folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizce Aksanı Üstünde Çalışmak İsteyenlere

İngilizce Aksanı Üstünde Çalışmak İsteyenlere

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    weskeyy
    weskeyy's avatar
    Erkek

Louisiana french aksanı yok gibi.güzel kaynak ama hakkını vermişler. 

Bedenin BAKİRE olmasi onemli degil,Yeterki ruhun OROSPU olmasin!!!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Odd Emoji 3D
    BerkayCit
    BerkayCit's avatar
    Erkek

discord grubunda birlikte ingilizce konuşalım mı?

havalı bir şeyler yazdığımı hayal edin
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi

@nurulmac11 Konus ((: bence baska turlu olmaz bol bol konusacaksin, gir ilgini ceken bir iki konu ustundeki telegram/discord grubuna ve konus. 

@BerkayCit tahribatta gruba davet yasak hocam, bir de bence turkle konusacagina dunyanin baska yerlerinden insanlarla konussan daha iyi. Cinliyi hintliyi gorunce ozguven de gelir ((:

Herkese katkilarindan dolayi tesekkur ederim.

sigara değil, balık olan.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GUS
    GUS's avatar
    Erkek
    BerkayCit bunu yazdı

discord grubunda birlikte ingilizce konuşalım mı?

bencede hocam @izzmarit in dediği gibi türklerle konuşma çünkü konuşurken tıkanınca vs. türkçeye dönüyosun. ben gavur bi grup buldum ortamda güzel senden başka türk olmayınca gerçekten geliştirebiliyorsun ingilizceyi

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek

bence çok kasıyorsunuz. ben uluslar arası firmada çalışıyorum, her hafta çinli japon ingiliz avustralyalılar var kimsenin bunlara takıldığı yok. yalnız garip bi durum var mesela sadece native biri ile konuşuyorsam benimde aksanım onlara kayıyor. ama çinli ya da japonla konusuyorsam aksan yapmıyorum düz, bam bam bam

edit: hatta türk çalışan arkadaşım yok, yani sadece toplantıda yabancı dil konuşmuyorum

ek olarak bi oyun konusunda yazmıştım. squad diye bir fps oyunu var. oyunda iletişim çok önemli. türk server'da var ama yabancı server daha çok. girip oyunda ingilizce konuşabilirsiniz.

Ekerci tarafından 03/Şub/21 11:56 tarihinde düzenlenmiştir

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    metaman
    metaman's avatar
    Erkek

Abi çok teşekkürler güzel konu

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    karabuyucu
    karabuyucu's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı

bence çok kasıyorsunuz. ben uluslar arası firmada çalışıyorum, her hafta çinli japon ingiliz avustralyalılar var kimsenin bunlara takıldığı yok. yalnız garip bi durum var mesela sadece native biri ile konuşuyorsam benimde aksanım onlara kayıyor. ama çinli ya da japonla konusuyorsam aksan yapmıyorum düz, bam bam bam

edit: hatta türk çalışan arkadaşım yok, yani sadece toplantıda yabancı dil konuşmuyorum

ek olarak bi oyun konusunda yazmıştım. squad diye bir fps oyunu var. oyunda iletişim çok önemli. türk server'da var ama yabancı server daha çok. girip oyunda ingilizce konuşabilirsiniz.

Katılıyorum hocam. Benim de yaptığım iş sebebiyle pek çok milletten insanla sürekli muhatap oluyorum. Avusturyalı, İtalyan,Bulgar,Yunan,Hintli vs. Hiç biri aksan meselesine bizim kadar kasmıyor. Hatta hiç kasmıyorlar. Anlaşılabilir, düzgün bir şekilde konuşulsun yeter kafasında hepsi. Bizimkiler İngiliz den daha İngiliz olma peşinde. :)

Ölüme ve karanlığa baktığımızda korktuğumuz şey bilinmezliktir, başka bir şey değil. Düşler dünyasına dalıp gerçek dünyayı yaşamayı unutmak doğru değildir, unutma bunu…
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    Ekerci bunu yazdı

Hocam kimsenin takilmasi umrumda degil de kaydedip dinleyince kendim takildim ve eski haline donunce daha mutlu hissedecegimi fark ettim, bu kadar (: makyaj gibi, aksesuar gibi dusunuyorum aksani. Saat takmasam telefondan da bakabilirim saate ama ben şık bir saati de cok severim. Turkcede de ayni sey gecerli, evet butun ulkenin dedigini anlayabiliyorum ama sivem olsa onu da istanbula cevirmek isterdim. Saat cok gerekli bir sey oldugu icin degil. Siveli konusan turkler anlasilmadigi icin de degil. Bana gore boylesi oylesinden daha hos oldugu icin.

Bir seyi kendini daha tatmin edecek sekilde daha iyi yapmaya calisan insana ne gerek var niye kasiyorsun demek de, ne bileyim (: hicbir dilde ilk 100 kelimeden fazlasini da ogrenmese miydik acaba, onlarla da derdimizi anlatir hayatta kalirdik. Neden yaptigimiz seyleri daha kaliteli yapmak istememiz alay konusu olsun ki?

Sen de diyebilirsin ki ben de turkcenin duzgun yazilmasini severim, turkcenin tsi buyuk yazilacak (: o da benim umrumda degil, noktalamaya dikkat etmeyi de tercih etmiyorum ama sen ayni cumleyi dogru bir sekilde kesme isaretiyle falan dort dortluk yazsan, pfff trt spikeri misin niye kasiyorsun kucuk yazsan da hepimiz anlardik demem sana cunku sen de kendin icin daha guzele gitmeye calisiyorsun.

izzmarit tarafından 03/Şub/21 13:19 tarihinde düzenlenmiştir

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saatci
    muaythaist
    muaythaist's avatar
    Erkek

ingilizceyi falan geçtim de, şu neşeye nizami şekilde sahip olabilen hatun varsa,

2. olarak değerlendiririm :D :P

Ali & Dua & Zeynep'in Babası
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mürşide
    izzmarit
    izzmarit's avatar
    Dişi
    karabuyucu bunu yazdı
    Ekerci bunu yazdı

Katılıyorum hocam. Benim de yaptığım iş sebebiyle pek çok milletten insanla sürekli muhatap oluyorum. Avusturyalı, İtalyan,Bulgar,Yunan,Hintli vs. Hiç biri aksan meselesine bizim kadar kasmıyor. Hatta hiç kasmıyorlar. Anlaşılabilir, düzgün bir şekilde konuşulsun yeter kafasında hepsi. Bizimkiler İngiliz den daha İngiliz olma peşinde. :)

Senin arkadaslarinin standardi dusukmus o zaman hocam (:  bildigim kadari bana yeter demeyip kendini gelistirmek isteyen butun milliyetlerden insanlar diksiyon dersi aliyor aslinda. Ornegin postta gonderdigim Rachel'in saydigin butun ulkelerden ogrencileri var.

izzmarit tarafından 03/Şub/21 14:50 tarihinde düzenlenmiştir

Toplam Hit: 3930 Toplam Mesaj: 24
ingilizce ingiliz aksanı amerikan aksanı