folder Tahribat.com Forumları
linefolder İnternet Güvenliğine Giriş
linefolder İnternette Tam Gizliliği Sağlamak?

İnternette Tam Gizliliği Sağlamak?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek

Selamlar, 

Bilindiği üzere Almanyadayım ve burada duyduğum kadarıyla -özellikle torrent- kullanımı aşırı şekilde fişleniyor ve insanlara cezalar yağıyormuş.

VPS Server'ıma proxy dağıtıcısı kurdum. Şimdi onun IP'si üzerinden internete çıkabiliyorum. Bir proxy tam olarak nasıl çalışır? Beni yeterince gizleyebilir mi? Herhangi bir proxy sağlayıcısından satın alınmadığından, yani loglar bende olduğundan pek bir sorun olmaz log tutulması açısından.

Proxy ayarlarımı google chrome üzerinden yapıyorum. Peki ek olarak açacağım diğer uygulamalar; skype, bittorrent gibi, tek tek proxy ayarlaması gerektiriyor muhtemelen, tüm bilgisayarın bu proxy üzerinden internete çıkışını nasıl sağlarım?

Yani chrome da proxymi kullansam bile, en basitinden windows update proxy kullanmadan bağlanacak internete..

Bir de, VPN kullanımı daha güvenli sanırım,

Windows 7 kurulu olan sunucumdan VPN kurulumunu nasıl gerçekleştirebilir, kaldığım yerden bu VPNe nasıl dahil olabilirim?

Uzun lafın kısası, yasadışı dosya alışverişlerimde kabak gibi ortada olmak istemiyorum, yardım..

...said addicted.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    c0nverse
    c0nverse's avatar
    Erkek

bi site vardı ya vpn kullananları içeri sokmuyodu eğer bu yöntem gibi olsa pekde zor olmaz herhalde

Converse giyen uzaylı
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

VPN kullan. Direk bağlantılarını da blokla.

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

VPN kullan. Direk bağlantılarını da blokla.

Heh işte, nasıl yapacağım onu?

...said addicted.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    pesimistic
    pesimistic's avatar
    Erkek

Bazı VPN sağlayıcıları bunu kendileri sunuyor. Eğer sunmuyorsa, PeerBlock ile yapabilirsin

Beyin olanca gücüyle ilerlerken, cinsel sistemlerin korkunç etkinliği daha uykuda olduğu için çocukluk, hayatımız boyunca özlemle geri dönüp baktığımız masumiyet ve mutluluk dönemi, hayatın cennetidir, kayıp cennet. - Arthur Schopenhauer
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    DevilRullz bunu yazdı

Bazı VPN sağlayıcıları bunu kendileri sunuyor. Eğer sunmuyorsa, PeerBlock ile yapabilirsin

Abi kendi VPN sağlayıcım olmak istiyorum, bilgin var mı?

...said addicted.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Zork.
    torpedo_XL
    torpedo_XL's avatar
    Erkek
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Hocam kendi vpn sağlayıcım olmak istiyorum derken kendi pc in üzerinden mi vpn oluşturup internete çıkacaksın. Böyle birşey yaparsan eğer normal internete girmekten hiçbir farkı olmaz.

Ha eğer Türkiye'de pc i var onda vpn server kurup o pc üzerinden nete çıkacak diyorsan o olabilir.

http://www.howtogeek.com/135996/

burada windows ortamında nasıl vpn server kuracağın anlatılıyor.

Aynı şekilde direk bağlantılarını da çeşitli telif hakkı savunucularının izlemesinden korumak istiyorsan PeerBlock kullanabilirsin.

