folder Tahribat.com Forumları
linefolder Genel
linefolder İdam Cezası Karşıtı Mı Yoksa Destekçisi Misiniz?İdam Cezası Karşıtı Mı Yoksa Destekçisi Misiniz?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  snnyk
  snnyk's avatar
  Kayıt Tarihi: 28/Mayıs/2007
  Erkek
  idamda eğitimde şart

  snnyk.com - code is poetry all that i know...
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  tugra
  tugra's avatar
  Kayıt Tarihi: 08/Eylül/2007
  Erkek

  bugün saddam ı bile sallandırdılarsa apo için ne bekleniyor ?? farkı mı var o p*çin ?

  idam abartmamak şartıyla gerekli bence !! baklava çalan çocuğu değil ama p*çleri asmak şartıyla ..


  anlamayana Davul Zurna Saz ...
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Martech
  Martech's avatar
  Kayıt Tarihi: 09/Mart/2007
  Erkek
  Destekciyim .. idam yapilsin hemide apo kopegine
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Nikoteen
  Nikoteen's avatar
  Kayıt Tarihi: 31/Temmuz/2005
  Erkek
  Ayrıca bu hadise islamlada çok çelişir.Her ne kadar şeriatta adam öldürme olayları olsada.Yada şunu sormak lazım islamın şeriati bugün iran2ın uyguladığı olayın tamı mıdır ? Yok yani,nefsinize yenik düşmeyin diyen bir ahir inancı nasıl olurda idamı mübah görür ? İdam neden yapılır birlik,düzeni bozan olayların eylemcilerini sonsuza dek önlemek ve milleti korkutmak için.. Herşeyin düzende gitmesini isteyen bizim nefsimiz değil midir ? Apo gibi bir o.çocuğu bile bence idam edilmemelidir.İnsanlık olarak öyle bir gelişmiş olmalıydık ki apo ve türevleri olmamalıydı çünkü.. İdam cezası hayvani bir iç güdüdür.

  Hele bir düşünün ; Düzenin neden bozulması istenmiyor ? Daha iyi bir sistemin olamayacağını size itikleyen bir sistem ne kadar sağlıklıdır ?

  At gözlüğü takmış milletlerde,gözlüğün çıkartılmaması için uygulanır.Biraz insan olmak lazım.. Biraz ne kadar üstün yaratıklar olduğumuzu fark etmemiz lazım Venüs Projesi nedir,ne değildir araştırmak,çağı takip edebilmek lazım.

  Savaşlar,ssk kuyrukları,askeriye,hapishaneler,adalet sistemi,polisler,devlet kurumları veeeeeeeee Devlet hepsi bir senaryonun vazgeçilmez parçalarıdır.. Aslında bunların hiçbirine gerek yoktur.Ama "insan" ın ne olduğunu anladığımız sürece..

  Ya biraz ufkunuzu açın : Bizden üstün bir medeniyet,uzaylılar,trsiomalar,hakayjiler adına ne derseniz deyin.Böyle bir medeniyet war olsa ve bir gün biz insanlığın tarihine bir baksa ne görücek ? Savaş -> yeni düzen,Savaş -> yeni düzen,Savaş -> yeni düzen,Savaş -> yeni düzen,Savaş -> yeni düzen,Savaş -> yeni düzen

  Çünkü en temeldeki sistem yeni olan her düzeni yıkmaya yönelik olan yıkılması çooooook zor bir sistem.Evet insanlık olarak yaptıklarımızı acımasız savaşlarla yıkıyoruz.Hayvanlardan farksızız tarhimize baksanız.. Ve bu tarihe hiç bir zaman başkaldırmadığımız,meydan okuyamadığımız içinde insanlıktan uzaklaşıp "seyirci" moduna bürünmüşüz.. tartısılması bile utanç veriyor böyle bir konunun.. Tamam demokrasi de bize bu sistemin kurdurduğu bir hayal ama bu hayali sistemden bağımsız kurabilen beyinlerde var..

  Troubles'll come & they'll pass
Toplam Hit: 6317 Toplam Mesaj: 35