folder Tahribat.com Forumları
linefolder Programlama Genel
linefolder Hobi Olarak Öğrenmelik İşe Yaramaz Teknoloji/Programlama Dili Önerisi

Hobi Olarak Öğrenmelik İşe Yaramaz Teknoloji/Programlama Dili Önerisi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    GodKlaus bunu yazdı

ARDUINO !!!! :D

xd lehim yapamıyom bi türlü ya. lisede yapıyodum ne güzel.

lehim makinam kötüdür belki, çöpün yanında bulmuştum. 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Lehim yapmadan da arduino kodlayıp çalıştırabilirsin, diğer komponentleri bağlayabilirsin

---

Akıllı rölelerde kullanılan Ladder dilini öğrenebilirsin hobi olarak

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    end
    end's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    yolbulucu bunu yazdı
    GodKlaus bunu yazdı

Lehim yapmadan da arduino kodlayıp çalıştırabilirsin, diğer komponentleri bağlayabilirsin

---

Akıllı rölelerde kullanılan Ladder dilini öğrenebilirsin hobi olarak

Plc = Endüstriyel Arduino bu arada. Para da kazandırabilir yani.

Alternatif olarak actionscript onerebilirim tedavülden kalktı flash artık bir ske yaramiyor

0x0480 takilin madem ﷽﷽﷽
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TxT
    TxT's avatar
    Erkek

finans seversen pine script ile eğlenebilirsin finans dünyasında herkes âlim olduğundan ve muhteşem stratejiler bulduğuna inandığından dolayı onların stratejilerini ücreti mukabilinde indikatörlere de çevirip para da kazanabilirsin.   https://www.tradingview.com/scripts/

https://www.tradingview.com/pine-script-docs/en/v4/Introduction.html

ben hobi olarak sik sik indikatörleri harmanlayıp saçma sapan şeyler yapıyorum, indikatörsüz sadece fiyat hareketlerine göre al sat yapsamda indikatörler güzeldir, ben eğleniyorum.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Yazılım bilmek için artık sadece herhangi bir Scripti derleyiciye yükleyip ufak tefek değişiklikler yeterli mi oluyor. Html tamplate edit gibi. Ona göre öğrenelim bu işleri :)

siyahbereli tarafından 30/Kas/22 13:59 tarihinde düzenlenmiştir

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo
    siyahbereli bunu yazdı

Yazılım bilmek için artık sadece herhangi bir Scripti derleyiciye yükleyip ufak tefek değişiklikler yeterli mi oluyor. Html tamplate edit gibi. Ona göre öğrenelim bu işleri :)

xd upuzun bişey yazdıydın silmişin.

amaç para kazanmaksa yazılımla işin yok. ben hayatımda yazılımla para kazanan kimseyi görmedim. biri para kazanıyorsa sektör yazılım olabilir ama o adam ticaretle kazanıyodur parayı.

20-25 yaşında bebenin 500k lık araba alması da yazılımlık bişey değil, dediğim gibi ticaret. maaşlar 3 aşağı 5 yukarı belli zaten

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    sunyy2003
    sunyy2003's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

amaç para kazanmaksa yazılımla işin yok. ben hayatımda yazılımla para kazanan kimseyi görmedim. biri para kazanıyorsa sektör yazılım olabilir ama o adam ticaretle kazanıyodur parayı.

20-25 yaşında bebenin 500k lık araba alması da yazılımlık bişey değil, dediğim gibi ticaret. maaşlar 3 aşağı 5 yukarı belli zaten

Ne ticaret ya bir ben yapıp para kazanamadım kafamı duvara vurmak istiyorum

Bilmedigin dil yok boşver dili fotoğraf çek 

bu hayat biterkende aklımda hep sen olacaksın B bu dilden firar eden her söz yaydan çıkmış ok gibi (sagopa kajmer) Sago sıcak ekmek üzerine bal kaymak. "Bla bla" larını tartıda tartar bakkal aylak. Aşkın bir sabunsa köpürt beni Pentax
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek
    yolbulucu bunu yazdı
    siyahbereli bunu yazdı

yanlış anlaşılma olmasın diye editledim, gerçi birbiri alakalı 3 ayrı konu vardı. Kendi yazdığım şeyler sorular beni tatmin etmedi desem daha yerinde olur.  Eyvallah.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siberturq
    siberturq's avatar
    Erkek

Delphi

Bir şeyi gerçekten yapmak isterseniz bir yolunu bulursunuz, istemezseniz de bir bahane bulursunuz.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    wert
    wert's avatar
    Erkek

aç chrome u

ctrl + shift + ı 

console tabına gel 

oradan takıl javascript e 

https://www.w3schools.com/js/js_statements.asp

çok sevmiyorlar w3schools u ama başlangıç için yeterli bilgiler var içinde

|sadece aptalların başarısı ders notu ile ölçülür|
Toplam Hit: 3811 Toplam Mesaj: 42