İphone 14 Pro Max Ekran Çizgi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek

İyi günler değerli müritler;

Yadigar telefonumun bozulması üzerine bir dostumuz vasıtasıyla yurtdışı bir iphone 14 pro max elimize geçti. 

Telefon kapalı kutu açtık kullandık bir hafta sonra hiç bir hasar almayan telefonun ekranın  açma kapama tuşunun hizasından yatay ince beyaz bir çizgi çıktı ve bazen gelip gidiyor arada yanıp sönüyor. 

Malum telefonun kod vs tutmadığından garanti işleri olmuyor, yazılımsal sorun olabileceğini söylediler bir iki sefer resetledim geri yükledim filan çare olmadı.

Kronik böyle bir sorun olduğunu okudum netten vs.. Başına bu tür bir sorun gelen oldu mu ? Nasıl bir çözüm yolu izleyebiliriz. Şimdiden teşekkürler.

AciyaGulmek tarafından 30/Mar/23 17:55 tarihinde düzenlenmiştir

De Get Yalan Dünya...
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung üretimi OLED ekranların kronik sorunu. Bir süre sonra devamlı olacak o çizgi. Tek çaresi ekranın değişmesi. Samsung'un kendi telefonlarındada oluyor.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Samsung üretimi OLED ekranların kronik sorunu. Bir süre sonra devamlı olacak o çizgi. Tek çaresi ekranın değişmesi. Samsung'un kendi telefonlarındada oluyor.

Resim ekledim hocam yatay bir çizgi bir anda çıktı, ekranları epey pahalı heralde bu meretlerin yurt dışında garantiye versek çözerler mi acaba? 

De Get Yalan Dünya...
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Yurtdışında garantiye vermek çözer fakat işte angaryası var. Telefonu götür geri getir vs vs. Birde imei kaydı yaptırdıysan Apple tamir etmek yerine değişim cihazı verirse imei kaydında gider.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yurtdışında garantiye vermek çözer fakat işte angaryası var. Telefonu götür geri getir vs vs. Birde imei kaydı yaptırdıysan Apple tamir etmek yerine değişim cihazı verirse imei kaydında gider.

Yok hocam daha kayıt yokda, dediğin gibi angaryası çok işin. Kolayından burada çözebilsek iyi olacakta belki şu ölü piksel filan mevzusu filan vardır, belki yazılımsal mevzular filan 

De Get Yalan Dünya...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Türkiyede 1 yıl garantisi var diye biliyorum apple ile görüşmeyi denedin mi?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

tam sifirladin mi cihazi ? 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Türkiyede 1 yıl garantisi var diye biliyorum apple ile görüşmeyi denedin mi?

Görüştüm hocam 2894 kodlu cihazlar Türkiye de 1 yok geçerli bizimkiler 2894 değil

De Get Yalan Dünya...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

tam sifirladin mi cihazi ? 

Tam sıfırlama derken hocam itunese bağlayıp geri yükle dedim ama farklı bir yöntem varsa onu da denerim

De Get Yalan Dünya...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    archair23
    archair23's avatar
    Erkek

cihaz nereden alindi? hangi ulke cikisli

Acer 4820TG i5 Ati 5650 & İphone 4 & iphone 6 & Turkcell Platinum & Ipad Mini Retina & Playstation 4 & GTA V & Logitech Z506 & Cookoo & Samsung Evo 250gb
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    archair23 bunu yazdı

cihaz nereden alindi? hangi ulke cikisli

A2896 kodlu Hong kong cihazı hocam

De Get Yalan Dünya...
Toplam Hit: 2631 Toplam Mesaj: 24
iphone telefon hasar ekran