folder Tahribat.com Forumları
linefolder Java
linefolder Hızlı Şekilde Java'ya Başlamak...

Hızlı Şekilde Java'ya Başlamak...

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

Arkadaşlar şimdi geçtiğimiz günlerde baş vuru yaptığım bir yazılım firmasından olumlu sonuç aldım... yeni başlayacağım bu işte kendileri bana junior yazılımcı olarak görev verecekler ve java konusunda uzmanlaşmamı isteyecekler...

ben kendilerine açıkça java bilmediğimi de ilettim... ancak benim yaratıcı yönümü değerlendirmek istediklerini söylediler...  Ki görüşmeler esnasında Amerika kaynaklı uluslar arası faaliyet gösteren ancak adını burada söyleyemeyeceğim bir yazılım firmasının türkiye sorumlusuda vardı... ve benimle yapılan görüşmenin ardından, bu delikanlıya iyi bakın bu proje büyük ama ilerde bu delikanlı sayesinde çok daha büyükleri olacak dedi...

neyse kısaca şimdi java hakkında en çok bilgiyi en özet şekilde veren bir takım dökümanlara ihtiyacım var...

java keywordsler,

java syntax ı,

şöyle popüler java kütüphaneleri hakkında birşeyler olsa başlangıç için yeterli olacağını umuyorum.

Acil olarak sizlerden yardım bekliyorum.

Fırtına koparmaktır işim... Uzaklar Yolcusu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Volaris
    Volaris's avatar
    Erkek

Seni iyi gazlamislar.

Application.Run(new Volaris());
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

javaya hızlı başlayamassın.Java öyle-böyle dil değil.

gazını al biraz :D

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

inan bana hocam düşündüğünüz gibi değil yapılan sözleşme için istediğim rakamı görseydin ne demek istediğimi anlardın... adamların önerdiği maaştan daha fazlasını hemde baya fazlasını istedim...

gel gelelim javaya hızlı başlamaya,

2 şey var.

1. si hiç birşey imkansız değildir.

2. si zaten programlama dili bilen ve az çok kendi çapımda kod yazan birisi olarak farkındaysanız sorduğum sorular dilin yapısı üzerine...

örneğin syntax ını ve keywordslerini soruyorum.

sizce neden arkadaşlar bir fikriniz var mı?

edit: Unutmadan aynı uluslar arası firmanın türkiye sorumlusu eğer delikanlıyı siz işe almayacaksanız ben alırım dedi ve kartını verdi delikanlı seninle çalışmaktan ve seni daha fazla yetiştirmekten zevk duyardım dedi... daha ne olsun?

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SSPPSS
    SSPPSS's avatar
    Erkek
    öncelikle hayırlı olsun banada üniv için part time iş ayarlayabilirsen sevinirim ayarlamazsanda sikin sağolsun reyiz c tabanlı bi dille uğrastıysan java cok kolay geliyo php vs takıldıysan çözersin hemen http://java2s.com/ ve exampledepot.com a bak java2s te dokumanlar anlatımlar vs var diğerinde örnekler hatta bazen projeler falanda çıkıyo.takıldığın yerde pm at reyiz yardımcı olurum... yok kitap istiyorum diyosan elimde j2ee kitabı var tüm kütüphanelerin vs açıklamaları var referans kitabı(türkçe ama ) verebilirim istanbul anadoludayım.bide ide hdd içinde 1-2 gb ebook var upload et deme notebooktayım hdd yi takcak yerim yok
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

şimdi hocam öncelikle 1-2 gb kitabın tamamını zaten okuyamam... sen şu bahsettiğin referans kitapla ilgili detay bilgileri verirsen ben onun e book unu bulmaya çalışayım hızlı bir biçimde...

gelelim üniversite için part time iş olayına... hocam yanlış anlama ama çoğu profesyonel yazılım firması malesef part time geliştiricilerle çok uğraşmıyor...

ama yinede aklımdasın söz birşey olursa senin için görüşürüm.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mosquit0
    mosquit0's avatar
    Erkek

Volaris bunu yazdı:
    -----------------------------

Seni iyi gazlamislar.

----------------------------

ucan balon misalı :p  bide yazılım fırmasının adını neden soleyemıyo kı acaba :o

adaletin bu suçu önleyemiyecek olduğunu düşünüyorsan yargıçda sen ol cellad da
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

çünkü hocam 2 firmadan birisi yeni kuruluyor ve diğeriyle arasında çok önemli bir gizlilik anlaşması var... tabi bunları söylemenin bir anlamı yok şimdi içerden birileri çıkacak birşeyler saçmayalayacak...

adamların beni gazlamak için bir nedeni yok... dediğim gibi onların teklifinden daha fazla ücret istedim ama olumlu yaklaştılar. ki bu yeterli gelmeyen arkadaşlar için inanmak konusunda oturup kendi dertlerine yanabilirler yani... yardımcı olmayacak arkadaşlar lütfen boş laflarla ortamı germesin mübarek arefe günü...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gizem
    sLeymN
    sLeymN's avatar
    Erkek

Hocam bildiğim kadarı ile java öyle ha diyince öğrenilecek uzmanlaşılacak bir dil değil. Yavaş yavaş sindire sindire ilerlemen daha mantıklı gibi. Umarım üstesinden gelebilirsin.

Cehennemin dibine kadar yolum var daha.. || Nasılsa her yalnız kendine sürgündür Asmera unutma.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Milamber
    Milamber's avatar
    Erkek

Bir sn şimdi şunu açıklığa kavuşturalım. bende biliyorum hiç bir programlama dili ha deyince uzmanlaşılacak şeyler değil... dediğim gibi benimde sıfırdan programlama öğrenmeye ihtiyacım yok. yani algoritmalar hakkında falan bilgim var...

bir işi a dilinde bilgisayara nasıl yaptıracağımı biliyorum. sıkıntım şuan aynı şeyleri java da söylemeyi öğrenmek ki bunun için dediğim gibi key word ler, java syntax ı ve java grameri bilmeye ihtiyacım var...

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Homer
    Homer's avatar
    Erkek

http://rapidshare.com/files/2136989/java_kitap.rar

http://file.dmry.net/blog/01/java_ile_programlama_java_dersleri.zip

Toplam Hit: 5383 Toplam Mesaj: 28