İnternet Cafe Yönetim Programı

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

arkadaşlar bugun aklıma geldi bir sürü türevi var handy cafe akınsoft easy cafe flaan gibi ben de yazsam bunlardan bi tane ama ucuza satsam harçlığımı çıkartırım herhalde diye

sizce bu işe girişeyim mi başlayınca bırakmak pek adetim değildir.

eğer evet ise nedir bunun piyasası ve ne gibi özellikler eklemeliyim çok abartıya kaçmasza hoş olur

ve olsa güzel olurdu dedikleriniz nelerdir

ve client limiti koymalımıyım sizcede de mesela max 15  makine destekli şu fiyat 30 makina destekli şu fiyat

50 ve üstü destekli şu fiyat gibi

ve lisans olayını sınırsız mı yıllık mı yapmalıyım fikirlerinizi alayım :)

aklıma geldikçe eklerim soruları :D

edit büdüt : visual basic le yazcam ondan bu kategoriye yazdım

validen
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

burayı alıyorum

validen
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

işte diğer makinelerin ekranları gözüksün ana makina istediği zaman tost çay vs hemen bi tıkla sipariş ediversin oturanlar

Avukat/Hukukçu
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

EpheSuS bunu yazdı:
    -----------------------------

işte diğer makinelerin ekranları gözüksün ana makina istediği zaman tost çay vs hemen bi tıkla sipariş ediversin oturanlar

not aldım bunları şimdi

bide fiyatlandırma nasıl ocak kaç dakkada bir kaç kuruş yazsın diye bi sçenek koymayı düşünüyorum mesela 15 dakkada bir 25 kuruş artsın gibi ayarlanabilmeli yanılmıyorsam?

validen
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ephesus
    Ephesus's avatar
    Erkek

Blitz bunu yazdı:

EpheSuS bunu yazdı:

not aldım bunları şimdi

bide fiyatlandırma nasıl ocak kaç dakkada bir kaç kuruş yazsın diye bi sçenek koymayı düşünüyorum mesela 15 dakkada bir 25 kuruş artsın gibi ayarlanabilmeli yanılmıyorsam?

onu ayarlayıp çokta kolay bi sistem yapman lazım sadece cafe sahibinin boş hane doldurarak tamam butonuna basacağı bi hale getirmen lazım sen yazacan oraya 15 dk = ....... adam dolduracak 1 saat =......... adam doldurcak gibi . Tabi bu ayar ekranlarına girerkende bi parola istemesi lazım cafe sahibinden başkası oynamasın diye. Programın görseli ve kullanımı ne kadar basit olursa o kadar çok tutar diye düşünüyorum

edit : bide ana makineden çalışan boş pcleri kapatabilmek için bi olay olursa oda çok yararlı olur tasarruf yapmak isteyen çok cafe sahibi vardır

Avukat/Hukukçu
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

uzaktan shutdown vs ler kolay zaten onlar aklımda. ekran görüntüsü alma falan bi de süre kayıtlarını ana pc de tutmayı düşünüyorum elektrik kesintilerine karşı.

ve bide gelir gider logu tutturcam illa lazım olur :)

validen
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    opusdei
    opusdei's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Blitz bunu yazdı:

uzaktan shutdown vs ler kolay zaten onlar aklımda. ekran görüntüsü alma falan bi de süre kayıtlarını ana pc de tutmayı düşünüyorum elektrik kesintilerine karşı.

ve bide gelir gider logu tutturcam illa lazım olur :)

Hocam zaten internet cefelerin çoğunluğunda ana makina ve varsa server ( depo olarak kullanılan server ) güç kaynağına bağlıdır.Yani elektrik kesilirse hesapları takip edebilirler =) program log tutsun ii bişey ama o makinanında elektriği kesilirse müşteriden nasıl tahsilat yapacaksın ? =)

opusdei | ツ Ego sum qui sum | Travelmate, Gourmet, Funny, Unlimited, Enjoy life, uploading...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

İnternet cafecilik artık duraklama döneminde...

