folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Sorunumu En Uyguna Nasıl Çözerim?

İnternet Sorunumu En Uyguna Nasıl Çözerim?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Ev değiştirme durumları oldu maalesef. (ev sahibi oğlunu evlendirmiş apar topar çıkarttı pandemi döneminde bizi.) Bizde ancak yeni yapılmış apartmanda uyguna kiralık bulabildik. Müteahhit elektrik, doğalgaz, internet vs. derken iş uzayacak biraz. Biz de memlekete geldik şimdilik. 1 aylık sınırsız mobil internet lazım bana. Mobil olarak vodafone kullanıyorum. En ucuz hali ile nasıl hallederim?

5 gün sonra uzaktan eğitim başlıyor. Github üstünde yazılım projeleri, okul vs. derken 1 ay benim için göze alamayacağım bir kayıp. kardeşimin de eba üstünden canlı dersleri var ama okulu zoom üstünden yapıyor ebanın 8 gb verdiği de bi boka yaramamış oluyor. internet acil lazım harbiden. şuan mobilde 3 gb internetim kaldı onunla giriyorum.

_} Mobil tarife olarak sınırsız bulamadım ben.

_} Vodafone RedBox var Turkcell Superbox var ama 1 sene taahhüt var. Taahhütsüz lazım, yok gibi.

_} Yakınlarda wi-fi kullanan da yok ki gidip isteyeyim şifresini. https://prnt.sc/uquwze kim bilir mahallede kimin interneti bunlar? ilçedeyim.

_} dedemin evinde turktelekom'u aradığımda 8 mbps altyapı mevcutmuş. baya bi para istediler taahütsüz olunca evrak parası çok oluyor. bir de ev interneti açılana kadar 1 hafta sürer o nedenle almak mantıklı değil gibi.

Önerdiğiniz, şurayı incele dostum buradan belki çözüm bulursun dediğiniz bir şey var mı?

HACKEROKAN!
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Tek tek komşulara wifi şifresi sormak harici yapabilecek bir şeyin yok. Turkcell Superbox ve Vodafone Redbox gibi çözümler var ama taahhütlü.

Birde Bimcell'e bak istersen. 10 GB 36 TL diyor ama 40 TL üstü yükleyeceğin için +5 GB hediye veriyor. 200 liraya 75 GB almış oluyorsun. 

https://www.bimcell.com.tr/Content/216/internet-paketleri.aspx

Pahalı mı? Evet pahalı. Ama yapacak bir şey yok. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek

türk telekoma geçtim 49tllik prime 15 tarifesine

ilk aya özel 30gb verdi. 8gb eba için verdi

şu anda genel toplamda 55 gb var ve fiyat 49 tl. aile bireylerinen ikisi geçse 110 gb yapar :) 98 tlye.

taahüt filan yoksa geçebilrsn.

https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/web/tarife-ve-paketler/sayfalar/faturali/tarifeler/prime-15-tarifesi-yeni-musteri.aspx

EDİT :yada millenicom speednet tarzı yerlerden taahütsüz tarifeye geçebilrsn 1 ay sorna iptal edersin. ama kurulum ücreti fatura vb derken o da 200 tlyi bulur.

manglerman tarafından 01/Eki/20 11:23 tarihinde düzenlenmiştir

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Https
    Https's avatar
    Erkek

Türkiye'de internet hizmeti çok çok pahalı ya.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

hocam binada telefon işi zor olmamalı sen direk netgalaksiye başvur devam et

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Netgalaksi, Türknet, Netspeed vs Telekom'dan port isteyecekte bağlanacakta zaten 1 ayı bulur süre.

Kaldı ki bunlar bile artık ilk bağlantı ücreti alıyor 100-200 TL arası.

mkyb tarafından 01/Eki/20 14:06 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yolbulucu
    yolbulucu's avatar
    Homo

turk telekomdan 3 aylık internet açtırdık, 16 mbit. 3 aylık her şeyiyle 300 lira tuttu. 1 günde bağladılar.

29.99cm, titanyum kaplamalı, çift damarlı, su ve yağ soğutmalı.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    manglerman
    manglerman's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Netgalaksi, Türknet, Netspeed vs Telekom'dan port isteyecekte bağlanacakta zaten 1 ayı bulur süre.

istanbul sultangaziden izmir ödemişe taşındım :)

3.gün milleniceom geldi bağlandı. 0 bina için farkedermi bilmiyorum.

türk kızlarından sabun yapalım, rus kızları elini yıkasın.:)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek
    manglerman bunu yazdı
    mkyb bunu yazdı

istanbul sultangaziden izmir ödemişe taşındım :)

3.gün milleniceom geldi bağlandı. 0 bina için farkedermi bilmiyorum.

Şanslıymışın. Müridin yalnız 8 megabit verebiliyorlar demesinden yola çıkarak bölgesinde sadece ADSL altyapısı olduğunu düşünüyorum. Telekom özellikle ADSL port konusunda süründürüyor. 

Bu arada 3 ay 300 TL olan paket bence iyiymiş. 

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GuArDiAn55
    GuArDiAn55's avatar
    Erkek

Müteahhit teknolojiden çok anlamıyor. adamla ben konuştum ki internet ne alemde öğreneyim. başvurduk falan filan saçmaladı bişeyler tatmin edici bir cevap vermedi. Ev sahibi desen çiftçi adama yurt dışındaki akrabası almış evi. kiracının karışmaması gereken işleri hep hızlansın diye biz hallediyoruz. 

Vodafone 24mpbs ev internetimiz vardı. Aylık 65 tl ödüyorduk. Ev internetimizin yeni eve taşınması için müracat etmiştik. Bugün aradılar taşınacağımız evde altyapı olmadığını söylediler. Tahminimce aylarca ev interneti alamayacağız taşınacağımız yeni ev için.

şimdi durum şu şekilde, eski evimizde vodafone 24mbps internet vardı taahütlü. önümde iki seçenek var;

1-ücretsiz iptal edebiliriz

2-veya dedemlerin evine bu interneti taşıyabiliriz. (ücretsiz cayma hakkımızı kaybetmiş oluruz.)

Şimdi 1. yolu seçip iptal edersem dedemlerde 1 aylık internet lazım, sonra yeni eve geçince altyapı gelir mi muamma. aklımda superbox ya da redbox var. Ama çok pahalı ya. :/

2. yolu seçersem 1 ay rahat ederim ama yeni evimize geçince internet altyapısı kim bilir ne zamana kurulur?

Sizce yeni binaya internet altyapısı hemen gelir mi? yoksa aylar süren bir süreç mi?

tabi bütün bu senaryolar senede 1 defa ev interneti taşınabilir üstüne kurulu. 1 ay içinde 2 defa ev internetini taşıyabiliyor muyum acaba? Bu durum kurduğum senaryoyu tümüyle değiştirir.

sokayım böyle işe. sene 2020 uğraştığımız şeylere bak ya. salın beni çalışayım derslerime geliştireyim kendimi.

HACKEROKAN!
Toplam Hit: 9871 Toplam Mesaj: 14
internet