folder Tahribat.com Forumları
linefolder Eğitim & Ödev & Bilimsel Döküman
linefolder İngilizce Aksanı Üstünde Çalışmak İsteyenlere

İngilizce Aksanı Üstünde Çalışmak İsteyenlere

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    muaythaist bunu yazdı

ingilizceyi falan geçtim de, şu neşeye nizami şekilde sahip olabilen hatun varsa,

2. olarak değerlendiririm :D :P

^^D` yeni izledim de,

tam 26ncı saniye'de. 10'.00" ve 10'.54" 'lerde  'ld eat up or lose my mind. ^^`

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MhmdAlmz
    MhmdAlmz's avatar
    Erkek

Çok zor ya nedense beynim hep yazıldığı gibi okuyor... 

https://www.youtube.com/channel/UCCxc5b4lQU_hwrZVyZr92Ew

Bende şu youtuber'i öneririm hem türk hemde bence gayet iyi anlatıyor.

Andolsun kuşluk vaktine ve dindiği zaman o geceye ki, Rabbin sana veda etmedi ve darılmadı! Ve kesinlikle senin için sonu önünden (ahiret dünyadan) daha hayırlıdır. ileride Rabbin sana verecek de hoşnut olacaksın! O, seni bir yetim iken barındırmadı mı? Seni, yol bilmez iken (doğru) yola koymadı mı? Seni bir yoksul iken zengin etmedi mi? Öyle ise, sakın yetime kahretme (onu horlama)! El açıp isteyeni de azarlama! Fakat Rabbinin nimetini anlat da anlat!
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    RitmFarbRacourci bunu yazdı
    muaythaist bunu yazdı

ingilizceyi falan geçtim de, şu neşeye nizâmi şekilde sahip olabilen hatun varsa,

2. olarak değerlendiririm :D :P

^^D` yeni izledim de,

tam 26ncı saniye'de. 10'.00" ve 10'.54" 'lerde  'ld eat up or lose my mind. ^^`

Şuna biraz dâhâ bir'şey ekleyeyim.(biraz ve bir'şey, cümle içinde sıkıntı.* özelde 2kez bir kelimesi sıkıntı yaratıyor.**)

şimdi de diğer video'ları izledim, bir tek Vanessa'nın anlattıklarını can kulağıyla dinleyebiliyorum, iyi mi.. nasıl bir yetenektir bu, hiç boğmuyor ya@@,

bu vanessa Sesini,Mimik'lerini,jest'lerini(^^D` normalde bu Gesture olacak her'âlde), boşlukları ,Ekran üstü Yazı'larını filan senkron ederek, video'ları kırparak,  ne güzel kullanıyor. 

kimi detâyları da ayrı güzel anlatıyor, mesela o "glotted T" ile ilgili detay, şahâneydi. 15yüzyıl'dan İngiltere'nin kuzeyindeki bölgeden mi ne geliyor demişti. 

" stopped T" ve özellikle Linking de ilginçti. hatta "s + vowel" de ilginçti, zi sesine dönüşüyordu. ^^D`

Bu Kenan abla(tamam ya, Kii'nı(keenyn) abla olsun ^^D) ekranı iyi kullanamıyor ama telâffuz'a ilişkin Çok değişik şeylere değindi.  Rhythm kelimesini telâffuz edişi de, değişik güzeldi. 

meselâ, ingilizce Cümle'leri dahi, böyle chunk'lara(parçalara) ve phrasal Verb'lerine(fiillere) bölerek-duraksayarak Seslendirmenin, çok önemli olduğunu söylemesi çok ilginçti. bu haliyle daha anlaşılabilir olduğunu söylüyor ki, bence de haklı.

Hatta, Kelime İçindeki hece'lere dahi dikkat edilmesi gerektiğini, bu hecelerde de ton'lamanın önemine değindi.

bunları geçtim,

kelime içindeki Ünlü'lerin ve Ünsüz'lerin(ki bu Harf'lerin Bileşik olanlarında da tek ses'e indirgenenlerini dahi,) bile Vurgulayıp(emphasize)-Esnetmeye(stretching) dikkât'i çekmesi ilginçti.  birleşik ünlüler de var tâbî.

en çok da bu Gill'e ısınamadım. diyalekt'lere çok odaklanmış(tamam video'da da konu o ama bâyâ bunalttı.). ingiltere'nin zenginlerini imâ ederken bâyâ bi güldüm ama. ^^D`

bu Rachel'in Tamlamaları çok ilginçti. Vocal Track(?tract) derken kendimi kaybettim.^^, yalnız bu Glott'un konumu,  ve Ses Telleri'nin Titreşimi yada Şiddeti üzerinde durması da çok ilginçti.

bir de Dudak,Diş'ler,Dilin üstünde duruşu, hatta Burun Boşluğu üzerinde de duruşu ilginçti. özel'de ağız içi boşluğun  dil vasıtasıyla değiştirilmesi..

yalnız, bu Rachel'in Anlatışı da bana hitap etmedi.(beğenenler olmuş ama,  suratı çok düşük ya. ^^` yüzünde de sanırım asimetri var. çok önemli değil tâbî, ama var. sol gözü ve burun deliği, diğer eşlerine göre küçük gibi.)

~@~

@Rakkoc'un Ban'lanma ile ilgili şikâyet konusu da silinmiş. ^^D` ClubHouse 

https://www.tahribat.com/Forum/DeleteFolderLog

@lite. tamam, senin için aksân,telâffuz  önemli olmayabilir, ama bence  telâffuz çok önemli. 

~@~

Hoş Sada(? sesler), eylemem. Trt_müzik. 

ipekyolu, farklı sahne.

nâzende..

sârı ge'lin

ah bi ataş ver

bu k. s. unutur mu..

RitmFarbRacourci tarafından 06/Şub/21 05:47 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nautilus
    Nautilus's avatar
    Erkek

teşekkürler.

şizofren olabilirsiniz yardım alın!
Toplam Hit: 3925 Toplam Mesaj: 24
ingilizce ingiliz aksanı amerikan aksanı