Hosting Ve Bulut Depolama Dosya Transfer Tavsiyesi İstiyorum

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

Dosyaları karşı tarafa tek linkle indirtmem gerekiyor o yüzden p2p gibi sistemler işimi görmüyor :( 

Hocam, genelde cvp yazdığım konulara neden, niçin diye sormam ama gerçekten merak ettim 200 gb veri nedir? ps4 de 60-80 gb'lık oyun indirirken (100 mbit hızda bile)  saç baş yoluyorum. Kaldı ki sen bunu birde upload edeceksin :)

p2p (torrent vb) olmaz demişsin. Yine bana en mantıklısı dosyaları kendi hdd host etmek gibi geliyor. Yine evde kendi pc (veya rpi, nas...) bir ftp veya sftp server kurup tek link ile host edersin.

Eğer ip gizlemem lazım dersen, digitalocean daki serverina openvpn ile köprü kur, lan ağı oluştur. Download yine digitalocean üzerinden yaptır ama bu seferde digitalocean trafik limitlerine takılacaksın, fiyat yükselecektir.

O büyüklükte dosya upload/download yapılmaz ağa, sanada yazık. ömrün yüklemekle geçer.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek
    cukurova bunu yazdı
    PsychoDawn bunu yazdı

Dosyaları karşı tarafa tek linkle indirtmem gerekiyor o yüzden p2p gibi sistemler işimi görmüyor :( 

Hocam, genelde cvp yazdığım konulara neden, niçin diye sormam ama gerçekten merak ettim 200 gb veri nedir? ps4 de 60-80 gb'lık oyun indirirken (100 mbit hızda bile)  saç baş yoluyorum. Kaldı ki sen bunu birde upload edeceksin :)

p2p (torrent vb) olmaz demişsin. Yine bana en mantıklısı dosyaları kendi hdd host etmek gibi geliyor. Yine evde kendi pc (veya rpi, nas...) bir ftp veya sftp server kurup tek link ile host edersin.

Eğer ip gizlemem lazım dersen, digitalocean daki serverina openvpn ile köprü kur, lan ağı oluştur. Download yine digitalocean üzerinden yaptır ama bu seferde digitalocean trafik limitlerine takılacaksın, fiyat yükselecektir.

O büyüklükte dosya upload/download yapılmaz ağa, sanada yazık. ömrün yüklemekle geçer.

derdim ham video görüntülerini ajansa yada müşteriye iletmek. upload konusunda sıkıntım yok şimdilik.
    üstelik ayrı bir yatırım gerektiriyor bu evde sürekli açık bırakmak zorunda olduğum bir cihaz kurmak pek hoşuma giden bir fikir değil :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PsychoDawn
    PsychoDawn's avatar
    Erkek

peki şöyle bir şey sorsam Kimsufi den 2TB paketi alsam 2 wp site+dosya transfer sistemini buna kitlesem tek bir sunucuya olurmu acaba ? 
    Ucuza geliyor sanırım baya bana böyle olursa :) 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MuhammeT
    MuhammeT's avatar
    Erkek

Hep aynı kisiye gönderiyorsan dosyayı o zaman karşı taraf kendine bir makina acsin bunun için. Onların makina yükle dosyayı. Nas cihazı baglasinlar. Qnap nas kullanmistim. Sen direk onların cihaza yükle onlarda downloadla ugrasmasinlar.

MuhammeT tarafından 20/Eyl/20 13:38 tarihinde düzenlenmiştir

Hangi Cennetten Geldik Bu Cehenneme
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cukurova
    cukurova's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

peki şöyle bir şey sorsam Kimsufi den 2TB paketi alsam 2 wp site+dosya transfer sistemini buna kitlesem tek bir sunucuya olurmu acaba ? 

Malesef, pek sanmıyorum. Kimsufi bilmiyorum ama öncelikle desteklediği max. dosya boyut limitine bir bak. Çoğu cloud sistem çok büyük dosyaları sevmez, çünkü yedekleme, sync da ciddi sorunlar ve yükler oluşturur.

İlla wp sitesi ile dosyaların aynı serverda olmak zorunda değil. Örneğin file server'i, profesyonel olarak getfilecloud veya AWS'den hizmet alıp, wp den müşteriye özel link verebilirsin.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    telekom
    telekom's avatar
    Erkek
    PsychoDawn bunu yazdı

Saglam pusucu olarak ks2'yi bir sefer haric denk getiremedim. Onu denk getirmesi biraz zor.

Dosya boyutunda vs. sikinti yasamazsin. Senin kadar yuksek olmasada tek seferde ~50 gb yukledigim oldu, sikinti tinne.

Edit budut: istersen benim ks1 sunuculardan birinin bilgilerini vereyim denemeni yap.

telekom tarafından 20/Eyl/20 18:32 tarihinde düzenlenmiştir

vatandaşa kafam girsin!..
Toplam Hit: 3750 Toplam Mesaj: 17
hosting cloud vps