folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Hız Problemi (Cat 5 Kablo)

İnternet Hız Problemi (Cat 5 Kablo)

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xbrite
    xbrite's avatar
    Erkek

Tarifem TTnet 8mbit e kadar limitsiz kullanıyorum. internet hızım 1 aydır 1 mbit e düştü. şu an hızım 256 kbit. bu durum için ttneti aradım bir problem yoktu kotam daha dolmamıştı. bunun için teknik servise yönlendirdi aynı gün içinde geldi. adam baktı bağlantı düşükfelan sonra bağlantının geldiği telefon hat  kutusuna baktı her şey normal. Sorun telefon hat kutuyla modeme bağladığım kabloyu değiştirmen lazım dedi ve cat 5 kablosu almamı söyledi. bunu yaparsam hızım 8 mbit olur dedi. şimdi asıl soru bu cat 5 kablosunu ilk defa duyorum. internetten baktığımda ethernet kablosu felan diyo nasıl olcak bu iş.

Hakikat ve Sadakat
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    renegadealien
    renegadealien's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası Savaş Madalyası Başarı Madalyası Üstün Hizmet Madalyası Developer Madalyası
    Erkek

Cat5 kablo ethernet kablosu bildiğin.

Eski dandik kabloyu daha iyi kabloyla değiştirirsen gürültü seviyesi azalır, hat kalitesi artar ve daha yüksek bağlantı alabilirsin...

256 ya kadar düşmüşse gerçekten bi yerde bi sıkıntı var demektir...

Sanıyorum kendi atasözümü yaptım, kaynak belirterek kullanabilirsiniz. 10.05.2013 tarihli google arama sonucu : Aradığınız - "herşeyin hayırlısı rampanın bayırlısı" - ile ilgili hiçbir arama sonucu mevcut değil. Not : Söyleyeni belli olduğu için(Ben) atasözü değil, özlüsöz oluyormuş, dolayısı ile kendi özlüsözümü yapmış oldum :)
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ercan
    Ercan's avatar
    Erkek

cat 5 bildiğin ethernet kablosu hocam, herhangi bir bilgisayarcıya gidip istediğinde verir.

IF YOU ARE NOT TİRED, YOU ARE NOT DOING IT RIGHT
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zalimadam
    zalimadam's avatar
    Erkek

cat 5 kablosu bildiğin ethernet kablosudur

bilgisayarcıya git 1 metre cat5 kablosu istiyorum de (bide jakları çakmasını söyle)

tamamdır.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xbrite
    xbrite's avatar
    Erkek

bu kabloyu ana telefon kutusundan modeme  bağlıcam. böyle bişey mümkün demi. telefon kutusuyla bilgisayar arası 50 metre.

Hakikat ve Sadakat
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nolanded
    nolanded's avatar
    Erkek

bende de aynı problem vardı, ttnet destek cat6 kablosu tavsiye ettiler ben de gittim aldım, telekomdan gelen eleman dışarıdaki kutuya kabloyu taktı, ben de direk dışarıdaki kutudan splittera o kabloyu taktım, şu an muazzam çalışıyor, bence cat5 yerine daha daha dayanıklı olan ve içerdeki kablolar arasında korumalı ayraç olan cat6 kablosu al fiyatları aynı gibi.

msne beklerim: nolanded[at]tahribat.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Hakkinen
    Hakkinen's avatar
    Erkek

zalimadam bunu yazdı:
    -----------------------------

cat 5 kablosu bildiğin ethernet kablosudur

bilgisayarcıya git 1 metre cat5 kablosu istiyorum de (bide jakları çakmasını söyle)

tamamdır.

evet çoğu uçlarını basmıyor millet sap gibi kalıyoır :)

bizdede var hocam o kablodan ethernet kablosu, ama o kadar uzun zamandır satmıyorumki metresini ne kadara sattığımı unuttum valla :)

bilgisayarcıya git verir sana

Kendini beğenmişlik, hakedilmelidir.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xbrite
    xbrite's avatar
    Erkek

nolanded bunu yazdı:

bende de aynı problem vardı, ttnet destek cat6 kablosu tavsiye ettiler ben de gittim aldım, telekomdan gelen eleman dışarıdaki kutuya kabloyu taktı, ben de direk dışarıdaki kutudan splittera o kabloyu takrım, şu an muazzam çalışıyor, bence cat5 yerine daha daha dayanıklı olan ve içerdeki kablolar arasında korumalı ayraç olan cat6 kablosu al fiyatları aynı gibi.

cat6 almana gerek yok dediler cat 5 işini görür dediler. olmazsa bakayımpek fiyat farkı yoksa öyle alayım.

aradığım cevap buydu. sağolun...

edit: jakları taktırmam gerek var mı?

Hakikat ve Sadakat
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kumanaga
    Kumanaga's avatar
    Erkek

xbrite bunu yazdı:

nolanded bunu yazdı:

bende de aynı problem vardı, ttnet destek cat6 kablosu tavsiye ettiler ben de gittim aldım, telekomdan gelen eleman dışarıdaki kutuya kabloyu taktı, ben de direk dışarıdaki kutudan splittera o kabloyu takrım, şu an muazzam çalışıyor, bence cat5 yerine daha daha dayanıklı olan ve içerdeki kablolar arasında korumalı ayraç olan cat6 kablosu al fiyatları aynı gibi.

cat6 almana gerek yok dediler cat 5 işini görür dediler. olmazsa bakayımpek fiyat farkı yoksa öyle alayım.

aradığım cevap buydu. sağolun...

edit: jakları taktırmam gerek var mı?

elbetteki var 

birde modem değiştirip dene belki modemde sıkıntı vardır.

⎝Her boku biliyorsun, "Herkes" yazmasını bilmiyorsun.⎠
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xbrite
    xbrite's avatar
    Erkek

modem değiştirmeyiaklıma gelmedi.kabloyu değiştirirsem daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

bide ben kabloyu kaç metre alıcam. Dışarda ki ana telefon kutusundan modeme olan mesafe kadar mı almam gerekiyor. bu mesefede 50 metre

Hakikat ve Sadakat
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xbrite
    xbrite's avatar
    Erkek

problemi çözdüm ttneti arayarak evet o mesafe kadar almam gerekiyormuş bi tarafı jaklı bi tarafı jaksız olucakmış...

Hakikat ve Sadakat
Toplam Hit: 5740 Toplam Mesaj: 24