folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Huawei Ideos X5 (U8800) Hakkında [Rom - Root - CWM Anlatım]

Huawei Ideos X5 (U8800) Hakkında [Rom - Root - CWM Anlatım]

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    CnkGn
    CnkGn's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı
    CnkGn bunu yazdı
    Beyler dzo nun portladigi ics 4.0'ı tavsiye eder misiniz? Dh daki yorumları okuyorum ama millet hep kendi sorunlarını sormuş var mı kullanipta tavsiye eden?

kaç zamandır tüm romları denedim. en iyisi dzo. diğer tüm romlar sözde dzonun üstüne güncelleme getirilerek yapılmış dzonun hataları giderilmiş falan diye tanıtılıyor. karma rom elite rom elora hepsini denedim yok, dzodan iyisi yok. adam nasıl yaptıysa artık. üstüne iyileştirme diye rom çıkartanlar berbat edip koyuyor. dzo adam 3-4 aydır güncellemiyor, diğerlerinin en günceli hala geçemedi adamı. keşke yeni güncelleme çıkarsa.

Peki şarjı nasıl gidiyor

yo yo yo 1-4-8-3 to the 3 to the 6 to the 9 representing the abq. what up biaatch! leave at the tone...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

dzonun şarjı 1 gün götürüyor. normal kullanımda 24 saatm çok raht gidiyor. 1.5 güne çıkar bile sadece telefon işlevili görürsen. paulmilk mi ne öyle bi adamın hazırladığı 3.0.8 kernel var onu da yükleyip batarya kalibrasyonu yaparsan normal kullanımda 2 günü çıkartır.

ben günde 15-20 dakka telle konuşuyom 20-30 mesaj atıyorum bi o kadar da mesaj alıyorum. aşağı yukarı yarım saat de wifi açık. bu halde 1.5 gün rahat gidiyor bazen 2 gün. 2 baratyayla geziyorum nolur nolmaz diye fakat hiç yedek bataryayı takma ihtiyacı hissetmedim şimdiye kadar.

tabi yeni yüklediğinde teli hayvan gibi kullanıp 3-4 saatte de bitireceksin onu baştan söyliyim =P ama batarya kalibrasyonu mutlaka yap. 

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

tel brick oldu amk :S

format boot dedim galiba bundan oldu :S

nasıl düzeltirim? nete bekıyorum çözemedim daha

[ÇÖZÜLDÜ]

edit 1 : bişeyler yapıyorum olcak gibi bakalım

edit 2 : sd karta ilk sayfadan indirdiğim dload klasörünü ve içindeki update.app dosyasını attım. (kardeşimin tel yardımıyla attım da kart okuyucu olsaydı onla da olurdu) bu 2.3 sürümünün romu. başka dload bulamadım daha doğrusu aramadım. ardından bataryayı çıkararak usb ile teli bağladım bu şekilde açtım. kendi kendine firmware update diye bişey çıkardı. yani 2.2den 2.3e güncelliyormuş gibi. bataryayı bu güncelleme başladıktan sonra takabiliriz ama batarya takılıyken açınca yüklenme başlamıyor. neyse bu yüklemenin sonucu telefonu orjinal romuna geri döndürmüş oldum :D artık herşeyi baştan yaparak ics yükleyebilirim ya da böyle kullanabilirim =P

edit 3 : olm 2.3.5 ile tel bişeye benzemiyo gibi geliyo lan =( oysa ilk aldığım günkü heyecanımı ve nasıl etkilendiğimi hatırlarım dün gibi =( yarın ics yükleyeyim bari bugünlük bu macera fazla geldi =P

edit 4 : dayanamadım döşedim romu. bekleyemedim bile.

Prometheus tarafından 03/Kas/12 07:29 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

tel brick oldu amk :S

format boot dedim galiba bundan oldu :S

nasıl düzeltirim? nete bekıyorum çözemedim daha

[ÇÖZÜLDÜ]

