folder Tahribat.com Forumları
linefolder Network - İnternet
linefolder İnternet Tarayıcıları Hakkında

İnternet Tarayıcıları Hakkında

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek
    YekteranBaymedir bunu yazdı

ünide bu konuları yalayıp yuttuğun halde bu soruyu soruyorsan boşa okumuş olabilirsin dikkat et

ister oku ister okuma, keyfin bilir

illa ki o mesajımdan bir şeyler öğrenecek çıkacaktır

sana özel yazmadık herhalde mesajı, burası bir forum

ayrıca tbt'de bilgi paylaşmanın hata olduğunu unutmuşum, ben yanlış yaptım

ego/üslup vs diyenlere de arada bir aynaya bakmasını salık veriyorum

sen kendi yazdığın kod ile koskoca tarayıcıyı kıyaslarken ego olmuyor da, bizim yazdığımız ego oluyor :D

hayatta başarılar

Bilgimi paylaşırım ama paylaşırken alayınızın ağzına sıçarım  mantığı ile  sen tbt nin ruhunu bence çözememişsin.

@mkby    bu benzer birşeyde benim başıma gelmişti. eskiden çalıştım cafede müşteriye bir firmanın web sitesini açmıştım adam yaşlı çözememişti. Sonra server olan pc ye geçtimde googlun  o firmaya ait reklamları  10 saniye sonra boy boy gözüme girmişti.

VEXTA tarafından 08/Haz/16 17:12 tarihinde düzenlenmiştir
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    VEXTA bunu yazdı

@yektaranbaydemir  hocam öğretemezsin çünkü 2. cümlenden sornasını okumadım. 2 nedenden ötürü

1-sana gıcık oldum

2- o konuları zaten ünide yalayıp yuttuk zamanında. 

tarayıcı az iş yapıyor demedim hiç bir yerde lakin o kadar işlem gücü ramle  söledim gibi milyon fonksiyonlu işletim sistemi çalışıyor. yarım saniye hızlancak diye belleğin yarısını işlemcinin çeyreni kullanmak nedir  ben bunu sorguluyorum. Ben hala tarayıcıların   ( şuan baktım 410 mb tek yazdım sekme açıkken kullanıyor)  bu kadar ramle işlem gücüyle naptını çözmüş değilim. 

Demekki okulda yalayıp yutmuşsun ama anlayamamışsın. Yekteranın yazdıklarını okumanı tavsiye ederim "browser engine for dummies" kıvamında anlatmış.

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

argümanlara bakalım sırayla

1- o bahsi geçenleri ünide yalayıp yuttuk, o yüzden okumadım

soru: okumadıysan hangi konudan bahsettiğimi nerden biliyorsun

2- alt tarafı düz metin göstercek bana 2-3 resimli

demekki alt tarafı düz metin göstermiyormuş? yalayıp yuttuğuna göre bunu biliyor olman gerekirdi

3- zamanında köpek gibi kod yazardım açtımda ramde kapladı yer  kb ları geçmezdi

kendi yazdığın kod ile koskoca tarayıcıyı aynı kefeye koymak, karşılaştırmak

4- tek işi sayfa göstermek olan

"2" ile aynı

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

gidiyim 2 gb ram alıyım geliyim 2-3 sekme daha açarım. Ulan ben neler diyom adam neler diyor.

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    YekteranBaymedir
    YekteranBaymedir's avatar
    Homo

hala "alt tarafı 50 satır kod" kısmında ısrarcısın değil mi?

https://www.reddit.com/r/explainlikeimfive/comments/3r7xnc/eli5_why_do_browsers_take_up_so_much_ram/

bu adama gıcık olmazsan, bi oku derim

ek olarak chrome kullanıyorsan adres satırına

chrome://credits/

yazıp kullanılan bileşenlere erişebilirsin

al sen bunu kullan:

http://offbyone.com/offbyone/

fazla ram yemez bu

YekteranBaymedir tarafından 08/Haz/16 17:38 tarihinde düzenlenmiştir
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo

Daft bu konuda haklı yalnız bildiğin dummies gibi anlatmış.Ego ile de alakası yok bildiğin adam düzgünce anlatmış hatta çokta güzel anlatmış.

telnet tahribat.com 80 yazıp get ile bi istek gönder ve ne kadar veri gönderdiğine bak sonra o isteğe js leri parse edip veya işleyip kullanıcıya gösterme vs onlara bak hocam.

Burada suçu sadece tarayıcıya atamazsın.Çoğu sayfa artık o kadar çok js veya farklı componentler çalıştırıyor ki tarayıcı napsın amk amacı sana o sayfayı göstermek gösteriyor da ama bırakta harcasın.

40-50 satırda bi tarayıcı yap eksiksiz burda adminliği bırak facebookda yönetici olursun %50 ortak olursun.

