folder Tahribat.com Forumları
linefolder Vukuatlar
linefolder İlginc Hobileriniz Var Mi? Yada Tuhaf Tanidiklariniz ?İlginc Hobileriniz Var Mi? Yada Tuhaf Tanidiklariniz ?

 1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  futurist
  futurist's avatar
  Kayıt Tarihi: 19/Ocak/2014
  Dişi

  tesadüf söyle bir habere denk geldim. çok ilginc geldi üzerine düşünüyordum

  konu acayim dedim

  https://amp.onedio.com/haber/hobi-olarak-dava-acan-var-dunya-uzerinde-esi-benzerine-rastlanilmayan-tuhaflikta-hobiler-1133956

  özellikle haber bültetindeki adama cok güldüm. nasil denk geldin arkadas?

  dava acan adamin avukat parasini kim karsiliyor. biz sahit olmaya bile korkuyoruz

   

  ve o avci oyunu nu oynayan var mi?

  türkiyede muthis tutar düşüncesindeyim.

  adamin biri sakasina kaldirim tasina para koydum dedi diye butun mahallenin kaldirimini sökmüslerdi

  var mi listeye ekleyeceginiz seyler.

  özellikle koleksiyonlari da merak ediyorum

   


  Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük. Bir başka bahar için sadece yaprak döktük. (Mevlana)
 2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Freak
  Freak's avatar
  Kayıt Tarihi: 07/Ekim/2005
  Erkek

  47 yasinda bir arkadasim var. envai cesit oyuncak koleksiyonu var. hotwhells lerden tutun 90 larin oyuncaklarina kadar. kapali kutu hemde...


  bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
 3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  RETRET
  RETRET's avatar
  Kayıt Tarihi: 16/Eylül/2007
  Erkek

  Hobi bol: Çöl çöp yakacak odun çalı parçalarını topluyorum, küçük bir kil kaynağım var, kilden tuğla yapıyorum haftada en fazla on yirmi tane pişirip istifliyorum, fırın kendi imalatım ytong dan yaptım, simetrik ve kaliteli tuğlalarım oluyor henüz yarım palet tuğla var, bir kaç senede bir ev dış cephesi kadar olacaklar dekoratif bir ev dış duvarı yapacam onlarla. Tavuk davranışları üzerine de inceleme yapıyorum mesela araçla yolda ilerlerken araç gören tavuk yol kenarında beklemek yerine neden aracın önünden hızla geçmeye çalışır? Deneyin görün. Tavuk davranışları ve tavuk çevirme ilgi alanım.


  fazla da düşünüp kendini üzme, hayat bir şekilde geçip gidiyor.
 4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  blackhammer
  blackhammer's avatar
  Kayıt Tarihi: 25/Mart/2003
  Erkek

  para ve pul koleksiyonum var. para koleksiyonunu babamdan devraldim oyle devam ediyor, pul koleksiyonuna ise kendim baslamistim. oyle hardcore koleksiyoncular gibi bir serinin tum pullarini biriktirmeliyim diye bir durum yok onun icin fazla bir maddi degeri yoktur. canim sikildiginda kafa dagitmak icin origami yaparim, kurbaga kaplumbaga falan degil daha kompleks figurleri tercih ediyorum. gorseldeki gibi figurler yapabiliyorum ama renkli origami kagidi (50*50cm) bulmak zor oluyor onun icin genelde yanmaz firin kagitlarini kullaniyorum. hobi sayilir mi bilmiyorum ama puzzle yaparim.  


  ph"nglui mglw"nafh cthulhu r"lyeh wagh"nagl fhtagn
 5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  kazasker1
  kazasker1's avatar
  Kayıt Tarihi: 15/Ağustos/2012
  Erkek

  Nerde bir tamir alet, edevatı görsem alasım geliyor. Evde boru anahtarına kadar her şey var. Çoğunluğunu kullanmadığım halde her geçen gün sayıları artıyor...

  Neden mi? Bilmiyorum...


  Anam Türk, Babam Türk, Soyum Türk. Ergenekondan Başlamış Türk'lüğüm. Gerisinin... Türk Oğlu Türk'üm, Onur Duyarım...
 6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  siyahbereli
  siyahbereli's avatar
  Kayıt Tarihi: 03/Ocak/2006
  Erkek

