İphone 7 Problemi Yardım

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek

Hocalar merhabalar,

Son birkaç gündür telefonumun pili çok hızlı tükenmekte. Gece telefonu şarj edip (%100 dolup şarjdan çıkarıyorum) sabah kalktığımda %33'lere düşüyor. icloud kullanıyorum 50 gb'lık ama yedekleme zaten telefonu wifi'ye bağlar bağlamaz başladığı için kısa bi sürede tamamlanıyor ve pili etkilediğini düşünmüyorum. Bazen gün içinde telefonu 3 hatta kullanıma göre 4 kez şarj etmek durumunda kalabiliyorum. Onun haricinde konum servislerini de kendime göre ayarladım, sürekli konumu kullanan bi uygulama yok. Arka planda uygulama yenile'de komple kapalı. Sadece kafama takılan instagramın pil kullanım yüzdesinin fazla olması.

Pil ömrünü gösteren bi uygulamadan da kontrol ettiğimde pilde herhangi bi problem göstermiyor, telefonu satın alalı da 1 yıl olmadı. Nedir bu problem, bu durumla karşılaşanlar var mı ? Teşekkür ederim şimdiden.

Pil kullanım oranları aşağıdadır:

https://i.hizliresim.com/vpWP8A.png

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek

aynı problem bendede var, son 1 aydır güncellemeri aldığımdan beri telefon acayip sarj tüketiyor. Güncelleme haricinde son 1 aydır sürekli hareket halinde olduğumdan sürekli sarj aletini takıp çıkartıyorum. Fakat apple'nin stratejisi bu hocam, attığı güncellemeler ile bile bile telefonu hantallaştırıyorlar ki bir üst modelini alalım eskidiğini düşünelim mantığı.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    mavii
    mavii's avatar
    Erkek

Apple store gittiğimde bana kalibrasyon yapmamı önermişlerdi.. Sarj bitip kapanana kadar kullan kapanınca güç tuşuna basınca ekran kırmızı bir şey çıkacak. Öyle olduğunda sarja tak tamamen dolana kadar çıkarma, kullanma.. Böyle yapınca bataryada kalibrasyon oluyormuş bir dene belki işine yarabilir ben de yaramıştı. 6s Plus

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ekerci
    Ekerci's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

aynı problem bendede var, son 1 aydır güncellemeri aldığımdan beri telefon acayip sarj tüketiyor. Güncelleme haricinde son 1 aydır sürekli hareket halinde olduğumdan sürekli sarj aletini takıp çıkartıyorum. Fakat apple'nin stratejisi bu hocam, attığı güncellemeler ile bile bile telefonu hantallaştırıyorlar ki bir üst modelini alalım eskidiğini düşünelim mantığı.

apple sevmem ama telefon zaten 7 daha üstü yok. daha hantallaşması fln erken. Arkadaşta var benim bi sıkıntısı yok pilden yana. Bi hardreset at telefona düzelir.

Konu ID: 112846 Konuyu Acan : Ekerci Konu Başlığı : Tahribatın en sevdiği adam ? Silinme Sebebi : 3 sayfadır takip ediyorum beni seven kimse çıkmadı. alacağınız olsun müridler
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    saybirs bunu yazdı

Bende böyle bişey okumuştum. Apple bu güncellemeleri alt modellere farklı güncelleme kodlarıyla veriyor ve dediğin gibi hantallaştırma ağırlıklı oluyor. Ama biz bu güncellemeleri şimdilik almıyoruz diye biliyorum. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    mavii bunu yazdı

Apple store gittiğimde bana kalibrasyon yapmamı önermişlerdi.. Sarj bitip kapanana kadar kullan kapanınca güç tuşuna basınca ekran kırmızı bir şey çıkacak. Öyle olduğunda sarja tak tamamen dolana kadar çıkarma, kullanma.. Böyle yapınca bataryada kalibrasyon oluyormuş bir dene belki işine yarabilir ben de yaramıştı. 6s Plus

Bu dediğini yapıcam hocam. Kırmızı bişey dediğin boş bil göstergesi olmalı ?

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple'ın sitesinden destek talebi aç onlar uzaktan iphone'a bağlanıp logları inceliyor. Bir sorun görürlerse servise gönderin derler.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    saybirs
    saybirs's avatar
    Erkek
    Ekerci bunu yazdı
    saybirs bunu yazdı

apple sevmem ama telefon zaten 7 daha üstü yok. daha hantallaşması fln erken. Arkadaşta var benim bi sıkıntısı yok pilden yana. Bi hardreset at telefona düzelir.

http://www.hurriyet.com.tr/ios-10-3-3-guncellemesi-iphonelarin-batarya-omrunu-yedi-40529005 

erken veya geç farketmiyor hocam. Apple'nin stratejisi bu şekilde.

24 temmuz tarihli hürriyetteki habere bakın. birde sdn forumlarına bakın IOS 10.3.2 - 10.3.3 güncellemeleri batarya açısından rezalet durumda.

Çünkü ben dahil 3 arkadaşım iphone 7 kullanıyoruz aynı sorundan müzdaribiz. Eminim arkadaşın üstteki son 2 güncellemeyi almamıştır yada efsunludur. 

saybirs tarafından 11/Ağu/17 13:49 tarihinde düzenlenmiştir
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Apple zaten çok eskiden beri planlı eskitme yapıyor: 

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/320632/apple-ve-bilincli-eskitme-turkce-altyazi 

iphone kullanıyorsanız güncellemeleri zorunlu olmadıkça yapmayın. Apple iphone 4'e desteği keserken çok yavaşlatma yaptı ve acayip tepki topladı. O zamandan beri fazla kastırma yapmıyor ancak bariz fark var. Örnek olarak iphone 5'in kutudan ilk çıktığı iOS 6 ve son aldığı sürüm iOS 10 ile arasındaki hız farkı :

https://www.youtube.com/watch?v=O_9q0jsq9CQ

Ha şimdi diyeceksiniz ki diğer üreticiler yapmıyor mu ? Evet yapıyor. Ancak Android'in açık dünya olmasından geri dönüşü kolay. Baktın cihaz kasıyor eski kasma olmayan orjinal romu at geç. iphone'da ise geri dönüş sürüm imzaları kapanana kadar. Yani 10 gün kadar.

mkyb tarafından 11/Ağu/17 14:35 tarihinde düzenlenmiştir

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Pirefosyönel Üye
    Queltos
    Queltos's avatar
    Erkek
    mkyb bunu yazdı

Apple'ın sitesinden destek talebi aç onlar uzaktan iphone'a bağlanıp logları inceliyor. Bir sorun görürlerse servise gönderin derler.

Tamamdır hocam bi görüşeyim. İki saat önce şarjdan çıkardım şuan %65'e düştü kafayı yiyecem.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Diathorus
    Diathorus's avatar
    Erkek

Dostum senin telefonda kesin bir sorun var, bence direk servise git.

Toplam Hit: 3172 Toplam Mesaj: 22
iphone iphone problem pil