edit 1 : bişeyler yapıyorum olcak gibi bakalım

edit 2 : sd karta ilk sayfadan indirdiğim dload klasörünü ve içindeki update.app dosyasını attım. (kardeşimin tel yardımıyla attım da kart okuyucu olsaydı onla da olurdu) bu 2.3 sürümünün romu. başka dload bulamadım daha doğrusu aramadım. ardından bataryayı çıkararak usb ile teli bağladım bu şekilde açtım. kendi kendine firmware update diye bişey çıkardı. yani 2.2den 2.3e güncelliyormuş gibi. bataryayı bu güncelleme başladıktan sonra takabiliriz ama batarya takılıyken açınca yüklenme başlamıyor. neyse bu yüklemenin sonucu telefonu orjinal romuna geri döndürmüş oldum :D artık herşeyi baştan yaparak ics yükleyebilirim ya da böyle kullanabilirim =P

edit 3 : olm 2.3.5 ile tel bişeye benzemiyo gibi geliyo lan =( oysa ilk aldığım günkü heyecanımı ve nasıl etkilendiğimi hatırlarım dün gibi =( yarın ics yükleyeyim bari bugünlük bu macera fazla geldi =P

edit 4 : dayanamadım döşedim romu. bekleyemedim bile.

Hocam aurora 4.1 stabil çalışıyo gibi 2-3 haftadır kullanıyorum memnunum, istersen dene...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

nmc aurora 4.1 güzel baya. bi sürü rom var sözde auroranın üstüne düzenlemelerle oluşturulmuş ama hiçbiri auroradan iyi değil. baktığın zaman yazdıkları auroradan üstün özellikler olmasına rağmen ondan iyi çalışanını görmedim. artık napıyolarsa. zaten cortluyolar ufak bi problemde. şurasında sorun var diyon ben burayı bilmiyom bunla editliyom falan diyolar. güncelleme için auroranın güncellenmesini bekliyolar falan. çok övülen elora dahil bu gruba.

oysa aurora öyle mi? geliştiricisi dzo nickli adamı merak ettim röportajını okudum adamın mesleğini tam anlamadım ama linux öğretiyom tarzı bişeyler diyodu. üst düzey bi adam belli ki. hayatını kodlayarak ve bunları öğreterek kazanıyor. şöyle bi baksa yeter auroraya. şaşmamak lazım.

şimdi aurora 5 çıktı ama deneysel yazmış zaten adam. daha stabil değil. şimdilik ben de 4.1de kalcam. ara ara da deniyorum neler çıkmış diye. gobackupla mesajlara kadar yedekleyip geri yükleyebiliyorum zaten. onun için koymuyor rom değiştirmek.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı

nmc aurora 4.1 güzel baya. bi sürü rom var sözde auroranın üstüne düzenlemelerle oluşturulmuş ama hiçbiri auroradan iyi değil. baktığın zaman yazdıkları auroradan üstün özellikler olmasına rağmen ondan iyi çalışanını görmedim. artık napıyolarsa. zaten cortluyolar ufak bi problemde. şurasında sorun var diyon ben burayı bilmiyom bunla editliyom falan diyolar. güncelleme için auroranın güncellenmesini bekliyolar falan. çok övülen elora dahil bu gruba.

oysa aurora öyle mi? geliştiricisi dzo nickli adamı merak ettim röportajını okudum adamın mesleğini tam anlamadım ama linux öğretiyom tarzı bişeyler diyodu. üst düzey bi adam belli ki. hayatını kodlayarak ve bunları öğreterek kazanıyor. şöyle bi baksa yeter auroraya. şaşmamak lazım.

şimdi aurora 5 çıktı ama deneysel yazmış zaten adam. daha stabil değil. şimdilik ben de 4.1de kalcam. ara ara da deniyorum neler çıkmış diye. gobackupla mesajlara kadar yedekleyip geri yükleyebiliyorum zaten. onun için koymuyor rom değiştirmek.

Hocam ilk 5.0 kurdum da dokunmatik kökten gitti :) Mecburen 4.1 e geçtim daha stabil, henüz cortladamadım. Ama uğraşıyorum :))

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo
    NmC bunu yazdı
    Prometheus bunu yazdı

Hocam ilk 5.0 kurdum da dokunmatik kökten gitti :) Mecburen 4.1 e geçtim daha stabil, henüz cortladamadım. Ama uğraşıyorum :))

atmel erkran muhabbeti mi ne vardı. sonradan gelen güncellemeyle bu çözüldü. şu an üçüncü güncelleme geldi 5e. ama küçük küçük şeyler. henüz stabil değil. dzo bırakmazsa 1 ay sonra nefis olur aurora 5 de. 

Toplam Hit: 11293 Toplam Mesaj: 58