Iphone Sadece Buzlukta Çalışıyor

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    XanTos bunu yazdı

Telefoncu değil ya, rica ile bakıp hallederim dediği için verdiğim biri. Telefoncuda çalışmış daha önce, anlıyorum ben dedi. Başka kimseyi bulamadım, en akla yatkın buydu. Hiç ihtimal de vermiyordum böyle olacağına.

ben de senin böyle bir şey yapacağına hocam, keşke sorsaydın böyle biri var diye

benim de telefonculuk geçmişim var ama bu cihazın bu hale geleceğini bildiğimden yapmazdım

2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Ubuntu üzerinden denenebilecek her türlü deneysel şey de dahil olmak üzere açığım... Ne yapayım, jailbreak vesaire araştırayım mı acaba 

Gerçekten moral olarak çok kötü etkilendim, telefona en çok ihtiyaç duyduğum zaman dilimi ve hiçbir şekilde alternatifim yok bir süre. Bu aleti bir şekilde çalıştırmam lazım, olmazsa çok zorlanacağım.

XanTos tarafından 26/Nis/22 17:23 tarihinde düzenlenmiştir
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    herrero
    herrero's avatar
    Erkek

9 numaralı hata ile ilgili halka açık makaledeki yöntemleri deneyebilirsiniz: 

https://support.apple.com/tr-tr/HT201444

Ancak yanlış hatırlamıyorsam 9 hatası biraz sıkıntılı bir hata. O adımlardan sonra da çözüm çıkmaması muhtemel. 

Cihaz 6s ise eğer şu programa uygunluğu var mı bir bakar mısınız? 

https://support.apple.com/tr-tr/iphone-6s-6s-plus-no-power-issues-program

Geçmiş olsun tekrardan. 

4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Cihaz 6 plus. Bu yöntemleri de denedim ama bir şey çıkmadı.

Jailbreak olayına bakayım dedim, gereken her şeyi yükledim, DPU moduna alamıyorum çünkü telefonun home tuşu çalışmıyor...

Ama anakart problemi olduğu kesinleşti gözümde. Çünkü içinde yazılım yok, cengaver buzluk bağımlısı bir saattir yeniden başlatıyor kendini. Telefonu ölmüş kabul ediyorum. Bir süre yaşlı dede modunda yaşayacağım. Allahtan yanımda çalışan ve imessage-facetime olan bir ipad var. İletişimi oradan halledeceğim. 

Telefonu da kesin olarak öldüğünü gönülden kabul ettiğim an buzluğa atacağım, asla çıkmamak üzere ölene kadar dondurucuda saklayacağım bana bu eziyeti yaptığı için.

Yardımlarınız için teşekkür ederim tahribat müridleri <3 

5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Son bir güncelleme:

Bu salak yazılımı silmeyi becerememiş, telefonu yine buzluğa atmıştım, çıkarttım şimdi her şey yerli yerinde duruyor, açılıyor, tüm veriler içinde. 

Artık acil işleri buzluğa atarak halledeceğim gibi görünüyor. 

6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    watervay
    watervay's avatar
    Erkek

Hocam lg g4 lerdeki kronik işlemci lehim erimesi sorununu anımsattı bana. İphone olduğundan söyleme gereği duymadım ama şöyle bi durum var aşırı ısıtıp veya aşırı soğutup belki bir süre kullanılır tahminim. Birde şarja takılı iken ve bataryada çalışırken arada fark var mı yine reset atıyor mu?

Syntax error..
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    XanTos bunu yazdı

Son bir güncelleme:

Bu salak yazılımı silmeyi becerememiş, telefonu yine buzluğa atmıştım, çıkarttım şimdi her şey yerli yerinde duruyor, açılıyor, tüm veriler içinde. 

