folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilim Teknik Teknoloji
linefolder Hoşgeldin Kepler452b(Dünyanın Kuzeni)

Hoşgeldin Kepler452b(Dünyanın Kuzeni)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Yeni keşfedilmemiştir o.Eclipse in bile kepler diye versiyonu var.

yok hocam bi sürü kepler var uzaydaki kepler teleskobuyla bulunan gezegenleri direk kepler diye etiketliyolar.

Converse giyen uzaylı
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rebellisch
    rebellisch's avatar
    Erkek

ordakiler de bizi izliyorsa az daha beklesinler 5 yıl sonra ilk vahiy gelecek Mekkeye zoom yapmaları lazım.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    u235 bunu yazdı

Yeni keşfedilmemiştir o.Eclipse in bile kepler diye versiyonu var.

Evet yeni keşfedilmedi. Ama o kadar uzaktan bu tarz bilgileri analiz etmesi ne kadar zor bir düşünsene. Tekrar tekrar bilgi almak lazım incelemek lazım bazen yeni teknikler üretmek lazım incelediğin şey sana 1400ışıkyılı öteden bilgi veriyor..

Keşfedilmiş,hakkında acaba denmiş, araştırılmış ve çok uygun olduğu şimdi söyleniyor gibi düşün. Ve bu bile kesin bilgi değil çok yalnış sonuçlar içeriyor olabilir. (Konuya kıyasla) Kıçı kırık plüton vardır yoktur tartışmaları 10sene sürdü.. Düşün. Nitekim azcık yap/yapın.

Sadece bi imza..
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

Biz oraya erisene kadar orda kiyamet kopacagi tutar. Hem zaten 1400 isik yili bize yetecek sigarayi nerden bulacaz amk. Bulsak depo etmesi sorun problemi var. Sozun ozu bir yanim kalk gidelim diyor, diger yanim bok yeme otur diyor. Gece gece filtreli dertlere garg oldum. Ben gelmiyom.

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PcK0
    PcK0's avatar
    Erkek
    tarzan bunu yazdı

Biz oraya erisene kadar orda kiyamet kopacagi tutar. Hem zaten 1400 isik yili bize yetecek sigarayi nerden bulacaz amk. Bulsak depo etmesi sorun problemi var. Sozun ozu bir yanim kalk gidelim diyor, diger yanim bok yeme otur diyor. Gece gece filtreli dertlere garg oldum. Ben gelmiyom.

Eğer ki yaşam alanları oluşturmaksa öncelikli hedef dünyadan uzaklaşmamız için çok büyük sebeplere ihtiyacımız var.

Mesela Marsta hayat kurmayı planlıyorlar, yaşam alanı oluşturulmuş. Proje geliştirilmiş. Dışarıdan izole sistemler. 3-5 bölümden oluşmakta. Ağır kum fırtınaları, asit yağmurları.. O kadar ağır teknolojiler içeriyor ki..

Mars'a kuracağın yaşam alanı masrafı ile dünyada çok daha fazla kişiye hizmet edecek yaşam alanları oluşturulabilir. Dünya'nın atmosferi şusu busu ne kadar kötü olsa bile Mars'ın şartlarından çok daha uygun çok daha az şiddetli olacağı kesin.

Sadece bi imza..
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tarzan
    tarzan's avatar
    Erkek

@ PcK0

Ece Kabadayi denilen dis telli kizin secildigi projeden mi bahsediyorsun? Haci o kiz gitsin diye 10 bin lira ateslerim projeye :)

Çalışmadan, yorulmadan, öğrenmeden rahat yaşama yollarını itiyat haline getiren milletler; önce haysiyetlerini, sonra istikballerini daha sonra da hürriyetlerini kaybetmeye mahkumdurlar. M. Kemal Atatürk
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Buradan yapacaksın büyük bir uzay gemisi. İçerisine tohumunu, gübresini, konservelerini, her türlü elemanını, gen açısından oldukça verimli insanlarını falan salacaksın uzaya. Artık 2bin yılda mı giderler 10bin yılda mı giderler gittikleri yerde atalarından aldıkları eğitimle kabilelerini kuracaklar oh mis. Bunun bize ne faydası mı var? Gram yok. Peki bu satırları neden yazdım? Bilmiyorum. Ama birisi çıkar da fikrimi ciddiye alıp böyle bir koloniyi uzaya göndermeyi düşünürse projeye gönüllü olurum. Karın tokluğuna giderim buradan yaşımın yettiği yere kadar :D

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

ben bilet alayım yarın o zaman yer kalmaz şimdi 

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tnrsk
    Tnrsk's avatar
    Erkek

Plutonun capini bile yanlis hesaplamamis miydi bunlar nasil bu kadar kesin sonuclar veriyolar cok daha uzak bi kutleye

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

çok uzak değilmiş,  sadece ışık  hizinda 1,512,000,000,000 saatte gidilebiliyor. 

Henüz dibimizdeki gezegenler hakkında çok fazla bilgimiz yokken bu arayış neden çok merak ediyorum. Aaaa varmiis demek icin mi, meraktan mi bilmek istiyorum.  Gezegenlerden çok arayışın sebebini merak ediyorum. 

Aya roket yerlestirecek olursun, milyar dolarlar harcarsin anlarim da hiç gidemeyecegin,  madenlerini sokup getiremeyecegin bit yer icin neden milyarlar harcarsin.

Cok mu düz bakıyorum olaya?  

Toplam Hit: 4838 Toplam Mesaj: 45
uzay astronomi kepler425b yeni dünya