folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Servis Sağlayıcı Tavsiyesi

İnternet Servis Sağlayıcı Tavsiyesi

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Arkadaşlar Ttnet ile olan taahhüt bu ayın 25 inde bitiyor hangi selrvis sağlayıcı onerirsiniz bulunduğum bölgede fiber yok Vdsl var bu nedenle hangisini önerirsiniz

twilight_flame tarafından 20/Ara/16 09:20 tarihinde düzenlenmiştir

Sevgimizin Bittiği yerde Nefretimiz Başlar...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    siyahbereli
    siyahbereli's avatar
    Erkek

Süperonline tercih edebilirsin.  olurda Türk telekomun eline düşersen ki böyle bir ihtimal var. vdsl destekliyor dediklerine bakma hattı git bölge mdürülüğünde test ettir. orada lokasyona bakıp hattın kaç hızı desteklediğini bilen elemanlar var onları bul. adresini ver vdsl desteğini kontrol etsinler tamam 24 mb alır derler ise imza atma vs işine öyle gir. umarım faydam dokunur.

Yapmadıklarınıza pişman olmaktansa, Yaptıklarınıza pişman olun...Yapın pişman olun, yada yapmayın yine pişman olun.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

Cevap için teşekkür ederim hocam superonline da ttnet alt yapısını kullanıyor sanırım her halükarda sanırım Türk Telekom bölge müdürlüğünün yolunu tutmak zorunda kalacağım 

Edit: Superonline ADSL kullanan var mı yorumlarini yazabilir mı kullanan varsa 

twilight_flame tarafından 20/Ara/16 10:07 tarihinde düzenlenmiştir

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    All hail to Tux
    sandman
    sandman's avatar
    Erkek

Turksat varsa onu düşünebilirsin.

Mühendis kahveyi projeye dönüştüren bir insan evladıdır.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NightShadow
    NightShadow's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

Süperonline güzel. 4 4lük kampanya devam ediyosa hem şukulu turkcell hat hem de internet alabiliyosun. Tavsiye ederim. Yalnız AKK'de biraz sokuşturma yapıyorlar gibime geliyor.

Everything that has a beginning has an end.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    clogu
    clogu's avatar
    Erkek

Aga fiber yoksa akk onemliyse risk al turknet e gec. Taahut bitince ttneti kapattirma hemen turknete basvur. Biraz bekletirler 2-3 gunde internetsiz kalirsin. Ama baglanti yapilinca tadindan yenmio. 1 ay bedava 150gb akk ve hattin neyi destekliyorsa o kadar internet. Ben 23-24 mbit hizla baglaniyordum. Simdi bide 50 mbit destekliyormus hattim ona gecirelim dediler. Sonucu gorecez. 

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek

@sandman ne yazık ki Turksat yok hocam,

@clogu turknet çok sıkıntılı diyorlar hocam, bağlantı aşaması falan burada da konusunda yazılmıştı. 

Aklımdan Vodafone, Ttnet ya da Superonline geçmekte, alt yapı olarak hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanacak; ancak hangisi daha düzgün, Türk Telekom ile bıçakla bir birbirimizi kesmediğimiz kaldı, sürekli bir kavga ve tantana içerisindeyiz.

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Kernel_Panic
    Kernel_Panic's avatar
    Erkek
    twilight_flame bunu yazdı

@sandman ne yazık ki Turksat yok hocam,

@clogu turknet çok sıkıntılı diyorlar hocam, bağlantı aşaması falan burada da konusunda yazılmıştı. 

Aklımdan Vodafone, Ttnet ya da Superonline geçmekte, alt yapı olarak hepsi Türk Telekom'un altyapısını kullanacak; ancak hangisi daha düzgün, Türk Telekom ile bıçakla bir birbirimizi kesmediğimiz kaldı, sürekli bir kavga ve tantana içerisindeyiz.

Vodafone müşteri hizmetleri aşırı derecede boktan ama santralde portun vaad ettiği hızları alabiliyoruz. 

Kernel_Panic tarafından 20/Ara/16 20:05 tarihinde düzenlenmiştir

Hvor ulvens ører er, er ulvens tenner nær...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    joe_black
    joe_black's avatar
    Erkek

hacı o işi çözemedim ama superonline ttnet altyapısı kullansa da nedense Ttden daha hızlı.

ablam superonline fiber kullanıyordu. taşındılar. taşındıkları yerde fiber yok. adsle geçtiler. hız neredeyse aynı. hemen yan dairede adam ttnet kullanıyor her gün sövüyor.

altyapı aynı ama ne farklı anlamadım. sanki ttnet kendi müşterilerine bilerek yapıyor gibi.

bulunduğum yerde 4g yok. avea kullanıyodum 3g de 6 7 mbit görüyordum cepten.

turkcelle geçtim şimdi 16 17den aşağı düşmüyor ( malum nedenlerden dolayı hızı düşürmediklerinde tabi)

hzıı düşürdüler dün mesela 0,2ydi :D ttnet 5 6 görüyordu.

bu gün net normal. ttnet 2 3   turkcell 16 17 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    efsane_212
    efsane_212's avatar
    Erkek

Bulunduğunuz bölgenin altyapısı ne kadar hız desteliyor v.s.. bilgilere aşağıdaki linkten sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz..

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php

Önemli olan; hayatta "en çok şeye sahip olmak" değil, "en az şeye ihtiyaç duymaktır.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    twilight_flame
    twilight_flame's avatar
    Erkek
    efsane_212 bunu yazdı

Bulunduğunuz bölgenin altyapısı ne kadar hız desteliyor v.s.. bilgilere aşağıdaki linkten sorgulama yaparak ulaşabilirsiniz..

http://www.vodafone.com.tr/Internet/fiber-sorgulama.php

FIBER/VDSL   82MBps
    ADSL   17MBps

demekte hocam, vdsl kaç mbit hıza kadar destekliyor acaba? birde bu bağlantı hızını sağlayabilmesi durumunda tavsiye edeceğiniz paket var mı acaba? 82 mbit hızdan bahsediyorum :) 

Toplam Hit: 2091 Toplam Mesaj: 20
ttnet vodafone superonline