Ilkogretimde Hangileri Hala Var?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Cesnist
    Cesnist's avatar
    Erkek

Jale bak jandarma favori fişim.

طדṮ
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SkynetX
    SkynetX's avatar
    Erkek

Şimdi 'k' harfini 'kıh', 't' harfini 'tıh' falan diye öğretiyorlar. Bana saçma geldi ama anlamadım amacını.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    livane bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Bi de @livane @joe_black ,

Elakin falan degisik bir seyler denmis o ne yav :D s harfi icin "se" yerine "ssss" mi diyoruz? Sert sessizler noluyor o zaman? Ayrica sebebi neydi ki? :D

Ses temelli yöntemde ki öğretilecek harf ( ses ) sırası. Yani artık harfler a be ce diye öğretilmiyor . eeee lllll aaaa k (kkkk değil sadece k çıkardığını düşün :D ) diye öğretiliyor. En zoru ğ ve h . İnsanın boğazı patlıyor.

Heuuuum sanirim anladim :D Yalniz ğ'ye yumusak ge deyince de gayet ogrenebilmistik biz okuma yazmayi, tazmanya canavari olmak nedenmis ki?

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    antivir-US bunu yazdı

Benim zamanımda da sayı doğrusu vardı.(sanırım 1992 de başladım ilk okula)

Hep X ekseninde cizilirdi. Hala var mı o saçma şey.

COK IYI HATIRLATTIN bi de tarih seridi ve mevsim seridi vardi!

Tarih seridine tarihteki onemli olaylari yazar yapistirirdik, dandanakan savasi falan :D Onlar var mi hala?

@x-t0xid efendi efendi duble iciyorum canim raki dedigin muhabbettir, tekila gibi gommenin ne eglencesi var :')

sigara değil, balık olan.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaKonda
    AnaKonda's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Mübarek gundede icilmezki.cuma olunca alkol oluyor demissiniz.bence mübarek gündede içen cehennemde yansın derim ne diyim.içilir ama cuma günleri içilmez.zaten hep günah isliyoz bide mübarek günde alkolmu icilir

Serdengecti
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    antivir-US bunu yazdı

Benim zamanımda da sayı doğrusu vardı.(sanırım 1992 de başladım ilk okula)

Hep X ekseninde cizilirdi. Hala var mı o saçma şey.

COK IYI HATIRLATTIN bi de tarih seridi ve mevsim seridi vardi!

Tarih seridine tarihteki onemli olaylari yazar yapistirirdik, dandanakan savasi falan :D Onlar var mi hala?

@x-t0xid efendi efendi duble iciyorum canim raki dedigin muhabbettir, tekila gibi gommenin ne eglencesi var :')

mevsim şeridi var tarih şeridi yok. İlkokulda x y gibi bilinmeyenler yok :D ama x ekseninde ki sayı doğrusu var. :)

Alfabe ezberlenirken tabi yine a be ce diye gidiyor.

Sistem bunu gerektiriyor. Bi karikatür vardı . Babası çocuğa bir şey yazdırıyor. Şimdi yumuşak g yazacaksın diyor çocuk yumşak g nin y si diyor :D bu sistemde  yumuşak g dersen y yazma istimalleri yüksek :D

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kaan
    Kaan's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı

Mübarek gundede icilmezki.cuma olunca alkol oluyor demissiniz.bence mübarek gündede içen cehennemde yansın derim ne diyim.içilir ama cuma günleri içilmez.zaten hep günah isliyoz bide mübarek günde alkolmu icilir

Mübarek gün cuma namazı vakti biter. Cuma gününün öğleden sonrası mübarek değildir. 

Ben de yansın geceler derim o zaman!

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    izzmarit bunu yazdı
    livane bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Elakin falan degisik bir seyler denmis o ne yav :D s harfi icin "se" yerine "ssss" mi diyoruz? Sert sessizler noluyor o zaman? Ayrica sebebi neydi ki? :D

Ses temelli yöntemde ki öğretilecek harf ( ses ) sırası. Yani artık harfler a be ce diye öğretilmiyor . eeee lllll aaaa k (kkkk değil sadece k çıkardığını düşün :D ) diye öğretiliyor. En zoru ğ ve h . İnsanın boğazı patlıyor.

Heuuuum sanirim anladim :D Yalniz ğ'ye yumusak ge deyince de gayet ogrenebilmistik biz okuma yazmayi, tazmanya canavari olmak nedenmis ki?

Bu eskiden beri olan birşey. Ben de okuma yazmayı " eeee lllll aaaa k (kkkk değil sadece k çıkardığını düşün :D ) diye" öğrendim.

Bana göre olmazsa olmaz fişler. Galiba artık fiş olayı yok. Eskiden ne güzel fiş koymaya yelpaze gibi gereçlerimiz vardı sonradan fişleri keser karmaşık cümleler oluştururduk.

Bence öğretmenin kendi okuma öğretme yöntemine göre değişiklik gösteriyordu.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    livane
    livane's avatar
    Erkek
    torpedo_XL bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı
    livane bunu yazdı
    izzmarit bunu yazdı

Bu eskiden beri olan birşey. Ben de okuma yazmayı " eeee lllll aaaa k (kkkk değil sadece k çıkardığını düşün :D ) diye" öğrendim.

Bana göre olmazsa olmaz fişler. Galiba artık fiş olayı yok. Eskiden ne güzel fiş koymaya yelpaze gibi gereçlerimiz vardı sonradan fişleri keser karmaşık cümleler oluştururduk.

Bence öğretmenin kendi okuma öğretme yöntemine göre değişiklik gösteriyordu.

Hayır hocam öğretmenin kendi okuma yöntemi diye bir şey olmaz. Kimse şu anda ben cümle yöntemi ( fişlerle ) kullanacam diyemez. 2005 te karar alındı 2006 da yürürlüğe girdi. O tarihten sonra öğrenenler ses yöntemiyle öğrendi. He çocuk öğrenemedi bununla deyip fiş kullanıldıysa ( yada tam tersi ) bilemem. Ama kimse buna karşı çıkamaz. ( özel eğitim hariç ) 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Yazilimci
    Yazilimci's avatar
    Erkek
    AnaKonda bunu yazdı

Belki kişi müslüman değil? Cuma gününün kutsal olduğu tek din bildiğim kadarıyla İslam. Kişi müslüman olmadığı zaman dolayısıyla cuma o kişiye mübarek olmamış oluyor hocam.

Edit: @izzmarit sözüm sana değildi.

Titanyumun gücü adına!!!
Toplam Hit: 4657 Toplam Mesaj: 36
nostalji ilkogretim gelenek