Üstelik akınsoft 9 gibi mükemmel olmasada mükemmele yakın bir yazılım var...

Kaldıki ölmüş eşşek fiyatına satıyorlar...

Stok takibinden muhasebe takibine

sistem loglardından geçmiş hesap tarihcesine

cafenin tüm gücelleme işlemleri, dosya gönderip calıştırma özelliği, gerekli tüm engellemeleri cok basite indirmiş olması

Onlarca tema desteğinden bilgisayar mutfak  visyon pc sistemine kadar herşeyi var adamların...

Daha olmayan bi işe girişsen daha rahat edersin...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

renegadealien bunu yazdı:

İnternet cafecilik artık duraklama döneminde...

Üstelik akınsoft 9 gibi mükemmel olmasada mükemmele yakın bir yazılım var...

Kaldıki ölmüş eşşek fiyatına satıyorlar...

Stok takibinden muhasebe takibine

sistem loglardından geçmiş hesap tarihcesine

cafenin tüm gücelleme işlemleri, dosya gönderip calıştırma özelliği, gerekli tüm engellemeleri cok basite indirmiş olması

Onlarca tema desteğinden bilgisayar mutfak  visyon pc sistemine kadar herşeyi var adamların...

Daha olmayan bi işe girişsen daha rahat edersin...

vay ibneler :|

validen
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Özellikleri :

