazit'in Timur'a yolladigi mektuptan alinti,

“...Ey ihtiyar köpek, tekfurdan daha

şiddetli kâfirsin. Mektubunda bizi korkutmak ve hile ile kandırmak istemişsin.

Osmanlı sultanlarını, Acem padişahlarına benzetme. Osmanlı askerleri de, ne

Kıpçak ülkesi Tatarı gibi sıradan insanlar, ne de Hint toplulukları gibi başı boş,

sere serpe avare kalabalıklar değildirler. Osmanlı askerleri, Irak ve Horasan

askerleri gibi hamiyetsiz ve perişan olmayacak kadar onurlu askerlerdir. Yine

sen, Osmanlı askerlerini Şam ve Haleb(Memlûk) askerlerine de

benzetmeyesin...”

http://sutad.selcuk.edu.tr/sutad/article/viewFile/253/243

AMpul tarafından 12/Tem/16 15:27 tarihinde düzenlenmiştir

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sRcN
    sRcN's avatar
    Erkek

Daha önce bende bir iş için Bangalore (sanırım böyle yazıluyordu) gidip gelmiştim bunun dışında da şirketimizde Hindistan' da uzun süre yaşamış hatta oradan bi adamla evlenmiş biri vardı ciddi anlamda yemeklerinin baharatı çok çok çok fazla hatta örneğin baharatlı et değil etli baharat yemeği yersin bununda vermiş olduğu bir ten kokusu hakim ülkeye ki burnunun kemikleri sızlar, ama günde 2 kez duş almalarıyla çok temiz bir insana sahip olduğunu da belirteyim. Yemek konusunda da fastfood zincirleri var oralardan yemek ihtiyacını karşılayabilirsin. İyi gezmeler bana sorarsan affetme bulduğun ve gördüğün herşeyi ye :D 

Wordpress - SEO & Digital Marketing
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mad Scientist
    AMpul
    AMpul's avatar
    Erkek

Bu da cok yolculuk edenler icin pek sevdigim gercekci bir yorum, cevirmeye usendim ama bir Allah dostu cevirirse hayrina iyi olur.

What I cannot create, I do not understand. — Richard Feynman
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ozgunlu
    ozgunlu's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

İlaç götür hocam yanında, ağrı kesicisidir bilmem nesidir.

Ne kadar kalacağını bilmiyorum ama ne zaman lazım olacağı belli olmuyor insana.

Hello, i am nothing. I come from Neverland.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    futurist
    futurist's avatar
    Dişi

Şahsi tecrübem değil ancak duyduğumu söyleyim

çok pis olduğu için bazı bulaşıcı hastalıklar için sanırım birisi iğne vurunmuştu gitmeden

ilaç götürebilirsin arkadaşın dediği gibi

birde herkesten duyduğum, hırsızlık son safhada. çantanı yere bıraktıktan saniyeler içinde yerinde yeller esebiliyormuş.

Arkadaş uğruna ölmek kolaydır, ama uğruna ölünecek arkadaş bulmak çok zordur
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    gkhn
    gkhn's avatar
    Erkek
    AMpul bunu yazdı

Bu da cok yolculuk edenler icin pek sevdigim gercekci bir yorum, cevirmeye usendim ama bir Allah dostu cevirirse hayrina iyi olur.

Ben de begendim, kufurlerini “lanet olsun’a” cevirmeden aynen yaziyorum. South park izler gibi oldum :D

/

Ergen zamanlarimin sonlarinda ve 20 li yaslarimin sonlarina dogru baya gezdim, iste ogrendiklerim:

1.       Cogu ulkeler boktan. Avrupa disinda ziyaret etmeye deger yaklasik 10 ulke var.

2.       Seyahat etmek sacma bir aliskanlik*. Benim gibi tum zengin cocuklar yapiyor cunku bununla insanlari etkiliyor  ve  harcadigin tonla paraya bir aciklama oluyor. Hayati degistirecek bir deneyim degil, karacigeri degistiren bir deneyim (alkol v.b.).

3.       Populer olmayan mekanlarin boyle olmasi nedensiz degil. Insanlarin El Salvador veya kambocyaya gitmemesinin nedeni buralarin ucuncu dunya ulkesi bok yuvalari olmalari. Yani buralarin gizli cennetler olmalari degil de hipsterlar harici kimselerin oralara gitmemesi.

4.       Seyahata giden herkes amciktir veya seyahatlerinde bunlardan biri olurlar.

5.       Islam ulkelerinde kesinlikle seyahate deger bir sey yok, buralara gidenler maldir.

6.       Cesitli hayvanlarin yarraklarini, bocekleri, olu baliklari veya beyinleri yemenin kesinlikle ozel veya kulturel bir sey degildir, aksine vahsiliktir,bunu assagilamak lazimdir.  

7.       Eger salak sacma bir kabile dansina ya da kulturel bir gosteriye davet edilirseniz, bok gibi olacagi icin dahil olmayin. AVrupali olmayanlarin kulturu yoktur, sadece aliskanliklari ve batil inanclari vardir.

8.       Bir otel odasi edinin, yurtlarda, hostellerde veya samanliklarda gecelemek daha iyi degildir. Yukarda bahsedilen kulturel gosteriye gitmeyip tasarruf ettiginiz parayla Hilton da bir oda tutun. Buyuk okullarin(Bizdeki odtu-bogazici gibi) ogrencileri Mali’nin mi yoksa Ozbekistan’in mi daha fazla hayata bakis acisini degistiren bir deneyim oldugunu tartisirken siz bir dus alir, yerel kadinlardan birini duzersiniz.

Birinin neden avustralya gibi bir yerfde yasayip zaman gecirmek isteyecegini hayal bile edemiyorum.

/

I am free of all prejudice. I hate everyone equally
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    anil
    anil's avatar
    Erkek

hocam selamlar,denizci olduğum için liman şehirlerinin çoğuna gittim hindastanın ama bahsettiğin bölge kuzeyde kalıyor sanırım. hindistanda gittiğin bölge hindu veya müslüman bölgesiyse çoook pis olacağını sana temin ederim. sokakta büyük-küçük tuvaletini yapan insanları her yerde görebilirsin hatta şanslıysan bindiğin taksinin şöförü arabadan inip işini halledip tekrar direksiyona geçebilir :) yemek konusunda tavuk yemeni tavsiye ederim tavuk yemeklerini güzel yapıyorlar, yemekten sonra ellerini yıkamak için lavabo arama masaya limonlu sıcak su getiriyorlar elini orda yıkayıp bezle siliyorsun :) hintlilere sakın güvenme seni sürekli kandırmaya çalışırlar. hangi amaçla gittiğini bilmiyorum ama 20-25 defa hindistana gitmiş birisi olarak söyliyim hayatta para veripde gitmem.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    candemirhalil
    candemirhalil's avatar
    Erkek

Hocam kurban bayramı orada olacaksan muhakkak, kurban (büyükbaş) kesmeyi ihmal etme.

Veni, vidi, vici
Toplam Hit: 4101 Toplam Mesaj: 31
yurtdışı hindistan penjab