folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İdam Neden Kaldırıldı Neden Getirilmiyor ?

İdam Neden Kaldırıldı Neden Getirilmiyor ?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek

Odysseus bunu yazdı:
    -----------------------------
    arabistanda küfür ettiği gerekçesiyle idam edilecek olan türk vatandaşımızın bu durumundan memnunsun yani???????????????

Hocam olayın iç yüzü farklı . Türk'e yapılan tamamen iftira , esnafla ettiği kavga sonucunda bunu kendine yediremeyen soysuz arap , "bu Allah'a küfür etti." diye bok atıyor .

O yüzden başta dedim olay tamamen yargının kusursuzluğunda bitiyor diye . 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    HiTLeRFaN bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:
    HiTLeRFaN bunu yazdı:
    DEVSIRME bunu yazdı:

yav apo p*çinin idam edilmemesi bana koyuyor mesela o idam edilsin

büyük suçtan kastım bu.

haklisin o varlik hakkinda ama bu suclarin idamla bir alakasi yok idami kaldiricaksin adami taksimde ciplak halde baglayip
    birakicaksin asil idam bu olur.

Cam fanusa koyacaksın , her gün belirli sayıda şehit ailesi alacaksın içeri , öldürmeden acı çektire çektire yavaş yavaş dövecekler .

Başka bir alternatif olarak , cam fanusa küçük bir delik açılır , gelen geçen tükürür , tükürüğümüzde boğularak siktir olup gider .

Başka olarak , gebertilen teröristlerin kanı cam fanusa dökülür , zamanında "Türk Milleti , kürt halkının öfkesinde boğulacak , öfkesindeeee!" diye anıranlara karşı biz onları kanlarında boğarız . Tabi gebertilen teröristler kansız olduğu için bu biraz teoride kalır ...

ben boyle du$unmemi$tim daha cok turist zencilere lazim olur apo diye du$unmu$tum

O da olur , boru ağzı olana kadar alır içine , ama bu onun hoşuna gider be kardeşim :) 

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ShockMan
    ShockMan's avatar
    Erkek

Odysseus bunu yazdı:
    arabistanda küfür ettiği gerekçesiyle idam edilecek olan türk vatandaşımızın bu durumundan memnunsun yani???????????????

Yahu Ody Ne işin var yine senin Tartışmada adam O Türk vatandaşından Bi haber demiş bişeyler, Hem konu İdam ile ilgili Bilgilenmekle ilgilidir, Birde Adam niyetinide dedi, Aponun idamı ile ilgili Kafasına takılı bir konuymuş Gözünü sevdiğim her konuda böyle çıkışlar yapıp Sonrada Ban Yiyiyorsun, Yazık değilmi sana yahu.

DipNot= Lütfen kimse çıkıp Ban Tellalımısın felan demesin, Ody ile aramızda bir iki tartışmada Banlanışını bilirimde ondan dedim bir iki kelam. 

Net ortamı, tek tük de olsa iyi dostluklar sağlamışsa bile, vefasızlığı ile ünlüdür..!
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    lethe01
    lethe01's avatar
    Erkek
    fikirlerini sevmeyenler de vardır sevenlerde vardır ama bu ülkede suçu ne olursa olsun idam edilen başbakan var, bu ülkede suçu ne olursa olsun idam edilen deniz var.. bunlara izin veridi, he bunlara izin verildiyse idam kalkmamalı, tecavüzcüyü, zevkine adam öldüreni, haplanıp eve giren masumlara zarar verenleri idam edeceksin(benim düşüncemdir katılmayabilirsiz.)  + idam neden getirilmiyor soruna cevabımda ecevit ve bahçelinin öcalan için avrupa verdikleri sözden ötürü koydukları madde gereğidir. bu madde ozaman 2tane piçin yüzüne oldu şimdi de geri getirilemiyor. ne kadar bize zıt olursa olsun irandaki suç oranlarına bakarsak bizden çok daha düşük, adamlarda hırsızlık yapanın eli kesiliyor, tecavüzcüler taşlanyor, adam öldürenler asılıyor... biz de her maç sonrası her düğün sonrası her asker uğurlamasında birileri ölüyor, bi tanesini assalar bütün bunlar kesilir.(yine kendi düşüncemdir katılmayabilirsiniz)

bknz: http://www.ilkimwebtasarim.com
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    DEVSIRME
    DEVSIRME's avatar
    Erkek

sonuç olarak gerekli birşey dime ? :D

o zaman getirilmeli.

