folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder Hitler Neden Yahudileri Seçti ? (Yeni Bir Tez..)Hitler Neden Yahudileri Seçti ? (Yeni Bir Tez..)

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  iLLuMiNaTi
  iLLuMiNaTi's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2007
  Erkek

  Tarihçiler, Hitler'in yaklaşık 6 milyon insanı katletmesine neden olan büyük Yahudi düşmanlığının altındaki nedeni bulmak için yıllardır araştırmalar yapıyor. Birkaç teori oldukça popüler. Şimdi ise saygın tarihçi Ralf-George Reuth, yeni bir tez ortaya attı.

  Buna göre Hitler, Yahudileri, Alman ekonomisinin çöküşünden ve Rusya'daki Bolşevik devriminden sorumlu tuttuğu için, iktidara gelince, onları bir numaralı hedef olarak seçti.

  Eski teoriye göre, Hitler'in içindeki anti-semitizm duyguları, 1914'te, Viyana'nın arka sokaklarında yeşermişti. Oralarda gördüğü, saçları iki yandan örgülü, uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler'e karşı antipatisi düşmanlığa dönüşmüştü.

  Bir başka teoriye göre de, annesi Yahudi bir doktorun ellerinde ölmüştü.

  Ancak tarihçi Ralf-George Reuth'in yeni tezine göre Hitler, Yahudileri, 1. Dünya Savaşı'ndan sonra çöken alman ekonomisinden sorumlu tuttuğu için Yahudi nefreti en uç noktaya kadar gelişti. O dönemlde, Alman ekonomisinde büyük ağırlığı olan Yahudi işadamları, borsayı yönlendirecek kadar güçlüydüler. Ayrıca Alman bankalarının yüzde 50'sinin ve Alman gazetelerinin yüzde 80'inin sahipleri Yahudi kökenliydi. 

  1. Dünya Savaşı'nın Avrupa ülkelerinin ekonomisine getirdiği yıkımı, Almanya'nın daha ağır hissettiğine inanan Hitler'in, yahudileri Alman ekonomisinin çöküşünden sorumlu tutan söylemleri, özellikle orta sınıf ve alt gelir grubundaki Almanlar arasında kısa sürede geniş yankı buldu. Hitler'in, birkaç patatese muhtaç hale gelen Alman ailelerini gördükçe, Yahudi nefretinin nasıl büyüdüğünü, yakın çevresine anlattığı da bu yakın çevresindeki insanların yazışma ve günlüklerinde de yer aldığı belirtiliyor.

  Rusya'daki Bolşevik devriminin, Alman ekonomisini iyce çökerttiğine inanan Hitler, Lenin'in de "çeyrek Yahudi" olduğunu söylediği biliniyor.

  Üçüncü Reich'in propaganda dehası Josef Goebbels hakkında yazdığı kitapla tüm dünyada adını duyuran tarihçi Ralf-George Reuth'e göre Hitler, o günlerde Almanların çektikleri tüm yoksulluk ve acılar, Yahudi işadamları ve Bolşevik Yahudiler yüzündendi

 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  lordvader89
  lordvader89's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 02/Mayıs/2007
  Erkek
  Yahudiler zengindi,girişimciydi,akıllıydı,ekonomiye yön veriyorlardı ve bu ekonomilerin arasında Alman'larında ekonomisi vardı Hitler Kavgam adlı kitapda'da dediği gibi kıskanç bir insandır ve buna anti-semitist duyguları ve Faşizm'de eklenince ortaya Nazizm çıktı.Dolayısıylada Yahudi Soykırımı,bence Hitler bilinç altındaki kıskançlık duygularına bir türlü dur diyememişti.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  BuZuL
  BuZuL's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Eylül/2005
  Erkek
  bence altında mistik bir sebep vardı.

  DAĞDA ÜÇ BEŞ KOYUN SÜRÜSÜ, TUTTURMUŞ BİR KÜRDİSTAN TÜRKÜSÜ, ELİNE ALMIŞ BAYRAK DİYE BİR MASA ÖRTÜSÜ, SATSAN BEŞ PARA ETMEZ NE DİRİSİ NE DE ÖLÜSÜ, SOYU SOYSUZ OLAN SENSİN TOPRAK SENİN NEYİNE, İTE İTLİK YAPIP KAFA TUTMA BEYİNE, ANLASA DEDİĞİMİ SOKAKTAKİ KÖPEK AĞLAR HALİNE, DUY ULAN SOYSUZ NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.......
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Felony
  Felony's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Ocak/2009
  Erkek

  Alıntı
  --------
  Buna göre Hitler, Yahudileri, Alman ekonomisinin çöküşünden ve Rusya'daki Bolşevik devriminden sorumlu tuttuğu için, iktidara gelince, onları bir numaralı hedef olarak seçti.

