folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İdam Cezası Karşıtı Mı Yoksa Destekçisi Misiniz?İdam Cezası Karşıtı Mı Yoksa Destekçisi Misiniz?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  MinervaL
  MinervaL's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Eylül/2008
  Erkek
  Nitrous bunu yazdı:
  -----------------------------

  idam olacak ki tecavüzcüdeki

  3 ay yatar sonra çıkarım gibi bir mantık silinsin.Vatanı bölmeye çalışanı tecavüzcüyü ahlaksızı teröristi alayını idam edeceksin ben bunu bilir bunu söylerim.


  -----------------------------

  hacı hep öyle bi olay varda han gi tecavüzcünün suçu ispatlandıktan sonra 3 ayda bırakılıyo ? Adamı alıyolar delii yok bi bok yok bırakıyolar adı tecavüzcü serbest oluyo.


  Konumu silenlere inat kürdüm
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  lifeless
  lifeless's avatar
  Kayıt Tarihi: 12/Ocak/2006
  Erkek
  idam cezası getirilmeli hak eden hakkını almalı.

  Kör cehalet çirkefleştirir insanları, Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek bir cevabım var Lakin bir lafa bakarım laf mı diye Bir de söyleyene bakarım adam mı diye.
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Lathedarkman
  Lathedarkman's avatar
  Kayıt Tarihi: 05/Mayıs/2007
  Erkek
  amerika saddamı idam edebiliyorsa bizde apo yu idam edebilmemiz gerekir bu kadar basit. fakat gel gör ki bunu yapabilecek yürekli adam yok başta. adamın canı sıkılıyor diye imralıya çeki düzen getirip ab ye taviz verenler bırakın idamı kılına bile zarar vermemek için elinden geleni yaparlar...
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Real_Love
  Real_Love's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Eylül/2007
  Erkek

  sadece başlığı okuyarak diyorumki idam gelsin.sonuna kadar destek veriyorum.idamın ayrıntılarına girmeye gerek yok bariz ortadalar zaten.hemde canlı yayında gösterilsin sigaramı çerezimi colamı alıp büyük bir zevkle izlerim kim olursa olsun.

  yok yok ciddi değildim o kadarda değil:D


  Üzülme can ! Terkederse canan terketsin ...Dua et Rabbin seni terketmesin! Çünkü O terkederse gerçekten B İ T E R S İ N !..
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Muhalif Yorumcu
  SeRDaR
  SeRDaR's avatar
  Banlanmış Üye
  Kayıt Tarihi: 09/Kasım/2003
  Erkek
  Bence getirirlmemeli Türkiyede hukukta okadarçok yanlışlıklar yaplıyorkisuçsuzda birçokkişiyi asarız biz suçsuz bir çok kişiyi zindanlarda yatırıp suçsuz olduğu 10 sene sonra anlaşılan insalar mevcut adamı astıktan sonra suçsuz olduğunu anlasan ne olur anlamasan ne olur ama daha değişik yöntemler getirilebilir idam yerine tek biriğne ile bir kişiyi bitkisel hayata sokma cezası gibi :D
  bir çok hukukçuda idam cezasını ceza oarak görmez idam cezası ceza değildir bir inan ortalama idamda 8 saat debeleniyormuş yani onun cezası 8 dk oluyormuş öldükten sonra zaten bir ceza çekmiyor o sebebpten idam cezası ceza değilmiş dini açıdanda baktığımızda belki adam cennete gidecek sonuçta Allahtan başka kimse bilemez  hala idam ceza mıdır değilmidir tartışılır idam ceza mıdır? nasıl oluyorda ölünerek nereye gidildiğini biliyoruz.cezalandırdığımızı sandığımızın orada ıslah edildiğini düşünebiliyoruz.kim kaç kere öldü?birini öldürerek birilerinin birilerini öldürmesini önleyebileceğini düşünmek insanı tanımamak değildirde nedir?birçok sıradan katil cinayet işlemesine müteakip intihar eder.sebeb çok basittir. ölüm kaçıştır ceza değil. ceza suç işleme demez ,o'nun dediği bu cezayı göze alabiliyorsan suç işledir.bireyin yaşam hakkını topluma verdiğimizde eninde sonunda varacağımız nokta bireyin değersizliği yaşamın anlamsızlığı olacaksa böyle bireylerden oluşan toplum nasıl bir toplum olur. cezasuçu işleyene verilir idamda ise idam edilenin cezalandırılıp cezalandırılmadığını anlamak mümkün olmamakla birlikte idam edilenin yakınlarının cezalandırılıp mağdur ve yakınlarının rahatlatılıp toplumun geriye kalanına gözdağı veridiği bu kadar açıkken hangi hukuktan bahsedeceğiz sucun şahsiliği ilkesinden nasıl dem vuracağız.

  Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  u235
  u235's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Mart/2008
  Erkek
  Kesinlikle destekcisiyim.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  XpertVision
  XpertVision's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Ağustos/2008
  Erkek
  bence apo için özel bir yasa çıkarılsın dicem saçma olur gibi... :S
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  cepni
  cepni's avatar
  Kayıt Tarihi: 11/Kasım/2007
  Erkek

  İdamın mutlaka uygulanması gerektiğini düşünüyorum. Bir kere sebepsiz yere cana kıymanın cezası mutlaka idam olmalıdır. Ancak kısasla geride kalanların yüreğine su serpilir. Sevdiği biri sebepsizce öldürülen insanların devlete ve adalete olan güven duygusu ancak bu şekilde sağlanır. Aksi halde katil ne kadar hapis yatarsa yatsın geride kalanların daima içinde bir nefret ve kin duygusu yaşayacaktır. Bu da onların ya devlete olan güvenini sarsacak ya da ilk fırsatta gerekli cezayı kendileri verme gereği duyacaklardır.

  İkinci olarak Vatana hıyanet edenler, devletin, milletin birliğine dirliğine kasttedenler mutlak suretle GEBERTİLMELİDİR. Bunun için sebep belirtme gereği bile duymuyorum.

  Son olarak da sapıklarda, ruh hastası olup olmadıklarına bakılmaksızın, idam edilmelidir. Psikolojik rahatsızlıkları sebebiyle böyle bir fiilde bulunmuş olsalar bile tedavi edilmeden infaz edilmelilerdir. Çünkü onların tedavi edilerek topluma kazandırılması demek ilk örnekte belirttiğim gibi canlarını yaktıkları insanların toplumdan soğuması demektir.

  Bu sebeplerden ötürü idam mutlaka ama mutlaka uygulanan bir ceza olmalıdır.


  Bizim oralarda VATAN SATSA BİR KİŞİ ANINDA BİTER İŞİ! / "Türkçe"m, ana dilim, ata sesim, ses bayrağım, Bu koskoca dünyada beni sen Türk edensin." / Benim bozkurt yurdumda çakalların işi ne!
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  heza
  heza's avatar
  Kayıt Tarihi: 01/Haziran/2007
  Erkek
  idama hep destek tam destek

  "We think too much and feel too little." By Charlie Chaplin from The Great Dictator.
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siganfu
  siganfu's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Mart/2008
  Erkek
  idam cezası olmalı

  Elin ekmeği ile yaşayan kurt kahrolsun, Boynunda tasma izi taşıyan kurt kahrolsun, Kar yağmış dağlarına, üşüyen kurt kahrolsun, Kahrolsun kurt postunu giyen yalancı kuzu,Dağıtanlar kahrolsun kurt sesli ordumuzu
Toplam Hit: 6519 Toplam Mesaj: 35