İnternetten Lastik Alınır Mı?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek

Arkadaşlar merhaba;

2006 model seat cordobam var. Lastikleri bir hayli eski ve artık sürekli iniyor. Yenilemek istiyorum.

İnternetten lastik alan oldumu?

Anlayan varsa marka tavsiyesiye ederse sevinirim?

Yaz lastiğini kışında yağmurlu havada kullansam sorun yaratır mı?

195 55 15r lastik ebatı. 1300tl yi çok  geçmesin istiyorum.

Örneğin;

https://www.trendyol.com/bridgestone/195-65r15-91h-ep150-yaz-lastigi-2021-p-79885925

https://www.trendyol.com/petlas/elegant-pt311-195-65r15-91t-p-45318868

https://www.trendyol.com/petlas/195-65-r15-tl-91h-imperium-pt515-2021-sibop-hediye-4-lastik-alimina-1-yi-yol-yardim-p-78952564?boutiqueId=564939&merchantId=327322

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Memento_mori
    Memento_mori's avatar
    Erkek

Kendim aldım kullandım, geçenlerde bir arkadaşa da aldık oldukça memnun olduğunu söyledi.

Kumho 4 mevsim öneririm.

Yaklaşık 1 ay kadar önce 385*4 almıştık.

boş
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    yunusdogan
    yunusdogan's avatar
    Erkek

1- Lastiğin havası hep iniyorsa genelde lastikten değil jantın lastiğe geçen yanaklarında pas olmasından dolayı havayı indirir. pası kazırlar düzelir.

2- Yaz lastikleri ile kış lastiklerinin arasındaki fark ilk bakışta malzemenin yumuşaklığı veya sertliği olarak ele alınabilir. 7 derece altında kış lastiğinin kullanılması önerilir.

3- Eğer kış lastiği almak istemiyorsan yaz lastiği yerine 4 mevsim lastiği alsan daha isabetli olacağını düşünmekteyim.

4- Bir diğer konu ise lastiklerin desenleri de önemli, eğer çapraz kılcal çizikler varsa yağmur suyunu tahliye edebildiği anlaşılır düz fitil çizgiler de  suya ne kadar dalabileceğini gösterir.

4,5 - deseni V harfi gibi traktör lastiğini andırıyorsa bu da karlı sürüşler karı kazıyarak biraz daha iyi performans vereceğini ifade eder

5- aracın ağırlığı lastiğin yük endeksindeki harfin seçiminde önem arz eder.

6- araca alınacak lasikte hız endeksini de göz önünde bulundurmak gerekir.

7- internetten lastik alırken nereden aldığın önemli lastiklerin üzerinde "dot" tarihleri mevcut orada üretim tarihini görebilirsin ve en yeni olanı almalısın

sonuç ben olsam 4 mevsim alarak her sürüşte ortalama bir performans alırdım.

yine de sinekten yağ çıkartam lastiğim yeni olsun ama en f/p ürünü olsun dersen arıyosun  istanbul kale taksiyi soruyosun gardaşım ben lastik alcam ne öneriyosun :D 

yunusdogan tarafından 21/Nis/21 11:25 tarihinde düzenlenmiştir
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

hepsiburada'dan falken almıştım geçen sene. gayet güzel geldi ve memnun kaldım. tabi satıcı önemli. lastik seçerken beklentiye dikkat etmek gerek. falken görece yumuşak lastiklerden. konfor oranı iyi. bence aracının facebook gruplarına girip sor, sonra da yorumları oku öyle seç lastiği.

edit : internetten alınca kampanya kovalamak da mümkün. bonus kampanyası hepsiburada kampanyası vb, avantajlı olabiliyor. 

Prometheus tarafından 21/Nis/21 11:22 tarihinde düzenlenmiştir

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    can498
    can498's avatar
    Erkek

daha önce hb'dan goodyear aldım memnundum. İnternetten lastik alınır. Benim tavsiyem bilindik markalardan şaşma, goodyear, continental, Michelin, Lassa VB.. Petlas, kumho, falken vb lastikler ilk alınca güzel oluyor ama 1 yıl sonra %50 yol tutuşu yok oluyor, ama bilindik markalar 3 4 yıl ilk gün ki gibi yol tutabiliyor.

Bir bulutun aya ulaşma mücadelesiydi hayat...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    harddeath0070 bunu yazdı

..

Yaz Lastiğini kışında Yağmurlu havada kullansam Sorun yaratır mı?

..

bir de Araç da hafifse(seat demişsin ama), bol bol pati çeker akaryakıt'tan  yersin. sağanak yağmurlu havada otoban'da bastım bastım gitmedi araç. kayıp kaza yapmayı saymıyorum. lastiğin diş derinliğini eklemedim daha.

@YunusDogan açıklamış. 

