folder Tahribat.com Forumları
linefolder Html - CSS - XML - JavaScript - Ajax
linefolder Html İcindeki Style Tagina Gicik Olanlar İceri

Html İcindeki Style Tagina Gicik Olanlar İceri

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Retro
    by_Tet
    by_Tet's avatar
    Erkek

Hocalar mürid zaten gıcık olduğu için class kullanımına gitmiş yani boşuna tartışıyorsunuz.

Bakın daha kolay daha güzel daha hoş gibi bi iddiası da yok zaten gıcık oluyomuş style tagine bu yani :)

iyibu! yeniden..
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eomerx
    eomerx's avatar
    Erkek
    Guru_Meditation bunu yazdı

Ortada bir emek var ama son derece gereksiz.

style="margin-bottom: 10px;" yerine class="margin-bottom-10" yazmak için (çoğu kullanılmayacak olan) o kadar CSS sınıfını projeye dahil etmem.

Oluşturulan CSS dosyası 13kb normal hali ile.

Eğer minified hale getirirsen 5 kb'a düşüyor.

GZIP destekleyen bir makinen varsa 1.3 kb'a iniyor.

Eğer farklı bir css dosyası olarak çağırmaktansa direkt olarak ana stil dosyana yapıştırırsan da ekstra bir http request'ten kurtulursun.

Yani, argümanınız geçersiz.

(düzeltme: redakte)

eomerx tarafından 19/Haz/15 23:45 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Guru_Meditation
    Guru_Meditation's avatar
    Erkek
    eomerx bunu yazdı

style="margin-bottom: 10px;" yerine class="margin-bottom-10" yazmak için (çoğu kullanılmayacak olan) o kadar CSS sınıfını projeye dahil etmem.

Eğer farklı bir css dosyası olarak çağırmaktansa direkt olarak ana stil dosyana yapıştırırsan da ekstra bir http request'ten kurtulursun.

Dosya boyutundan bahsetmedim ki ben. Aralarından üç tanesini bile kullanmayacağım 550 (yazıyla beşyüzelli) sınıfı projeye dahil etmek DOM için inanılmaz maliyetlidir. Bugün CSS optimizasyonu için "Unused CSS Remover" yazılımlar yazılıyorken, hiç bir probleme çözüm olmayan böyle bir CSS dosyasını ben kullanmam. Kullanan hayrını görsün.

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hackingo
    hackingo's avatar
    Erkek

hocalar tartismayin, bu projedeki amaci anlamamissiniz. patron html icinde style tag i gormicem dedi bende bu hale getirdim. biz bunu bildiginin kurulum ile kurdugumuz programin icerisinde kullaniyoruz, hersey yerel oldugu icin ve minimum requirementlarimiz yuksek oldugu icin bu tarz seyler devede kulak kaliyor. belki isine yarayan cikar, yazmaya usenir, ahanda yazilmisi var didim ortalik karisti :)

arkadaslardan birisi demis minify edince 5kb a iniyor. onu da yapip repo ya eklicem.

sevgiler.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    g2k
    g2k's avatar
    Erkek

öyle demeyin hocam bazen kullanmak gerekebiliyor. mailing template'i hazılayıp gmailde düzgün görünsün diye uğraşanlar bilir :D

https://litmus.com/blog/understanding-gmail-and-css-part-2?utm_campaign=bestpractices&utm_source=litmusblog&utm_medium=blog

g2k[et]tahribat[dat]com
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    eomerx
    eomerx's avatar
    Erkek
    eomerx bunu yazdı

Dosya boyutundan bahsetmedim ki ben. Aralarından üç tanesini bile kullanmayacağım 550 (yazıyla beşyüzelli) sınıfı projeye dahil etmek DOM için inanılmaz maliyetlidir. Bugün CSS optimizasyonu için "Unused CSS Remover" yazılımlar yazılıyorken, hiç bir probleme çözüm olmayan böyle bir CSS dosyasını ben kullanmam. Kullanan hayrını görsün.

Hocam DOM'u yanlış anlamışssın sen.

Senin bahsettiğin o yazılımlar sayfanın render edilme süresini geciktirdiği için yazıldı, CSS DOM'a "inanılmaz maliyet" yüklediği için değil.

Kullanılmayan css sınıflarının dom'a herhangi bir etkisi yoktur, zaten dom ile de alakası yoktur çünkü tarayıcının çizim alanını etkilemez. Olay dosya boyutunu artırması ve tekrarlanan stillerin tarayıcıyı yeninden çizim yapmaya zorlaması.

Ben şunu şuraya bırakayım, lazım olur.

https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/Document_Object_Model/Introduction

Toplam Hit: 1866 Toplam Mesaj: 17
css html github