Modüller
    AKINSOFT CafePlus ; Bilgisayar, Vision, Mutfak, Playstation / Bilardo, Masa bölümlerinden oluşmaktadır.
    Kullanim Alanlari
    AKINSOFT CafePlus ; İnternet Cafelere, Laboratuvarlara, İnternet Web Filtreleme yapan işletmelere/kullanıcılara, Restaurantlara, Bilardo Salonlarına ve Playstation Salonlarına hitap etmektedir.
    Genel Özellikler
    * Bilgisayar, oyun konsolu ve masa takibini yapabilir,
    * Birden fazla server çalıştırabilme özelliği (Birden fazla kasiyer çalıştırabilirsiniz),
    * Üye, cari, stok ve muhasebe takip işlemlerini yapabilir,
    * Bonus sistemi ve bilet basımını yapabilir,
    * Elektrik kesintisini ekleyebilir,
    * Personel kaydı ve yetkilendirme sistemi ile veri güvenliğinizi garantileyebilir,
    * Dizin koruma ve .exe çalıştırma sınırlandırma işlemlerini yapabilir,
    * Yazıcı çıktıları için otomatik ücretlendirme sistemini kullanabilir,
    * Server ve clientlerden SMS gönderme sistemini kullanabilir,
    * Dotmatrix yazıcı tabanlı raporlama opsiyonu ile nokta buruşlu yazıcılardan çıktılarınızı alabilir,
    * Vision modülü ile Bonus TOP 20 listesi ve  cafenin genel görünümünü takip edebilir,
    * Mutfak modülü ile sorunsuz sipariş ve adisyon işlemlerinizi kontrol altına alabilir,
    * Server ve clientler arası dosya gönderme ve alma sistemini kullanabilir,
    * Bilgisayarın oyun veya internet için açılmasına göre program sınırlandırması yapabilir,
    * Yeni güvenli ve hızlı SQL veritabanı sistemi ile veri güvenliğinizi sağlayabilir,
    * Yabancı dil desteği ile birden fazla dilde programı kullanabilir,
    * Hesap kesim ekranında indirim belirleyebilir,
    * Satış tutarını bonus ile ödeyebilir,
    * Süre sınırlı bilgisayarlarda kalan süreyi görebilir,
    * Muhasebe raporlarını tarih ve saat aralıklarında alabilir,
    * Üyenin kullanıcı adını ve şifresini SMS ile cep telefonuna anında gönderebilir,
    * Bilgisayarı kullanan üyenin resmini ekranda gösterebilir,
    * Otomatik broadcast IP kontrolünü yapabilir,
    * Belirlediğiniz tarih ve saat aralıklarında muhasebe raporlarının alınabilir,
    * USB ye dosya kopyalanmasını engelleyerek müzik ve film arşivinizi koruyabilir,
    * Kapalı bilgisayarları tek tuşla server bilgisayardan açabilir,
    * Server bilgisayardan verilen komutla beklemedeki bilgisayarların monitörünü kapatarak enerji tasarrufu sağlayabilir,
    * Clientlerin kilit ekranlarına istediğiniz resmi veya flash dosyasını ekleyebilir,
    * Masaüstü mini flash banner özelliği ile yayınlanacak reklamları kendiniz belirler ve ek kazanç sağlayabilir,
    * Serverdan tek tuşla Internet Explorer'ın başlangıç sayfasını değiştirebililir,
    * Gelişmiş ücretlendirme sistemi sayesinde haftanın her günü belirli saatler için farklı ücret uygulayabilir,
    * Server ve clientler arası chat sistemi kullanabilir,
    * Masalara ve üyelere barkodlu kartlar basarak serverdaki işlemleri daha hızlı bir şekilde yapabilir,
    * Üye, Stok ve birim kayıtları dışındaki tüm bilgileri tek tuş ile sıfırlayabilir,
    * Birimlerin ikonlarını "İkon Düzenleyici" yardımı ile istediğiniz şekilde değiştirebilir,
    * Harici uzaktan kontrol programları için komut satırı desteği (UltraVnc, Radmin vb),
    * Üyelere üyelik bitiş tarihi verebilir,
    * Biletler için son kullanma tarihi belirleyebilir,
    * Küçük zaman dilimleri için toplu olarak promosyon bileti basabilir,
    * İsteyen üyelere kullanım sürellerini ve adisyonlarını gösteren ekstre verebilir,
    * Üyeler arası bonus aktarımı yapabilir,
    * Veresiye işlemleri için "Borca İşle" özelliğini kullanabilir,
    * 51 adet görsel tema sistemini kullanabilir,
    * Client URL loglarını server üzerinde tutabilme özelliği (Tarih, saat, Ip, Ad-Soyad, MacAddress,  T.C. Kimlik Numarası bazında),
    * Tüm bilgisayar ekranlarını aynı anda izleyebilir,
    * Uzaktan client kontrolü ile serverdan client bilgisayarları kontrol edebilirsiniz.

Raporlar;
    Geniş ve Kullanıcı tanımlı kendine özgü raporlama sistemi ile istenilen  rapor kolayca tasarlanabilir.İleriye dönük çalışmalar planlanabilir ve uygulanabilir.

Windows Uyumluluğu;
    AKINSOFT'un Titizlikle hazırladığı kolay kullanımlı arayüzü ile birleşerek kullanıcıya çabuk öğrenme ve kullanım kolaylığı avantajı sağlamaktadır.

İlişkisel Veritabanı;
    CafePlus SQL mimari veritabanı ile Microsoft Office programları ile doğrudan ilişki kurabilmektedir.

Kullanıcı Yetkilendirme;
    CafePlus  kullanıcılara tanınan çok seviyeli erişim hakları ile bilgi güvenliğini garantiler.Sistem yöneticisi (Yetkili Oturum),her kullanıcıya, modül erişim haklarını tanımlayabilir.Kayıtların kimin tarafından değiştirildiği sistemden öğrenilebilir.

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Blitz
    Blitz's avatar
    Erkek

ben bi intihar edip geliyorum :D

rene hocam süper vazgeçirdin beni :D tebrikler :D yaratıcı düşünmem lazım sanırım :S para etcek bi proje bulsam iyi olur okullar başlamadan :S

validen
Toplam Hit: 5642 Toplam Mesaj: 12