1. ile 4.5nci madde'ler  neymiş öyle. @@, ^^`

RitmFarbRacourci tarafından 21/Nis/21 12:55 tarihinde düzenlenmiştir

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

abi 4 mevsim alma, bana aldırdılar bin pişmanım.

hiç bir halta yaramayan aksine 2 mevsimde de eksikliği olan bir lastik.

git yaz lastiği tak cillop gibi çok kar yağarsa da yapıştır kış lastiğini. diğerleri hikayeeee

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    rapidhacker550
    rapidhacker550's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

git yaz lastiği tak cillop gibi çok kar yağarsa da yapıştır kış lastiğini. diğerleri hikayeeee

4 mevsim olan hiç bir şeye inanmayın. ne monta ne ayakkabıya ne lastiğe.... uzar gider bu liste.

T.C Anayasası Madde 26 : Herkes, düşünce ve kanaatlerini söz, yazı, resim veya başka yollarla tek başına veya toplu olarak açıklama ve yayma hakkına sahiptir. Bu hürriyet resmi makamların müdahalesi olmaksızın haber veya fikir almak ya da vermek serbestliğini de kapsar. Bu fıkra hükmü, radyo, televizyon, sinema veya benzeri yollarla yapılan yayımların izin sistemine bağlanmasına engel değildir.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Mezantalac
    Mezantalac's avatar
    Erkek
    rapidhacker550 bunu yazdı
    neverland bunu yazdı

4 mevsim olan hiç bir şeye inanmayın. ne monta ne ayakkabıya ne lastiğe.... uzar gider bu liste.

Michelin crossclimate kullanıyorum 4 yıl oldu. 4 mevsim lastik. Kaliteli falan ama dediğin gibi yazın yaz kışın kış lastiği kullanmak daha iyi. İlk 3 sene memnun kaldım. Ama benim gibi çok şehir değiştiriyorsaniz sakın yanaşmayın. Çünkü lastik geçen sene eksi 25 soğuk gördü aynı sene artı 40 sıcak görünce sertleşti özelliği yitirdi. Şimdi hayvan gibi uğultu yapıyor. Fren mesafesi arttı. 

"Bundan yirmi yıl sonra, yapmadığın şeylerden,yaptıklarından daha fazla pişmanlık duyacaksın.Bu yüzden, halatlarını söküp at. Güvende olduğun limandan ayrıl. Yelkenlerini rüzgarla doldur. Araştır. Hayal et. Keşfet." (Mark Twain)
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    harddeath0070
    harddeath0070's avatar
    Erkek
    yunusdogan bunu yazdı

1- Lastiğin havası hep iniyorsa genelde lastikten değil jantın lastiğe geçen yanaklarında pas olmasından dolayı havayı indirir. pası kazırlar düzelir.

2- Yaz lastikleri ile kış lastiklerinin arasındaki fark ilk bakışta malzemenin yumuşaklığı veya sertliği olarak ele alınabilir. 7 derece altında kış lastiğinin kullanılması önerilir.

3- Eğer kış lastiği almak istemiyorsan yaz lastiği yerine 4 mevsim lastiği alsan daha isabetli olacağını düşünmekteyim.

4- Bir diğer konu ise lastiklerin desenleri de önemli, eğer çapraz kılcal çizikler varsa yağmur suyunu tahliye edebildiği anlaşılır düz fitil çizgiler de  suya ne kadar dalabileceğini gösterir.

4,5 - deseni V harfi gibi traktör lastiğini andırıyorsa bu da karlı sürüşler karı kazıyarak biraz daha iyi performans vereceğini ifade eder

5- aracın ağırlığı lastiğin yük endeksindeki harfin seçiminde önem arz eder.

6- araca alınacak lasikte hız endeksini de göz önünde bulundurmak gerekir.

7- internetten lastik alırken nereden aldığın önemli lastiklerin üzerinde "dot" tarihleri mevcut orada üretim tarihini görebilirsin ve en yeni olanı almalısın

sonuç ben olsam 4 mevsim alarak her sürüşte ortalama bir performans alırdım.

yine de sinekten yağ çıkartam lastiğim yeni olsun ama en f/p ürünü olsun dersen arıyosun  istanbul kale taksiyi soruyosun gardaşım ben lastik alcam ne öneriyosun :D 

Hocam aradığım konfor ve fiyat açıkcası araç tümsekten geçerken küt diye vuruyor lastikler 2012 yılına ait yani baya kötü durumda lastik kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü genelde inik jantada baktıracağım tabiki sanayide düzeltmeler yapıyorlarmış geçmezse artık takımlara bakılır. Karda zaten araç kullanmıyorum genelde.

Kafan seni dağıtmadan sen onu dağıt...
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek

üretim tarihi yeni olduktan sonra pek sıkıntı olacağını sanmam.

goo.gl/qBNZmW
Toplam Hit: 1905 Toplam Mesaj: 21
lastik