Artık acil işleri buzluğa atarak halledeceğim gibi görünüyor. 

yanında flaş varsa windows to go yap itunes kur verilerini yedekle buluta vb.

arkadaşın gözlerinden öperim, kahkaha attım bunu okuyunca :D

geçmiş olsun hocam ama sen yine verilerini kopyala bir yere ne olur ne olmaz

kendine de en ucuzundan bi telefon bak dokunmatik olsun wp kurulsun yeter

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    XanTos
    XanTos's avatar
    Erkek

Buzluktan çıkarıp şarja takınca 5 dakikada, şarja takmadan 10-15 dakikada reset başlıyor. Reset atarken şarjda olursa batarya doluyor ama :D Sonra buzluğa atıp açtığımda bir süre idare edebiliyorum.

@yalinyalniz Flash yok ama bulacağım bir şekilde, bir de ben deneyeyim Itunes üzerinden güncellemeyi. 

Bu salak bana anakart yanmış falan filan dedi ama benim anlamadığım nokta anakartın yanması, arızalanması ile buzluğun ne alakası var. Batarya sapasağlam, değiştirip başka bir bataryayla denediğini söyledi, yine aynı sıkıntı devam etmiş. Telefonda hiçbir aşırı ısınma problemi olmadı bugüne kadar. Hala yok. 

Bu buzluk ve telefonun çalışması arasındaki bağlantıyı bir kurabilirsem çözümü de bulacağım :D 

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    emuxa
    emuxa's avatar
    Erkek

Gece gece eğlendirdin beni.

sorunun şöyle görünüyor veya ben böyle anlıyorum telefonun şarjdayken çok oynadın ve telefonun çok ısıntı ısınma sebebinden dolayı içerisindeki anakart üzerinde bulunana devrelerden biri temassızlık oluşturdu temassızlığı buzlukta çözüyorsun çünkü sıvı iletken 1 micron luk bir temassızlığı çözüyor veya en azından benim teorime göre bu böyle ben böyle ekran kartımı çözmüştüm ekran kartında olay basit bir ısı tabancası ve GPU yu hafif ısıtma yöntemi ile GP nun altındaki lehim topları tekrar erimesi sonucu sorunum çözüldü senin olayın daha zor çünkü parçalar GPU kadar büyük değil ve bir çok parça var uzun lafın kısası adam akıllı bir telefon servisine götürmen gerek içinde biraz para sıkışmış onu çıkarınca sorunun çözülür sorunun sistemsel olup olmadığını anlamanın en basit yolu DFU moduna almak eğer DFU modunda da kendini resetlerse donanımsal resetlemez ise yazılımsal daha önce benim hanım ipod nanomu pantolonun içinde yıkamıştı aynı sürekli resetleme yapıyordu batarya aldım değiştirdim cihazı DFU ya aldım itunes üzerinden geri yükle yaparak kurtarmıştım tabi sende home tuşu sınıtısı var onu da çözmek lazım :/ batarya olma olasılığı da var tabi daha önce arkadaşların da  dediği gibi bence şimdi gidip bi 100-200 bayılmak sonra 3000 bayılmaktan iyidir ama bu benim fikrm tabi

01100101 01101101 01110101 01111000 01100001
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    2021 Talihlisi
    Deleted001
    Deleted001's avatar
    Erkek
    emuxa bunu yazdı

ben böyle ekran kartımı çözmüştüm ekran kartında olay basit bir ısı tabancası ve GPU yu hafif ısıtma yöntemi ile GP nun altındaki lehim topları tekrar erimesi sonucu sorunum çözüldü 

ısıtmayı biz de yapıyoruz iş görüyor ama eğer çatlak varsa anasını ağlatıyor kartın, bir de işlemden sonra oda sıcaklığında soğumazsa direk çatlatıyor zaten 

hafif ısıtma değil de biz 300 derece civarında ısıyı yayarak yapıyoruz ama her kartın kendine göre özel bir formülle ısısı var ona da dikkat etmek şart

flax tiner temizliği de ayrıca püf noktalardan

Toplam Hit: 3652 Toplam Mesaj: 58
iphone 6 plus