  Eski teoriye göre, Hitler'in içindeki anti-semitizm duyguları, 1914'te, Viyana'nın arka sokaklarında yeşermişti. Oralarda gördüğü, saçları iki yandan örgülü, uzun siyah paltolu aşırı dinci Yahudiler'e karşı antipatisi düşmanlığa dönüşmüştü.

  ----

  boşveizm hariç bu bilgiler mein kampf ta yazıyor zaten

   

   

   


  Güçsüz halklar güçlü liderler çıkarır, güçlü halklarınsa lidere ihtiyacı yoktur. "Viva ZAPATA"
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  ShockMan
  ShockMan's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2004
  Erkek

  xz bunu yazdı:
  -----------------------------

  yahudiler insanlığın düşmanıdır , ve insanlarla onları kandırarak, dolandırarak birbirlerine düşürerek savaşırlar. yahudiler dünyadaki gelmiş geçmiş iç ve uluslararası savaşların çoğunun gizli nedenidir. Yahudi denen iblis , dünyadaki adaletsizliğin sömürünün yozluğun yobazlığın birincil finansörüdür. insanların kanını emen aşağılık bir yaratıktır. yahudiler asla çalışmaz ancak herkes yahudiler için çalışır. yahudilerle savaşmak insanlık adına direnmektir, türünü korumaktır bunun adı nazizim olur ya da başka birşey olur , yahudilere neden taktınız gibi bir soru asıl saçma ve hatta artniyetlidir. Dünyadaki 135 ülkenin büyük çoğu ekonomik, siyasi olarak yahudilerin elindedir. Yönetsel olarak doğrudan ya da dolaylı olarak yahudiye ve yahudi sermayesine bağlıdır. Yahudilerin kurduğu emperyalist düzen insan türünü ve üzerinde yaşadığı gezegeni yok etmektedir. Yahudiye karşı yapılan her saldırıyı şahsen selamlarım ve canı gönülden desteklerim.

  Yahudi bütün kukla düşmanların ardındaki gerçek düşmandır. Yahudi pisliğini en çok savunanın "sözde" sermaye düşmanı komonistler olması da ironik bir durum acaba peygamberleri marx ın da yahudi olmasından dolayı olabilir mi diyor insan ? Sadece almanyayı değil, şu anda bizzat Türkiye yi de iranı da rusyayıda fransayıda evire çevire beceren keyiflerine göre yöneten gizli tarikatın adı yahudi, sonra çıkıpta mal gibi niye yahudilere taktınız diye abes bi soru sormamak lazım . Yahudiler akıllıymış , yani dünyanın geri kalanı aptal öyle mi ? emek vererek vatanını severek çalışıp üreten hakkına razı olan insanlar, Türk alman japon hepimiz aptalız zaten ama yahudi akıllı ? acaba nasıl zengin oldu bu piçler diye düşünmek yerine ... 

  Asıl yahudiyi savunacak lavuklara şimdiden takayım.


  -----------------------------

  Yahu Xz Seninle Birebir Aynı Fikirde olduğum Asarımlı Keserimli, Tek Fikir Beyanatın bu.... Yemin ediyorum, Dünyadaki Her kesin Bir Yaşam Hakkı olduğuna, Ve Kim Olursa Olsun Mazlum Olanı, Gerekirse Kanımı Akıtır Savunurum, Ama Bu Haysiyetsizler için Ordumuz Soy Kırım Kararı Verirse, Gönüllü olarak Askere Gider, Soykırıma Destek verebilirim. 

  Yahudileri Çok Güzel Anlattın Xz Kardeşim, Ben bile Bu Kadar Güzel Anlatamazdım. O Haysiyetsizler Tüm Dünyanın kendileri için yaratıldığını Sana Dursunlar, İçindeki Hayvan ve Diğer İnsanlarında Köleleri Olduğunu Sana Dursunlar, Türkiye ile Uraştıkları için Yakındır O Melunların Sonu Yakındır.... 

  Türkiye Yiyebilecekleri Lokma değil, Bunu acı Öğrenecek Deyyuslar.


  Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  n2n2
  n2n2's avatar
  Kayıt Tarihi: 21/Mart/2009
  Erkek

  bu tez yeni falan değil ki 

  kavgamı okumuş olan her insan bu sonuçlara varabilir

  bizim Ralf'a jeton geç düşmüş:D 

   

  edit: yukarda da bi arkadaş söylemiş zaten

 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Ayro
  Ayro's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Ağustos/2005
  Erkek
  benimde bildiğim kendisi yahudi okulunda sigara içilmemesi gereken yerde sigara içtiği için ceza verilmiş.Hatta bazıları toplarından bir tanesi alınmış diyor.Bu yüzden yahudileri sevmiyormuş diye biliyorum
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  geberlan
  geberlan's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2009
  Erkek

  benim bildiğimde hitlerin annesi hasta iken annesine bakmaya gelen doktorun yahudi oluşu . ve o doktorun annesini kurtaramaması sonucu yahudilere büyük bi kin bağlamış olmasıdırr. Heil ! Sieg heil Hitler ! Ideen werden nicht weiter mein Führer ! Hitler dünyaya gelen en büyük liderlerdendii. O tüm dünya ülkelerine ba$ kaldırmasıyla o cesaretiyle benm ornek aldıgım bi Liderdirr. kökünü ne güzel kuruutuodu şu yahudilerin+++ yaudiler Kuran-ı Kerim'dede naletlenmiş bi toplulukturr


  vueeey ula hava patliiy ula gök delinuiii
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Kutikula
  Kutikula's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ocak/2010
  Erkek

  kitabındada anlatır

   