0x656e tarafından 08/Haz/16 23:49 tarihinde düzenlenmiştir
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Meczup
    1049
    1049's avatar
    Homo

Şimdi soru TARAYICI NEDEN BU KADAR RAM KULLANIYOR? imiş.

@YekteranBaymedir de neden o kadar ram kullandığını en açık şekilde ifade etmiş.

Üzerine gelişen dialoglar bana: "Sizin niyetiniz üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek" sözünü anımsattı. Bir söz ancak bu kadar yaraşır bir konuya.

dudaklarına değen yağmur bir parça rujundan çalar. dudaklarına değen yağmur bile, bir parça rujundan çalar. benim değemediğim o dudaklarına değen yağmur, bir parça rujundan çalar. // bi gün buralarda yeni bir ağaç yeşerecek ve biz gölgesinde mürekkepler tüketeceğiz //
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    blackseaboy28
    blackseaboy28's avatar
    Erkek

Tartışmayı bile bilmiyoruz aq 

Mobil uygulama geliştirilir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    PanxeR
    PanxeR's avatar
    Erkek

Sayın YekteranBaymedir , bilal e anlatır gibi anlattıgı için kendisine teşekkür ederiz 

Sayın konu sahibi : söylemek istediklerini yanlış söylüyorsun demek istediğin şey şu olmalıydı ( yani sormak istediğin soru diyelim )

yıl 2016 iken tarayıcılar niye daha tasarruflu çalışmıyor ? niye sistem kaynaklarını her geçen gün daha fazla tüketiyor.

Ve cevap yine aynı olacaktı , sen daha hızlı çalışan daha fazla özelliğie sahip ve bu özellikler her ay artmaya devam ediyor bir tarayıcı istiyorsun o zaman da o tarayıcı elinde var ise tabiki daha fazla bellek ve işlemci kullanacaktır ? 

4GB ramli bir bilgisayarda bir oyun maksimum 4gb ram kullansın işletim sistemi hariç , sen o bilgisayarı upgrade edip 8 GB ram taktıgın zaman aynı oyunun 8GB ram kullandıgını göreceksin

çünki yeni nesil işletim sistemleri ve yeni nesil tarayıcılar ve oyunlar sistem kaynaklarının (win7 den beri ) tamamını kullanıp o işlemi en hızlı şekilde yapmaya çalışır.

eskiden xp ye 10gb ram de taksan o ihtiyaci olan kadar kullandıgı için fark etmezdin şimdi o an daha hızlı çalışmak için elinde olan tüm kaynagı kullanarak sana daha yüksek performans sunmaya çalışıyor ve olması gerekende budur.

not : tbt de yaptıgımız tartışmaları zıkeyım , eskiden tartışmak demek bilgi alışverişi yapmak demekti şimdi birbirini öldürmek demek oldu.

PanxeR tarafından 09/Haz/16 01:57 tarihinde düzenlenmiştir
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    nick6
    0x656e
    0x656e's avatar
    Homo
    PanxeR bunu yazdı

Sayın YekteranBaymedir , bilal e anlatır gibi anlattıgı için kendisine teşekkür ederiz 

Sayın konu sahibi : söylemek istediklerini yanlış söylüyorsun demek istediğin şey şu olmalıydı ( yani sormak istediğin soru diyelim )

yıl 2016 iken tarayıcılar niye daha tasarruflu çalışmıyor ? niye sistem kaynaklarını her geçen gün daha fazla tüketiyor.

Ve cevap yine aynı olacaktı , sen daha hızlı çalışan daha fazla özelliğie sahip ve bu özellikler her ay artmaya devam ediyor bir tarayıcı istiyorsun o zaman da o tarayıcı elinde var ise tabiki daha fazla bellek ve işlemci kullanacaktır ? 

4GB ramli bir bilgisayarda bir oyun maksimum 4gb ram kullansın işletim sistemi hariç , sen o bilgisayarı upgrade edip 8 GB ram taktıgın zaman aynı oyunun 8GB ram kullandıgını göreceksin

çünki yeni nesil işletim sistemleri ve yeni nesil tarayıcılar ve oyunlar sistem kaynaklarının (win7 den beri ) tamamını kullanıp o işlemi en hızlı şekilde yapmaya çalışır.

eskiden xp ye 10gb ram de taksan o ihtiyaci olan kadar kullandıgı için fark etmezdin şimdi o an daha hızlı çalışmak için elinde olan tüm kaynagı kullanarak sana daha yüksek performans sunmaya çalışıyor ve olması gerekende budur.

not : tbt de yaptıgımız tartışmaları zıkeyım , eskiden tartışmak demek bilgi alışverişi yapmak demekti şimdi birbirini öldürmek demek oldu.

Yanlış anlama karşı çıkmıyom sana tayfun :D

Windows 7 de cpu yu %100 kullanmayan pythona lanet ossun :D

Toplam Hit: 3458 Toplam Mesaj: 25
internet tarayıcıları yanan beyin