İlginç HDD Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    dcpromo
    dcpromo's avatar
    Erkek
    osmaman bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

@NighT_JudGe  hdsentinel ile kontrol ettim bir sorun gözükmüyor hocam. 2 farklı kablo, 3 farklı box, 3 farklı bilgisayar ile denedim. Hiçbir şekilde çalışmıyor lanet.

@RitmFarbRacourci Hocam windows7, windows10 pro x64, windows10 x86 hepsinde denedim çalışmıyor.

Şu cümlen:
    " 128 GB SSD var. -Her zaman- çalışan hdd, (Şimdi) çalışmıyor "
    ile alakalı: öncelik ve sonralık ilişkisinde, işletim sistemine, herhangi olağan yada sıradışı birşey, Yükleyip yada Sildin mi?

Bir de, alıntıladığım mesajındaki, saydığın işletim sistemlerinin Bu SSD`lerle ilgili, AygıtYöneticisinde AygıtSürücüDosyaları filan bozulmuş olmasın. (Tüm bunlar SSD sağlam olduğu kabul edilmiştir. )

Mümkünse, internetsiz, tek başına bilgisayarda tekrar dene. Olmadı, bu haldeyken bile, işletim Sisteminin aygıt sürücülerini güncellediği yedek disk üstündeki dosyaları da(artık neredelerse) onları da silerek, yeniden bir dene. umarım anlatabildim.

yok ya, bu söylediklerim de açıklamıyor gibi durumu @@,)

SSD nin Marka-Modeli ne?

Herhangi bir değişiklik, güncelleme vs. söz konusu değil hocam.

Aygıt yöneticisi vs. ile de alakalı olduğunu sanmıyorum. Çünkü bir sürü bilgisayarda denedim sonuç yine aynı. 

İlginç olan kısım linux tarafında sorunsuzca çalışıp, windows tarafında çalışmaması.

Donanımsal sorun desek değil, yazılımsal desek yine değil arafta kaldım vallahi.

Çöpe atma zamanı geldi yapıcak birşey yok gibi duruyor.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkürler.

Çöpe niye atıyorsun bana gönder kargo parasını ben öderim. Linux'a geçmeyi planlıyorum zaten. Büyük dua alırsın benden. Ayrıca senin için bikaç dilenciyede para veririm. 

NOT: Çok ciddiyim 

öyle kolay değil :D Ben de talibim. Bilek güreşi yapalım kazanan alır malı :D ASDf:as:Fd:AsD:F:ASd:Fa:DSf:

next next next install
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Gececi
    NighT_JudGe
    NighT_JudGe's avatar
    Erkek

yav  hemen  celalen me  kardeşim :) sakin ol   linuxda   tamamını  görüyormu   hdd  eğer  görüyorsa   hdd  fabrika çıkışına  çeviren  silme   programları  vardı    şimdi  hatırlamıyorum ama  bulur  link  atarım  birazdan onun   komple  sil  mutlaka bi çözüm vardır olmadı  linuxda  hangi  formata  çevirmiş ona  bakarsın   atıyorm   raw  olmuştur  windows  görmüyordur  yada başka bi  şey  

Cahildim Dünyanın Rengine Kandım
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

bir kaç pm gelmiş istek için ama artık çok geç hocalar :(

sabahtan yeni ssd aldım, kurulum işlemleri vs. derken buraya bakma imkanım olmadı. 6 parçaya bölerek çöpe fırlattım :)

Bakma imkanım olsa gönderirdim isteyene de artık çok geç :(

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    saybirs bunu yazdı

sabahtan yeni ssd aldım, kurulum işlemleri vs. derken buraya bakma imkanım olmadı. 6 parçaya bölerek çöpe fırlattım :)

resmen sdd katilisin :'( 

Çok sıkılıyom
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

haha içerisinde ofis projelerinin kaynak kodları olduğu için riske atmak istemedim :) Sorun çözülse dahi güvenemezdim sonuçta  5 yılın emeği var içerisinde :)

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SweetyVolty
    SweetyVolty's avatar
    Homo
    saybirs bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

haha içerisinde ofis projelerinin kaynak kodları olduğu için riske atmak istemedim :) Sorun çözülse dahi güvenemezdim sonuçta  5 yılın emeği var içerisinde :)

valla format atmadan önce *.otzbir uzantılı dosyalar var mı diye bakardım bi (emek sonuçta) onun dışında da anca işe yarar bi program yükleyicisi kaliteli wallpaper vs gibi şeyleri bızıklar formatı çakardım kalanına aldırmadan :D

*.otzbir uzantısından kastım .mp4 .avi vs asdgngjm)

Çok sıkılıyom
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    SweetyVolty bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı
    SweetyVolty bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

valla format atmadan önce *.otzbir uzantılı dosyalar var mı diye bakardım bi (emek sonuçta) onun dışında da anca işe yarar bi program yükleyicisi kaliteli wallpaper vs gibi şeyleri bızıklar formatı çakardım kalanına aldırmadan :D

*.otzbir uzantısından kastım .mp4 .avi vs asdgngjm)

dediklerimi yanlış anladın veya trollemek için yazıyorsun sanırım :)

SSD'nin içerisinde yazılım firması olduğumuzdan dolayı +25k kullanıcısı olan büyük ölçekli bir projenin kaynak kodları ve yine firmaya ait, bir çok private proje bulunmaktaydı. Sorun çözülse dahi, yedekleri bu ssd içerisinde tutamazdık ve ssd'nin işe yaramayacağını düşünerek parçaladım.

Eğer buraya sabahtan girip yazılan hdd'yi bana gönderebilirsin isteklerini görseydim, hdd zaten formatlıydı, tekrardan hard format atıp isteyen kişiye gönderirdim sıkıntı olmazdı :) Hangi müridimiz işini görecekse seve seve yardımcı olurdum. Hatta sorunu çözüp gönderirdim. Sonuç olarak linux tabanlı sistemde tanıyıp da windows'ta tanımaması donanımsal bir problem olduğuna değil, windows ile alakalı bir problem olduğunu gösteriyordu ve birkaç müdahale ile sorun çözülebilirdi. İhtiyaç dışı olduğu için böyle bir yöntem seçildi :)

Eğer içinde çok ukte kaldıysa adresi gönder hocam, helalinden sıfır ssd göndereyim sana :)

Dediğin uzantılara gelirsek içini (!)fantezi dünyana göre doldurabilirsin :) 

edit : imla

saybirs tarafından 02/May/18 17:36 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 1745 Toplam Mesaj: 18
denişik hdd sorunu