  Birtane çekmecem var, içerisiden atlet, kilot, çorap, güneş gözlüğü, kalem, kablo, tornavida, önemli evraklar, maske, kalem traş, not kağıtları, diplamalar, sertifikalar, çalıştığım yerlerdeki yaka rozetlerim, muyane formları, cd, dvd, çorap söylemişmiydim, bütün yaşantım bu çekmecede. içerisinde hiç kullanamayacağım pense, slikon tabancası çekiç gibi malzemelerin olduğu kutu herkeste vardır onu söylememe gerek yok... Hiç hobim olmadı benim, pul, kalem, oyuncak araba biriktiriciliği, takma diş, avuç içi kesme gibi ritullerim hiç olmadı. birşeyler biriktirip gelenlere gösterenlere de hayatım da hiç anlam veremedim, bir arkadaşım evinde klarnet biriktiriyordu, bir gün evinde kahve içerken mutfağa gitti, klarnetlere uzun uzun baktım nasıl bir ruh haliydi bu klarnet biriktirmek diye düşündüm, kendimi onun yerine koydum bir klarnet biriktirici olabilirmiyidim ya da kalem ya da yarış arabası.. yapamadım o ruh haline o kafaya gelemedim. arkadaş kahveni tazeleyim mi deyince olur dedim. hatta bana biraz tuhaf gelir bu tür pul eski para falan biriktirrenler bu tür insanlarla anlaşamam genelde. Yine günlerden bir gün bir kız arkadaşım vardı, zengindi, ya da babası zengindi öyle söyleyim. bir gün evime geldi çekmecemi gördü, dönüp bana senin biriktirdiğin bir şey var mı diye sordu, nasıl yani dedim. hobi işte bilirsin dedi. korktuğunm soru çoktan gelmişti, yok dedim gördüğün kitaplar dan başka bir şeyim yok. biliyor musun dedi, babamın kalem koleksiyonu var dedi, özellikle mürekkepli olanlardan, o an gözüme orta okulda matematik öğretmeninin lacivert renkli doldurmalı mürekkep kalemi geldi, iyi dedim güzel. sonra o koleksiyonu göremedik tabi. koleksiyonculuk beni korkutur. tuhaf.


  Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
 7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  NoktaliVirgul
  NoktaliVirgul's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Temmuz/2007
  Erkek
  futurist bunu yazdı

  tesadüf söyle bir habere denk geldim. çok ilginc geldi üzerine düşünüyordum

  konu acayim dedim

  https://amp.onedio.com/haber/hobi-olarak-dava-acan-var-dunya-uzerinde-esi-benzerine-rastlanilmayan-tuhaflikta-hobiler-1133956

  özellikle haber bültetindeki adama cok güldüm. nasil denk geldin arkadas?

  dava acan adamin avukat parasini kim karsiliyor. biz sahit olmaya bile korkuyoruz

   

  ve o avci oyunu nu oynayan var mi?

  türkiyede muthis tutar düşüncesindeyim.

  adamin biri sakasina kaldirim tasina para koydum dedi diye butun mahallenin kaldirimini sökmüslerdi

  var mi listeye ekleyeceginiz seyler.

  özellikle koleksiyonlari da merak ediyorum

   

  bir ara oynuyordum sonra bıraktım. ıssız bir dağın taşın tepesindeki bi oyukta dünyanın 10-12 farklı yerinden birilerinin imzasını görebiliyorsun ve yanına sende imzanı atıp "ben de buradaydım" diyorsun :)


  If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
 8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  2021 Talihlisi
  samaccc
  samaccc's avatar
  Kayıt Tarihi: 02/Ekim/2007
  Erkek

  sayısını bilmiyorum ama 1000 lerce çam fidesini  yetiştirip , gittiğim yerlere ektim  .  öyle plan yok  şansa  . 

  Evde yenen meyvalar  eğer çok tatlı güzel çıkarsa  çekirdeklerini kesinlikle ayırıp kuruturum   . yada kışlık bişeyler yapmak için toplu meyva alınır çekirdekleri ayıklanır sa  onların hepsini  kurutup 1 kenara koyarım . sonra orman yürüyüşlerimde yada deniz kenarlarına gittiğimde  o çekirdekleri sağa sola ekerim  . 


  Minimalist Değilim Tembelim
 9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  korkarabatak
  korkarabatak's avatar
  Kayıt Tarihi: 24/Ocak/2010
  Erkek

  Kaybolmak ve kaçmak cocuklugumdan beri icimden atamadigim en buyuk haz veren tutkularim.

  Cocukken birini dövmüştüm bütün sülalesi sopalarla baltalarla pesime verince kan tükürecek kadar koşup mezarlikta saklanmistim saatlerce saklandigim yerden cikmamistim beni arayan insanlarin seslerini duyarak.

