folder Tahribat.com Forumları
linefolder Cep Telefonları, Gsm Operatörleri ve Mobil İnternet
linefolder Iphone Telefonlar Neden Daha İyi Fotoğraf Çekiyor?

Iphone Telefonlar Neden Daha İyi Fotoğraf Çekiyor?

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

Samsung kaç kullanıyorsun bilmiyorum ama Google kamera bir dene derim. 

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    xcorpix
    xcorpix's avatar
    Erkek

yazılımın etkisi büyük Xiaomi telefon kullanıyorum Gcam yüklediğimde gece cekimleri efsane oluyor  işin büyük kısmı yazılım 

Oluruna bıraktıkça olmazlara düştü hep yolumuz.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    neverland
    neverland's avatar
    Erkek

ikisiyle de alakalı. adamların ekosistemlerine hayranım.

diğer markalar 64gb ram li uçan makina yaptık der, apple 8 gb ram ile aynı performansı verir.

diğer markalar 104 mp kamera yaptık der, apple 8 mp kamera ile aynı performansı verir.

demekki neymiş?

Önemli olan büyüklüğü değil, işleviymiş.

Iphone kullanmayı sevmiyorum ama adamların yazılım (os) ve donanımları tek bir ruh gibi o kadar harmonik ve uyumlu çalışıyorki, hayran kalıyorsun.

Linux - Sanayicidir, işçidir.

Windows - Küçük bıyıklı esnaftır.

Apple - Sanatçıdır, ressamdır, heykeltraştır.

Ben de sanattan anlamayan davar.

neverland tarafından 10/Haz/21 18:35 tarihinde düzenlenmiştir

Bir gece her zamanki gibi yatağına girip gözlerinin ağırlığına dayanamayıp huzurla uyuduğunu düşün. Sonrasında da hiç uyanmadığını düşünmeye çalıştığında aklında hiçbir şey canlanmayacaktır, çünkü beynin kapalıyken neler olup bittiğini bilemezsin, bu yüzden bu noktayı hayal edebileceğin bir veri yok elinde. Ölüm de tam olarak böyle bir şey. Uykunun 4. saatindeki hissettiklerin, yani; hiçlik, hissizlik. Varlığından ya da yokluğundan haberinin olmaması. Böyle düşününce ölüm biraz daha tanıdık geliyor, daha kabullenilebilir geliyor. Belki de içindeki o çılgın yaşama arzusuna sahip olan egonu ancak böyle ehlileştirebiliyorsun. Aksi halde çılgınca yaşama arzusuna sahip egon sana tanrılar yaratıyor, cennetler vaat ediyor, seni sonsuz bir yaşamın varlığı ve zevkleri ile kandırıyor.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Bilirkişi
    mkyb
    mkyb's avatar
    Erkek

iphonelarda ram önemli değil hafıza önemli. Çünkü arkaplanda açık bırakıp uzun süre kullanmadığınız uygulama artık ramde tutulmaz direk hafızaya taşınır. iphonelarda hafıza kısmına girince diğer kısmının aşırı şişik olmasına nedende budur. O yüzden iphone alırken ya bana 64 GB hafıza yeter çok fotoğraf-video çekmiyor zaten demeyin. iOS o hafızayı dibine kadar kullanacak zaten. iphone alırken bütçenizin alabildiği en yüksek boyutlusunu alın.

Yaşlandıkça 50 liralık saatin ve 5.000 liralık saatin aynı şeyi gösterdiğini fark edeceksin. 1.000.000 liralık ve 100.000 liralık ev aynı yalnızlığı barındırır. 1.000 liralık Android ile 20.000 liralık iPhone Pro kimse aramadıktan sonra aynıdır. Materyalist şeylerde gerçek mutluluk bulunmaz. Asıl mutluluk bir çift memededir. Enflasyon yüzünden bu imzayı bir ara güncellemek lazım. Bin liraya telefon kalmadı amk.
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    erebos
    erebos's avatar
    Erkek

Stive amca nasıl b idüzel bıraktıysa maşallah hala dönüyo çarklar

Zira Kalemler kaldırılmış,sayfalar kurumuştur.
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Nikoteen
    Nikoteen's avatar
    Erkek

Fotoğrafı telde mi monitörde mi gördüğüne göre de değişir misal arkadaşla iddiaya girmiştik benim ki daha net çeker diye Onda modelini bilmediğim bir samsung bende sony xz premium vardı hemen hemen aynı açıdan çektik onunkinin yanında benimkinin çektiği tost makinesi ile çekilmiş gibi duruyordu işkillendim ulan dedim 4k çekim yapan kamera bu nasıl böyle dandik foto çeker pcye attık fotolarıbir de cden baktık bu kez onunki tost makinesiyle çekilmiş gibi duruyordu çünkü benim ekran onun ekranına göre çok çok daha kötüymüş.

