folder Tahribat.com Forumları
linefolder Derin Konular
linefolder İlk Türbanlı Vekil Seçildi

İlk Türbanlı Vekil Seçildi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek
    o zaman senin eski kavramını biraz açıklaman lazım yoksa ben osmanlıya kadar giderim

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bosluk
    Bosluk's avatar
    Erkek
    Kreyzi bunu yazdı:
    -----------------------------

1011010 bunu yazdı:

yine uzayıp gidecek tartısma cıkaracak bir konu ateşi yakmışsın yine hocam

hocam kaç kere tartışma çıkaracak konu açtım yada nasıl bi mantıktırki

konu açarken tartışma çıksın diye acayım bunu okudum kafama takıldı sordum

dikkat edersen under ve diğer arkadaşlar normal tartışıyor görüşlerini paylaşıyor

en azından tam bilmeyen 'bkz : ben' mevzunun detaylarını öğreniyor kötü mü ? 

hocam benım sana lafım yok sadece dikkat edersen böle konularda tartısma cok oluyor sen öğrenmek istemıssın ama burda her kültürden insan oldugu ıcın tartısma cıkıyor herkes kendi gorusunde tartısma cıkması normal tabi . neyse merak etmek güzel bişey hocam dedıklerımı yanlıs anlama yeter

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

iste o yuzden diyorum konu dagildikca dagilacak. konuya belcikadan girdik baska yerden cikmayalim.

--

belcikada turban serbestligi getirir alkislariz bravo deriz hurra deriz yasa deriz yuru be belcika kim tutar seni deriz.

x bir ulkede da okullara turban la girmek serbesttir haberi cikar yine ayni sasali hareketlerde bulunuruz.

ve iste bu demokrasi deriz. keske bizim ulkemizde de olsa deriz.

ya bizdeki demokrasi ?

turban yasagi vardir okullara kamu binalarinda buna bu yasaga bagnazlik deriz, cagdisilik deriz, demokrasiye ters bir uygulama deriz.

hirsizi haydutu koruruz kollariz sirf yandasimiz oldugu icin,

farzimisal milletvekilinin bakanin yolsuzlugu cikar  istifa etmesini istemeyi birakin adama destek cikariz, bu konuda haber yapilmasini yasaklariz, tv kanallarinda konusulmasini yasaklariz

demokrasiyi sadece kendinize gore yorumlar kendinize gore olani isterseniz

bu ulkeye hicbir zaman belcikadaki gibi bir demokrasi ve ozgurluk gelmez.

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PriesTBT
    PriesTBT's avatar
    Erkek
    Türkiye için tam demokratik bir ülke demek isterdim.

selam gençlik!
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

underzero bunu yazdı:

iste o yuzden diyorum konu dagildikca dagilacak. konuya belcikadan girdik baska yerden cikmayalim.

--

belcikada turban serbestligi getirir alkislariz bravo deriz hurra deriz yasa deriz yuru be belcika kim tutar seni deriz.

x bir ulkede da okullara turban la girmek serbesttir haberi cikar yine ayni sasali hareketlerde bulunuruz.

ve iste bu demokrasi deriz. keske bizim ulkemizde de olsa deriz.

ya bizdeki demokrasi ?

turban yasagi vardir okullara kamu binalarinda buna bu yasaga bagnazlik deriz, cagdisilik deriz, demokrasiye ters bir uygulama deriz.

hirsizi haydutu koruruz kollariz sirf yandasimiz oldugu icin,

farzimisal milletvekilinin bakanin yolsuzlugu cikar  istifa etmesini istemeyi birakin adama destek cikariz, bu konuda haber yapilmasini yasaklariz, tv kanallarinda konusulmasini yasaklariz

demokrasiyi sadece kendinize gore yorumlar kendinize gore olani isterseniz

bu ulkeye hicbir zaman belcikadaki gibi bir demokrasi ve ozgurluk gelmez.

peki böyle bişi olmayacaksa bu ülkede biz ne yapacaz bu şartlarda yaşamaya mı çalışacaz

yoksa bide belcikaya yada x bi ülkeye mülteci olarak mı kaçalım yada ne olursa olsun

vatan bizim diyip katlanalım mı bu ortama 

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NmC
    NmC's avatar
    Erkek
    under hocam peki Türban ile Başşörtüsü arasındaki fark nedir? Sürekli aynı muhabbeti dönüyo ama bi ben bilmiyorum aradaki farkı...

There are 10 types of people in the world. Those who knows binary and those who dont...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    KaRaKuLe
    KaRaKuLe's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

ZoktriP bunu yazdı:
    under hocam peki Türban ile Başşörtüsü arasındaki fark nedir? Sürekli aynı muhabbeti dönüyo ama bi ben bilmiyorum aradaki farkı...

Hacım dur şimdi onu karıştırma sen bunu sorarsan bi ton kişi atlayacak underzerodan başka :)

Underzero şimdi senin demek istediğini anlamıyorum yani bi yerden başlamak lazım artık belçika gibi olmak için tamam bu başörtüsü özgürlüğünden başlayalım demiyorum ama yolsuzluk hırsızlıklık felan tabi bunların önce bitmesi lazım ama bu 70 yıllık siyasetcilerle olmaz yeni bi akın sol yada sağ farketmez yeni bi alternatif gerekir ve biz bunun için sadece oturup muhalefet olmaktan başka bişey yapmıyoruz gerek muhalefete gerekse iktidara

Aklın nuru fen kalbin nuru dindir. İkisinin izdivacıyla hakikat tecelli eder.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Çömez
    underzero
    underzero's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek

@Kreyzi

her yolsuzluk haksiz ihale adam kayirma yi gorup duydugumuz zaman gozumuzu cevirip kulagimizi tikarsak boyle gelir boyle devam eder.

bana dokunmayan yilan bin yasasin dersen boyle devam eder.

-

@ZoktriP

Allahini seversen o dipsik kuyuya sokma beni 

-

@KaRaKuLe

durust politikaci lazim bize muhalefet olsun iktidar olsun. kaldirilsin dokunulmazliklar, suclu olanlar cezasini ceksin, zirhin arkasina saklanip istedigini yapamasin mesela 

burdan baslanabilir 

pist bak bi ! - Ban Golu Canavari
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    ulas
    ulas's avatar
    Erkek
    valla bu işler tc'nın  laiklık anlayısına ters cunku bızdekı laıklıkle onların savundukları sey oldugundan onlara uygun olan sey bızdede uygun olacak dıye bır kanun yoktur  alsınlar dıledıklerı yere soksunlar onlar farklı bız farklıyız
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manofwar
    manofwar's avatar
    Erkek
    bizde millet aklına fikrine göre deilde giysisine göre yorumluyoruz biz bu kafaylada hayat boyu oldugumuz yerde sayarız

موستانج المنتج
Toplam Hit: 3983 Toplam Mesaj: 37