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Chinggis
    Chinggis's avatar
    Erkek
    Odysseus bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

Odysseus bunu yazdı:

Hocam olayın iç yüzü farklı . Türk'e yapılan tamamen iftira , esnafla ettiği kavga sonucunda bunu kendine yediremeyen soysuz arap , "bu Allah'a küfür etti." diye bok atıyor .

sonuçta idam olmasa hapis yatıp çıksa?

ben iftira dır değildir i tartışmıyorum

ya ne kadar saçma bi cevap yazmışşsın

söylediğimle alakasız...

Anlayamamışsın , anlayamadığın gibi b.k atmışsın , yakıştıramadım .

Orada söylediğim şey yargının önemi . Bizim vatandaşımız küfür etmediği halde ha idam edilmiş , ha hapis yatmış . Sonuçta hak etmediği bir şey olacak iki durumda da . Eğer yargıları adaletli ve eşitlikçi olsaydı olayı araştırır , bizim vatandaşımızın suçsuz olduğunu anlar , iftiracıya ceza verirdi .

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    cyrpt
    cyrpt's avatar
    Erkek
    Chingis bunu yazdı:

Odysseus bunu yazdı:

arkadaslar abartmanın anlamı yok ısknce ıle oldurmenın mılyarlarca yolu var... Arkadas dıyorkı ıdam neden yok.... soyle dıyeyım...

Hani biz avrupa birliğine girecez ya.... Hani avrupadada insan hakları varya.... Bizim avrupaya yaranmak için bir taraflarını yırtan gelmiş geçmiş ve şuanda olan devlet büyüklerimiz varya... Her boku düzelttiler bir o kaldı ya.... İşte  yüzden kaldırıldı....

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Anakroniq
    Anakroniq's avatar
    Erkek
    HiTLeRFaN bunu yazdı:
    Odysseus bunu yazdı:
    Chingis bunu yazdı:

Odysseus bunu yazdı:

sonuçta idam olmasa hapis yatıp çıksa?

ben iftira dır değildir i tartışmıyorum

ya ne kadar saçma bi cevap yazmışşsın

söylediğimle alakasız...

hoja haklisin ama arabistan'da durum gercekten bayagi farkli, adamlarin hic bir $eye tolerans'i yok, turist bile gitsen arabistana bayanlar kapali olmadan giremiyor, ucaga biniyorsun ba$in kapali degil, arabistan sinirina girdigin anda kapanmazsan hostesler geliyor ve ba$iniza bir$ey takmaniz gerektigini soyluyor, aksi takdirde giremiyorsun arabistana gecirmiyorlar sinirdan. yani bu kadar $eyi yaziyorum sacma diyebilirsin ama hirsizlarin bile elleri kesilen biryer burasi, benim bir kac arkada$ var onlar bile soyluyor sokakta bir bayanla konu$tugunu gorunce eger karin degilse hapis cezasi varmi$.

"ucaga biniyorsun ba$in kapali degil, arabistan sinirina girdigin anda kapanmazsan hostesler geliyor ve ba$iniza bir$ey takmaniz gerektigini soyluyor, aksi takdirde giremiyorsun arabistana gecirmiyorlar sinirdan."

hoca burası birazacayip olmuş. eğer uçakta başını kapatmazsan sınırdan geçirmeyip napiyolar aşağıya filan mı atıyolar :)

Aşk hiçbir zaman söylenemeyen, söylenemediği için BÜYÜK olan, sevgilinin adını dile düşürmemek için sevginin adını anmayan ve sevginin adını anmadan kendi dünyasında onu çoğaltan bi' duygudur...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    inside
    anonim6918524
    anonim6918524's avatar
    Banlanmış Üye
    Bilgi/Destek Madalyası Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

Yavşak bahçeliye sormak lazım.

λ
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tarantula
    Tarantula's avatar
    Erkek

Türkiye de artan suç oranları idamın geri getirilmesi gerektiğini söyler gibi bence.

Geri getirilmesi de bir kazanım olur diye düşünüyorum. Önüne gelen kapkaç yapıyo, adam vuruyo ya da bıçaklıyo.

Ancak arabistanda küfür etti diye idam edilecek olan kişinin yaşadıkları da yanlış bir uygulamadır. İdam gelsin diyosak her geleni asalım demiyoruz. :)

Olmayacak şeyler tasarlıyorum, işim bu..
Toplam Hit: 7770 Toplam Mesaj: 56