Huawei Mate 30 Pro Tanıtıldı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

https://www.youtube.com/watch?v=qcZbBYsAEJw

Cihazın özellikler pek girmeyeceğim zaten her yerde bilgisi var. Ben biraz eleştirmek istiyorum.

8 GB ram ve 256 GB depolamaya sahip olanı 1.100 euro. Bakın dikkatinizi çekiyorum euro. iPhone 11 serisinden bile pahalıya gelecek bu cihaz vergilerle birlikte. Apple kuru hala 7 küsürlerden hesapladığı halde bile daha uygun.

5G özellikli olanı ise 1.200 euro yani 100 euro daha pahalı. Hayır madem 100 euro fark olacaktı ilk 5G'li telefonu biz satışa sunduk deyip kendinizi reklam etsenize ? Baz istasyonu alanında lider firmalardansınız bunuda mı biz öğretelim ?

Cihazda Google servisleri yok Huawei'nin kendi mağazası var. Huawei kendini Apple sanıyor ama çok kötü duvara toslayacak. Bir telefona o kadar para verecek olsam Apple alır geçerim. Garanti konusunda kafamda rahat olur. Huawei bu aralar garanti konusunda saçmalamaya başladı zira çok sık şikayet okuyorum.

https://developer.huawei.com/consumer/en/

Meraktan şu Huawei’nin App Gallery’sine uygulama nasıl yükleniyor diye bakayım dedim. Öncelikle üyelik açabilmek için PASAPORTUNUZUN ve BANKA KARTINIZIN fotoğrafı gerekiyor. Tek söyleyebileceğim hayatımda gördüğüm en kötü dokümantasyonlardan biri olduğu. Site çok kötü, örnekler çok kötü ve yetersiz, kodlar da naming convention hataları var üstüne kodlar kod olarak bile değil düz text olarak yapıştırılmış. Bunu yapabilen WordPress teması satın alsaydınız bari. Evet bu şirket yeni OS’i ile Google ve Apple’a rakip olacak, tabii ki mutlaka olurlar. Mesela Huawei AR Engine diye bir SDK’ları varmış. SDK hakkında bir tek örnek proje var başka bir şey yok. Ne referanslar var, ne neyin ne yaptığını anlatan farklı örnekler, ne beta’da, ne deprecated olmuş kısaca hiç bir şey yok. Korkunç sadece korkunç.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

olay sidik yarışına döndü. kimde daha çok kamera varsa o daha iyi gibi bi algı oluşturulmaya çalışılıyor sanki.

goo.gl/qBNZmW
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Arka kamera tasarımı zaten direk Nokia Lumia 1020'den çakma. Kamera işini Nokia iyi yapıyordu. Huawei arkasında Leica desteği olmasına rağmen saçma sapan işlerle uğraşıyor.

2013 yılında şöyle zoom yapabilen bir cihazdan bahsediyoruz :

https://www.youtube.com/watch?v=Jn2yLRNyWmg

O dönemki rakipleri dijital zoom yaparken Nokia optik zoom yaparak görüntüde bozulma yapmıyordu.

mkyb tarafından 19/Eyl/19 23:31 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    TOMBLACK
    TOMBLACK's avatar
    Erkek

tamamen ekran ne zaman çıkaçak merak ediyorum şu pro modeli görünce pek uzak gelmiyor ön arka ekran olur ayda bir telefon değişdirmek zorunda kalırız

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

google play çok basit şekilde yüklenebiliyor huawei abd nin baskısına ragmen bu cihazi çıkartmayı başardı ayrıca çok kaliteli bir ürün.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

google play çok basit şekilde yüklenebiliyor huawei abd nin baskısına ragmen bu cihazi çıkartmayı başardı ayrıca çok kaliteli bir ürün.

https://youtu.be/qcZbBYsAEJw?t=4641

Dua etsinler Mark Zuckerberg boykota katılmadıda Whatsapp, Instagram ve Facebook Huawei mağazasında var. Ancak çok geç güncelleme alıyorlar.

mkyb tarafından 20/Eyl/19 00:23 tarihinde düzenlenmiştir

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    jargonphp
    jargonphp's avatar
    Erkek

yakında 8 kameralı telefonlar çıkacak galiba :)

“Bâkî kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş”(Gazel-i Baki)
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

Battı bunlar daha ne kadar tırmalasalar boş, Usa o datayı çine kaptırır mı mk. Ya eşşek gibi anlaşacaklar yada yok olup gidecekler ki 2. ihtimal %90

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pisibaliqi
    Pisibaliqi's avatar
    Erkek

2.

Pisibaliqi tarafından 20/Eyl/19 00:34 tarihinde düzenlenmiştir

Fiat Justica Et Ruat Caelum...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek

Şimdi ben note10plus'ın süper slow motionu ile inanılmaz çekimler yapabiliyorum kendi adıma. İş için çok iyi oluyor ama bu herifler bokunu çıkartmışlar, note10plusdan sanırım 10 kat daha fazla kare çekebiliyor. afyonu söylemiyorum bile.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

5 sene çerçeve inceltmekle ekranı eğitmekle abuk subuk çentiklerle geçti

5 sene de kaç tane kamera koyarız la geçecek. :D 

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
Toplam Hit: 5485 Toplam Mesaj: 44
huawei