İphone 14 Pro Max Ekran Çizgi Sorunu

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bulusma Fatihi
    metalati
    metalati's avatar
    Erkek

Bu Uzakdoğu cihazları çabuk bozuluyor sanki

kalitesiz malzemeden üretim yoktur ülkeye göre sanırım yada var galiba 

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    metalati bunu yazdı

Bu Uzakdoğu cihazları çabuk bozuluyor sanki

kalitesiz malzemeden üretim yoktur ülkeye göre sanırım yada var galiba 

Olabilir hocam ama ülkeye göre çok insiyatif vereceklerini sanmıyorum 

De Get Yalan Dünya...
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    MaviGozluDev
    MaviGozluDev's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Yurtdışında garantiye vermek çözer fakat işte angaryası var. Telefonu götür geri getir vs vs. Birde imei kaydı yaptırdıysan Apple tamir etmek yerine değişim cihazı verirse imei kaydında gider.

değişim durumunda BTK'ya işlem faturasıyla birlikte başvurunca eski kaydı yenisine aktarıyorlardı hala değişmediyse.  ip7'deki kronik arızadan dolayı yurtdışı cihaz değişiminde bu işlemi yapmıştım diye hatırlıyorum.

.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek

hong kong cihaci benimde ayni sekilde bende de mesela e sim yok. e sim gelse mis gibi olacak. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Freak bunu yazdı

hong kong cihaci benimde ayni sekilde bende de mesela e sim yok. e sim gelse mis gibi olacak. 

sende de mi çizgi var hocam ? 

De Get Yalan Dünya...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Freak
    Freak's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı
    Freak bunu yazdı

sende de mi çizgi var hocam ? 

yok hocam nazar degmesin benimki sorunsuz. 

bağlı olduğum tek örgüt İNSANLIK
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    zeybekustasi
    zeybekustasi's avatar
    Erkek
    AciyaGulmek bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Türkiyede 1 yıl garantisi var diye biliyorum apple ile görüşmeyi denedin mi?

Görüştüm hocam 2894 kodlu cihazlar Türkiye de 1 yok geçerli bizimkiler 2894 değil

Benimki A2894. Garantiye giriyor ben de y. dışından aldım ama ben almadan önce arayıp sormuştum keşke siz de bi sordurduysanız... kodun garantisi olan ülkeler neresiyse oraya giriş yapıp garantiye vermen lazım. Muhtemelen cihazı değiştirirler sen bi tatil planı yap derim.

https://www.youtube.com/watch?v=WC3-71NKwPw
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    zeybekustasi bunu yazdı
    AciyaGulmek bunu yazdı
    mavii bunu yazdı

Türkiyede 1 yıl garantisi var diye biliyorum apple ile görüşmeyi denedin mi?

Görüştüm hocam 2894 kodlu cihazlar Türkiye de 1 yok geçerli bizimkiler 2894 değil

Benimki A2894. Garantiye giriyor ben de y. dışından aldım ama ben almadan önce arayıp sormuştum keşke siz de bi sordurduysanız... kodun garantisi olan ülkeler neresiyse oraya giriş yapıp garantiye vermen lazım. Muhtemelen cihazı değiştirirler sen bi tatil planı yap derim.

Bizde arkadaşlara o şekilde aldık hocamda bizim ki telefon kırılınca aceleye geldi, dediğiniz gibi yurtdışına çıkınca vermek mantıklı acaba orada ne kadar sürer değişim vs tamir o da önemli 

De Get Yalan Dünya...
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Martech
    Martech's avatar
    Erkek

Büyük firmaların tamamı ülkeye göre kalite ayrımı yapmaktadır.

abd den aldığın HP ile tr de aldığın HP bir olmayabiliyor:)

hp apple samsung büyük firmaların tamamı Amerika ve İngiltere gibi ülkelere birinci sınıf kalite ürün göndermek zorundadır yasa gereği defolu veya sorunlu kusurlu ürünler ise Afrika vs Türkiye gibi 3 sınıf ülkelere gönderilebilmektedir.

sizin sorununuz donanım ile alakalı bir sorundur yazılımsal sıfırlamanın çözüm olacağını sanmıyorum yabancı forumlarda gördüğüm kadari ile apple tarafından ekran veya cihaz değişimi gerçekleştiriliyor. Cihazınız belirli bir süreyi geçmemiş ise apple türkiye den hizmet alabilirsiniz. 1 yılı geçmiş ise cihazınıza ücretli onarım işlemi uygulanacaktır 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AciyaGulmek
    AciyaGulmek's avatar
    Erkek
    Martech bunu yazdı

Büyük firmaların tamamı ülkeye göre kalite ayrımı yapmaktadır.

abd den aldığın HP ile tr de aldığın HP bir olmayabiliyor:)

hp apple samsung büyük firmaların tamamı Amerika ve İngiltere gibi ülkelere birinci sınıf kalite ürün göndermek zorundadır yasa gereği defolu veya sorunlu kusurlu ürünler ise Afrika vs Türkiye gibi 3 sınıf ülkelere gönderilebilmektedir.

sizin sorununuz donanım ile alakalı bir sorundur yazılımsal sıfırlamanın çözüm olacağını sanmıyorum yabancı forumlarda gördüğüm kadari ile apple tarafından ekran veya cihaz değişimi gerçekleştiriliyor. Cihazınız belirli bir süreyi geçmemiş ise apple türkiye den hizmet alabilirsiniz. 1 yılı geçmiş ise cihazınıza ücretli onarım işlemi uygulanacaktır 

Apple Türkiye hiç bir şekilde hizmet vermiyor, donanımsal özellik farklılığı vs vs gibi sebeplerden 

De Get Yalan Dünya...
Toplam Hit: 2729 Toplam Mesaj: 24
iphone telefon hasar ekran