  Okuldayken de yakacak odun toplamak icin insaata girmistik iki arkadas elde çuval. Bizi goren birisi sikayet ettiyse demek polislerde insaata gelmisti bizi aramaya. Biz o sırada bi cuval odun toplayip cuvali kenara koyup, insaatin damında merdiven boslugunun  çatıları olurya daha yüksekçe. Antenleri filan oraya çakarlar hani. Onun da ustune cikmisiz tahta merdiven ile. Orda manzaraya karsi sogukta bereler kaban filan keyif yapiyoz viski sigara.

  Arkadasim diyo ki olum polis telsizi duyuyorum ben galiba. Biraz erketeye yatiyoz sonra yok olm tribe girmissin sen ne polisi diyip keyfe devam ediyoz.

  Polisler sirayla katlari yukari cikarken biz yine ayni tribe giriyoz sonra yine olur mu olum oyle sey adini andik diye tribe giriyoz hesabi yine devam takilmaya.

  Polisler son katlara gelince hemen afallayıp sessizce birbirimizin yuzune baktik. dama inip ordan da merdiven boslugundan asagi baktik.

  Fenerlerle yukari cikan kalabalik polis grubunu gördük nihayet. Hemen tekrar dama ciktik ama.bina mustakil baska atlayip ilerleyebilcegimiz bir çatı yok.

  Yine merdiven catisina cikip arkamizdan tahta merdiveni yukari cektik onlar cikamasin diye. Ondan sonra da mecburen sirt ustu yattik ölüm sessizligi ile polislerin bizi aramasini dinledik. 

  Polis fenerlerinin hareketini ayak seslerini polislerin konusmasini herseyi cok net hissediyoruz.

  Gokyuzunu izliyoruz ayni anda. Kafalar da kıyak. korkuyoruz da ama üstümüzde iş var bide semtin polisleri bizden bıkmış durumda yani. Bi gun kavgadan bi gun yazılamadan bi gun alkollu şekilde top sahasinin demirlerine tirmanmaktan surekli gözaltindayiz amk.

  Korkuyoruz o yuzden ama mutluyuzda ayni zamanda. Polisler dama ciktiginda genis acidan bile bizi yatar vaziyette görebilecek iken, bi polis ismail abi burda yok kimse dedi.

  Arkadasim o sirada bana bakmis teyid etmek icin ama benim gözler kapalı sırıtıyormuşum.

  Bunun gibi daha onlarca yasadigim hikayem var bunlar en anlatılabilir olanlari.

  Kaybolmak ve kaçmak yasadigimi hissettiriyor galiba bilemiyorum belki de bir cesit ruh hastaligidir.

  Baskalarina travma yasatan olaylar bana zevk veriyor cunku.

  Haaa asıl hobimi anlatmadım bitirmeden onu anlatayim asıl.

  Antik kentlerde sabahlamayi cok seviyorum. Sayisiz kez yaptigim bir eylemdir.

  Mesai saatinin sonuna yaklasmisken antik kente girerim gorevlilerin beni bulamayacagi bir noktaya saklanip onlarin gitmesini beklerim. 

  Onlar gittikten sonra nevalemi cikarip soframi kurar koskoca antik sehrin tadini cikaririm. Gezerim gokyuzunu izlerim.icerim. Bu eylemi daha cok iki kisi yapiyorum ama manitalara da alistirdim onlarda benim gibi anın özelini yasayabiliyor artik 

  Sabah olunca caktirmadan tüyme sansim varsa ona göre bi plan yapiyoruz. Hic sansimiz yok ise de sabah gelen görevlilere bagrış çağrış yukleniyorum.

  Kardesim olur mu boyle sey nasi unutursunuz bizi burda. telefonlarimizda kapaliydi esir olduk sabaha kadar susuz yemeksiz. Yapacaginiz isi sikeyim. Sikayet etcem ulan hepinizi diye söylene söylene ilerliyoruz.

   


  tabi lan
 10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  Bilirkişi
  mkyb
  mkyb's avatar
  Kayıt Tarihi: 27/Mayıs/2011
  Erkek

  Şantiyeye elektrik bağlanacaktı elektrikçi geldi adamı elektrik çarpmıyor amk. Adam kabloları eliyle tutup bağladı. Elektrik adamın vücudundan geçip gidiyordu. Adama kontrol kalemi değdirince tornavidanın ışığı yanıyordu. Yani adamı ellesek çarpılırdık. 

  Aha bu dede gibiydi.

  https://www.youtube.com/watch?v=J4o5Y_3klxE

  mkyb tarafından 18/Mar/23 21:38 tarihinde düzenlenmiştir

  Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
 11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  garga
  garga's avatar
  Kayıt Tarihi: 29/Temmuz/2002
  Erkek

  Varda şimdi burda anlatırsam olmaz :P


  anca gidersin...
Toplam Hit: 2194 Toplam Mesaj: 34
oyun tuhaf hobi avci