Troubles'll come & they'll pass
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    mkyb bunu yazdı

Hangi telefonla kıyas yaptığına bağlı. Leica kameralı Huawei veya Hasselblad kameralı Oneplus'lar fotoğrafta tokat manyağı yapıyor. Samsung'un S ve Note seriside iyidir.

iphonelarda daha fotoğraf çekerken ince ayar yapabilmek için menü bile yok. İnce ayar menüsü eğer fotoğraf çekim tekniklerinden az çok anlıyorsanız kamerayı sonuna kadar kullanma şansı veriyor. Birde RAW yani ham fotoğraf çekerseniz sonrasında bilgisayarda dilediğiniz kadar kurcalayabiliyorsunuz.

iphoneların video çekimi iyi onuda ışık ayarını iyi ayarlayabilip yapıyor. Androidlerde kamera ne kadar iyi olsada yazılım bir yerde sıçıyor. 

Instagram'a vs paylaşım atarken iphonelar daha iyi oda Mark Zuckerberg'in bok yemesi. Android uygulamasında yıllardır fotoğraf ve videoların kalitesini bozma sorunu var. O yüzden Instagram'dan para kazanan reklamcılar, kaşarlar, influencerlar hep iphone kullanıyor.

Dxomark sitesini önerenler olacaktır ama orası parayı bastıran firmayı listede en tepeye koyan bir yer olduğu için ciddiye almıyorum.

İphone larda ince ayar kullanabilmek için. Musemage programını kullanıyorum. Çok işe yarıyor. Bir sürü başka özelliği daha var.

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    LynXMaSTeR
    LynXMaSTeR's avatar
    Erkek
    Darkparadise bunu yazdı

İphone larda ince ayar kullanabilmek için. Musemage programını kullanıyorum. Çok işe yarıyor. Bir sürü başka özelliği daha var.

ücretli uygulama sanırım?

goo.gl/qBNZmW
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RitmFarbRacourci
    RitmFarbRacourci's avatar
    Erkek
    neverland bunu yazdı

ikisiyle de alâkalı. adamların ekosistem'lerine hayranım.

diğer markalar 64gb ram 'li uçan makina yaptık der, apple 8gb ram ile aynı performansı verir.

diğer markalar 104mpx Kamera yaptık der, apple 8mpx Kamera ile aynı performansı verir.

demekki neymiş?

Önemli olan büyüklüğü değil, işlevi'ymiş.

Iphone kullanmayı sevmiyorum ama adamların yazılım (os) ve donanımları tek bir ruh gibi o kadar harmonik ve uyumlu çalışıyor ki, hayran kalıyorsun.

Linux - sanayici'dir, işçi'dir.

Windows - küçük bıyıklı Esnaf'tır.

Apple - sanatçı'dır, ressam'dır, heykeltraş'tır.

Ben de sanattan anlamayan davar.

bırak şimdi vv/ , gâyet de anlıyorsun. ^^`

ama kamera lens'lerinin de büyük önemi var heralde. Gren mi grit mi ne miktarının düşük olması gerekiyor, yanısıra aKromatik  ve ApoKromatik de olması gerekiyor, sanırım. bir de kaplama filan da gerekiyor. 

I'şıkY'ılı;^^`) Zk't^^` RnSySyTk.Ödl.SpRtÇzBşBkYd Kryptia.agogE Sa'd-l'Suûd az.ç'k 'lmyn'Dşn Pnct'tnAnNttn Blgi,YpBlgi 'Ct'nDrm.CmdyDrm.MdrnDrm hRşYdşR ClptcPth'Strsm M'nPhs' Ld,X/Y YrYnZmnGrçklk,AlgBzklğ KrzFrst'tr Tiytr' Pugchv,Jtrn,İmmlmn,FllngLef,Pik' SuprmcySprrty CoBehTh elFnmno:NzrioRonldo AdnKy TkSs,TkHrf(?) .RtNsTk.KvMp.Mk.TrmDyn ScklkNmRzgr ŞkHcBy ccp.kky Snrlr'Çz SnaSnLzmsn 'NsnKsknçtr BgDppr.MagllnCl'ds.S'thCro's Ch'kW'ng CreazioneDiAdamo^^`, Arctrs.Spic' ArcScnd,YySnye TrbProp,TrbJet,TrbFan ~3.10^5km/sn~343m/sn ~900-1240m/snMacH RamJt,ScRamJt Przdi^^' Tbu.XL Prsek MAtv^^` mLAT G'dWllHnting(f). 3id't^^` TareZmenPr ParaMotor TrflrVArsİlşklr (-)+.(/)*,~ ZminŞkil . ..Bu imza @SubZero tarafindan degistirilmistir. "Bu kadar uzun karmakarisik bir imza yapma diye uyardim ama heeheeeey(^^D)_hey kim söylüyor, kim dinliyor." Imzanizi SubZero'ya bilgi vermeden degistirmeyiniz. Tesekkurler...
  10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Darkparadise
    Darkparadise's avatar
    Dişi
    LynXMaSTeR bunu yazdı
    Darkparadise bunu yazdı

ücretli uygulama sanırım?

Yok hayır. Ücretsiz. Baya da iyi bi uygulama. Nasıl ücretsiz olmuş şaşırtıcı 😅

Dışarıda Issızlık Bensiz, Bendeyse Yalnızlık Issız...
Toplam Hit: 4532 Toplam Mesaj: 34
iphone iphone