  Yahudilere olan düşmanlığı yahudilerin o zaman ki yönetimi ( bu avusturya yönetimi) ele gecirmeye baslamasıdır. Artık Avusturya basını da yahudilerin elindedir.Hitler ise bunun Almanya ya ( Reich) sıçramasından korkmaktadır ve Alman vatandaşlarının kurtuluşunu ister.Bu yüzden Anti-semitisttir.( ki küçükken yahudileri sevdiğini kitabında söyler.).yani herşeysiyasi tartışmalara girmesi veyahudileri tanımasıyla başlar.


  insanın en önemli ayırt edici özelliklerinden biri iletişime açık bireyler olmasıdır.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  HAYVANYASAR
  HAYVANYASAR's avatar
  Kayıt Tarihi: 06/Mart/2009
  Erkek

  Devrimsel işler yapmak isityorsan mutlaka bir düşman seçmelisin kendine. Karşı olduğun tüm değerleri sembolik olarak taşıyan bir düşman. Hitler de hangi nedendendir bilinmez, Yahudileri seçmiş. Yani öncelikli amacı bir düşman yaratmaktı bence...


  Blogum; http://hayvanyasar.blogspot.com/
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  All hail to Tux
  sandman
  sandman's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Eylül/2005
  Erkek

  1.Dünya savaşı öncesinde sadece Almanyada degil tüm avrupada anti-semtizm hareki vardı örn:Fransa Dreyfus olayı.Almanların yahudilere baskı ve ayrımcılık gütmeleride tüm bu olaylardan öncedir.Martin Luther'in hayatını ve ögretilerini yani Protestanlıgın kökenlerini incelediginizde keskin bir yahudi düşmanlıgını görürsünüz.Burdan çıkarılıcak kısa sonuc yahudi düşmanlıgının başta almanya olmak üzere zaten avrupada geniş bir kitle tarafından kabul edilmesidir.

  1.dünya savaşında ise Almanya savaşı sadece cephede degil aynı zamanda iç cephede yani kendi halkının moral ve direnme güçünün kırılması sonucuda kaybetti.Tabii o dönemin propaganda grupları Alman ordusunun cephede yenilmedigini tüm sucun greve giden işçiler yahudiler vs vs oldugunu söylediler tabii bu müttefik güçlerinde o dönem güçlenen sol ideolojiden Almanyayı korumak için işlerine geldi.Nazi partisi bu nefreti kullandı yoksa kendi yaptıkları birşey yok ortada.

  A.Hitlerin kişisel olarak yahudilerden nefret etmesi üstüne 2-3 farklı teori var.Bunlarda ayrı ayrı incelenmesi gereken ilginc teoriler.

  1)Bir söylentiye göre A.Hittler 1/4 oranında yahudidir.Büyük annesi(babasının annesi) zengin bir yahudinin evindeyken ev sahibi tarafından hamile bırakılmış ve kadıncagız evden atılmış.Tek başına çocuklarını büyütmüş ve onlarada Yahudi nefreti aşılamış dogal olarak babasındaki bu nefret oglu küçük Adolfada geçmiştir.Bu psikoloklar tarafından saf ırk takıntısınında acıklaması olarak görüşüyor.

  2)Bilindigi üzere A.Hittler aslında hep ressam olmak istemiştir.Bunun için Viyana sanat akademisine başvurmuş ama kabul edilmemiştir.Kendi cevresine anlattıgına ve işin ilginc tarafı tarihi araştırmalar dogrulugunuda bir ölcüde kanıtlar.Jürinin hemen hepsinin yahudi olması yüzünden yahudilere öncelik tanıması ve çok küçük yaşlardan beri ressam olmak isteyen Adolfun alınmaması onda bir nefret uyandırmıştır.

  3)Ve bence en mantıklısı.Bilindigi üzere A.Hittler Bavyera eyaletinin sınırında küçük bir kasabada dogmuştur.Bavyera her zaman Almanyada ki en sag görüşlü ve en muhafazakar gruplardan biri olmuştur.A.Hittlerinde gençligini ve politik hayatının ilk kısmını gecirdigi bu bölgede ki baskın olan siyasal akımdan etkilenmemesi düşünülemez.

  PS:WW2 hakkında konuşmak döküman kitap belgesel degişmek bilgi almak isteyen herkez özelden bana ulaşabilir. 


  Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
Toplam Hit: 7159 Toplam Mesaj: 39