folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İlk Türbanlı Vekil Seçildi

İlk Türbanlı Vekil Seçildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

onların eski rejimi şeriat değildi.Dinle yönetilen bir rejim yoktu.

Ona bakarsanız bizim milletvekillerinden kaçı müslüman sayalım bakalım ?? Şimdi bu demokrasi olmuyordu kadın biri çıplak olarak gzicem milletvekili olcam derse seçilmeyeceği için biz faşistmi olacağız.Saçmalamayın.

Mecliste bir kural vardır düzen vardır. Komünistide,şeriatçısıda hatta göüyoruz pkklısıda girebiliyor.Fakat bir düzene uyduğu şekilde.Kimse oraya terörist die keleşle giremez.

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karahanx
    karahanx's avatar
    Erkek
    ya hoac seriat nerden cıktı ya .. ne dıyosun. turbanla meclıse gırmek le meclis tamamen  seriata mı dahıl olmus olıyy

Hayat Bizi 61 kenara...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

zumsuk bunu yazdı:
    -----------------------------

onların eski rejimi şeriat değildi.Dinle yönetilen bir rejim yoktu.

Ona bakarsanız bizim milletvekillerinden kaçı müslüman sayalım bakalım ?? Şimdi bu demokrasi olmuyordu kadın biri çıplak olarak gzicem milletvekili olcam derse seçilmeyeceği için biz faşistmi olacağız.Saçmalamayın.

Mecliste bir kural vardır düzen vardır. Komünistide,şeriatçısıda hatta göüyoruz pkklısıda girebiliyor.Fakat bir düzene uyduğu şekilde.Kimse oraya terörist die keleşle giremez.

Demogoji yapıyorsun hoca silah türban benzerliği nedir anlmış değilim. Birisi giyim tercihi diğer silah ya pes doğrusu

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

tebrik ediyorum belcikayi gercekten ozgurlugun oldugu bir ulke iste.

peki siz biliyormusunuz ki o ulkede en ufak yolsuzlukta 1 cent lik bir haksizlikta bile milletvekillerinin bakanlarin basbakanlarinin istifa ettigini,

polislere devlet memurlarina rusvet vermek istediginizde hapse atildiginizi bizde bakan cikip o rusvet degil bahsis diye, benim memurum isini bilir diye korudugu,

belediyelerinin seffaf oldugu, harcamalarin acik acik gosterildigi, basbakanlarinin bakanlarinin milletvekillerinin belediye baskanlarinin ise bisikletle gidip geldigi oysa bizde cumhurbaskani icin sehirlerarasi yollarin kapatildigi,

basbakan icin sehirdeki gececegi yollarin trafige kapatildigi, basbakani gectim vali belediye baskani bile gecerken yollarin kesildigini biliyormusunuz ?

peki ya siz bir cumhurbaskanini, basbakani, bakani, milletvekilini elestiren bir karikaturize ettiginizde onlarin guldugu size  tebrik ettigi ama bizde hapis cezalarinin kesildigini biliyormusunuz ?

o ulkede ayni sekilde bir gazetecinin bir yolsuzluk yazisi yazdiginda oturup tartisildigi hatta devam ettigi yolsuzluklarin ustune gitmesi icin desteklendigini ama bizde hapis cezasinin verildigi, gazetecilikten men edildigi, olumle tehdit edildigi hatta öldürüldügünü ?

daha yazsam sanirim bayaa bi giderim.

yasasin ozgurlukcu belcika dimi ?

keske o ozgurluklerin hepsi bizde olsa dimi ? 

ama isimize gelmez ki,

hep kendimize yontariz ve sadece isimize geldigi kismini goruruz.

iste belcikadaki ozgurluk olayi bu

underzero

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek

yine uzayıp gidecek tartısma cıkaracak bir konu ateşi yakmışsın yine hocam

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    Yavaş yavaş hepsi olur underzero bu ülkede hala güneşli günlerin geleceğine inanan insanlar da var..

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

KaRaKuLe bunu yazdı:
    Yavaş yavaş hepsi olur underzero bu ülkede hala güneşli günlerin geleceğine inanan insanlar da var..

eskiyle simdiki zamani karsilastirip bunlarin olabilecegine inaniyormusun ?

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Eskiden kimse "Ben aleviyim" diyemiyordu şimdi cem evlerine ibadet statüsü istiyorlar.

Eskiden kimse "Ben kürdüm" diyemiyordu şimdi mecliste kürtçe konuşuyorlar.

Eskiden lenin marx engels hitler okuyamazken konuşamazsen şimdi kitaplar ellerde dolaşıyor kütüphanelerde okunuyor.

Eskiden oruç tutmayanları döverken şimdi ise ramazanda açık olmayan iş yerleri için tepki gösterebiliyorlar.

Eskiden kızları 5.sınıftan sonra okuldan almasına sessiz kalan zihniyet yerine yerine şimdi velinin bile okula gitmesine gerek kalmadan tüm çocukları okula otomotik kayıt eden sistem ve 9 yıllık temel eğitim var.

Eskiden canı sıkılan general ülkeyi 10 yıllarca geriye götürmekten hiç utanmadan çekinmeden şerefsizce darbe yapıp sokağa tankları salabiliyorken şimdi o generallerin karşısında milyonlar ayaklanabiliyor. Dur söz hakkı milletin diyebiliyor.

Eskiden başbakanlar suikaste kurban gidip öldürülürken (Nihat ERİM) asılırken (Adnan MENDERES) şimdi kılına dokunamıyorlar bi milletvekilinin...

bu böyle uzar gider hacı bizim tek sorunumuz ahlak yokusunu olmamızdı o da şimdi yavaş yavaş bilinçlenerek gideriliyor. Bir gün o büyük önderin dediği "Muasır medeniyet seviyesi"ne mutlaka geleceğimize inanıyorum...

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

1011010 bunu yazdı:

yine uzayıp gidecek tartısma cıkaracak bir konu ateşi yakmışsın yine hocam

hocam kaç kere tartışma çıkaracak konu açtım yada nasıl bi mantıktırki

konu açarken tartışma çıksın diye acayım bunu okudum kafama takıldı sordum

dikkat edersen under ve diğer arkadaşlar normal tartışıyor görüşlerini paylaşıyor

en azından tam bilmeyen 'bkz : ben' mevzunun detaylarını öğreniyor kötü mü ? 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

senin yazdiklarinin cogu sosyal hayatla ilgili olgular. konu baska yerlere kayacak.

devlet yapisi ile ilgili bir konuyu mu tartisalim sosyal hayatla ilgili olmasi gerekenleri mi tartisalim ?

bu konuda eski ile yeniyi tartistmak karsilastirma yapacaksak cok farkli farkli konular cikacaktir ortaya.

ben eskiden turban yoktu diyecegim kadinlarimiz basortusu takardi diyecegim, sen osmanlida pece vardi diyeceksin konu iyice dagilacak. 

Toplam Hit: 3984 Toplam Mesaj: 37