Aşağıdaki konuda resimli anlatımını yapmıştım:

www.tahribat.com/Forum-Peerblock-Internette-Gezinirken-Maksimum-Gizlilik-2-178218/

Bilge insanlar konuşurlar çünkü söyleyecek bir şeyleri vardır. Aptal insanlar konuşurlar çünkü bir şey söylemek zorundadırlar. Demokrasi, bir eğitim işidir. Eğitimsiz kitlelerle demokrasiye geçilirse oligarşi olur. Devam edilirse demagoglar türer. Demagoglardan da diktatörler çıkar. --Platon, Devlet                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    hojucuk
    hojucuk's avatar
    Erkek

once kullandigin internet servis saglayicisinin seni izledigi portlari bulur kapatirsin,  uzerinede proxy ile vpnye baglanirsin.

yontem ve gizliligin sinirlari gereklilige yahut zorunlu acikliga (servis saglayicin ile olan baglanti en aza indirgenecek sekilde) gore ayarlanabilinir

yil 2013 olmasina ragmen , cred1t card ve kids p0rn tum hiziyla devam etmekte. gambazlananlarda genelde ya cd satisindan ya banka islemleri sirasinda , ya da supheli hayat tarzi nedeniyle patliyor.

gizli kalmak icin ayik olmak lazim. yoksa soyadi agaci gibi dallar uzanir , cicek acar en ufak byte kadar. dallanip budaklanmadan budaya budaya yol alacaksin, log yok. gecmis yok. kullan ve yok et seklinde.

C* ya hepsin ya hic..ya TÜRK"sün ya pic!
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    h2run
    h2run's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

vps guvenlimi ?

- Ben alışılmış şeyleri sevmem, bilirsin.Yaşamaksa ; dilediğim gibi yaşamalıyım, sevmekse; gönlümce sevmeliyim.Kendi elimle yazmalıyım alın yazımı,ölmekse istediğim anda ÖLMELİYİM.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    noname
    noname's avatar
    Erkek
    h2run bunu yazdı

vps guvenlimi ?

Bir VPS için güvenlik kriterleri nelerdir?

hojucuk bunu yazdı

once kullandigin internet servis saglayicisinin seni izledigi portlari bulur kapatirsin,  uzerinede proxy ile vpnye baglanirsin.

yontem ve gizliligin sinirlari gereklilige yahut zorunlu acikliga (servis saglayicin ile olan baglanti en aza indirgenecek sekilde) gore ayarlanabilinir

yil 2013 olmasina ragmen , cred1t card ve kids p0rn tum hiziyla devam etmekte. gambazlananlarda genelde ya cd satisindan ya banka islemleri sirasinda , ya da supheli hayat tarzi nedeniyle patliyor.

gizli kalmak icin ayik olmak lazim. yoksa soyadi agaci gibi dallar uzanir , cicek acar en ufak byte kadar. dallanip budaklanmadan budaya budaya yol alacaksin, log yok. gecmis yok. kullan ve yok et seklinde.

Neler yapacağımdan ziyade nasıl yapacağım bilgisi lazım be usta :/

torpedo_XL bunu yazdı
    noname bunu yazdı
    DevilRullz bunu yazdı

Hocam kendi vpn sağlayıcım olmak istiyorum derken kendi pc in üzerinden mi vpn oluşturup internete çıkacaksın. Böyle birşey yaparsan eğer normal internete girmekten hiçbir farkı olmaz.

Ha eğer Türkiye'de pc i var onda vpn server kurup o pc üzerinden nete çıkacak diyorsan o olabilir.

http://www.howtogeek.com/135996/

burada windows ortamında nasıl vpn server kuracağın anlatılıyor.

Aynı şekilde direk bağlantılarını da çeşitli telif hakkı savunucularının izlemesinden korumak istiyorsan PeerBlock kullanabilirsin.

Aşağıdaki konuda resimli anlatımını yapmıştım:

www.tahribat.com/Forum-Peerblock-Internette-Gezinirken-Maksimum-Gizlilik-2-178218/

Eyvallah usta, buydu aradığım (Y) Win7 için olanı var mı, fark ediyor mu acaba?

...said addicted.
Toplam Hit: 6534 Toplam Mesaj: 23