İphone Vs X5

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

Birkaç gündür kafama takıldı bu konu. Telefonumdan gayet memnunum öncelikle bunu belirteyim. Telefonum Huawei İdeos X5 1 Ghz'de kullanıyorum arada 1.5'a çekiyorum.

Abimin 3g'si vardı onu kullandığım kadar iphone kullanmışlığım var . Ama hatırladığım tek şey telefonun hiç kasmadığı çok stabil çalıştığıydı. Geçen gün arkadaşımın 3GS'ini elime aldım çok hoşuma gitti ekranı biraz daha küçük ben daha çok seviyorum küçük ekranları ve yine o stabillik hissini tattırdı.

Ya etrafta iosun çok kararlı bir işletim sistemi olduğuyla ilgili söylenenler yüzünden psikolojik bir etki bıraktı ya da gerçekyen öyle.

Sormak istediğim sırf denemek için X5'i 3GS ile takaslasam ne gibi +'lar ne gibi -'ler yaşarım. Hem android kullanan hemde ios kullanmış arkadaşlar bir kıyaslama yapabilir mi? 

www.kriptopedi.com
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Roronoa
    Kreyzi
    Kreyzi's avatar
    Erkek

valla şimdi çıkıp iphone sallayanlar olacaktır ama

ne derlerse desinler 1 kez iphone eline aldın mı farkı anlıyorsun farklı bi olay bu iphone a.k

Eğer hayatım bir film olsaydı, ya uyuyakalır ya da yarısında çıkardım.
  3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

Hanımın anlattığını bire bir yazıyorum:

Önce root ediyormuşsun,

rom yüklüyorsun,

clock word mode recovery indiriyormuşsun ve kuruyromuşsun,

bunu çalıştırıyormuşsun,

ayarlardan 1 kereliğe mahsus gelişmiş ayarlar çıkıyormuş hızı seçiyormuşsun ve bitiyormuş.

anlatması zor ben yapmadım :s bunları ibraniceden çevirince baya karışık oluyor, 30 dk da yapmıştı, stabil çalışıyor telefonunu gönderirsen senin telefona da aynısını yaptırırım.

asphalt6, nfs hot pursuit falan takılmadan oynanıyor, tabletteki worms da takılmadan oynanıyor.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    GoneInsane
    GoneInsane's avatar
    Erkek

Android ile başladı ağabeyim bunun ötesi yok dedi şimdi kendisine 4S aldı son nokta budur dedi :)

Ben her şeyden önce TÜRK milliyetçisiyim. Böyle doğdum, böyle öleceğim. Mustafa Kemal Atatürk
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    asiminnesli
    asiminnesli's avatar
    Erkek

bence sadece android marketen olursun o kadar 

I am Jack's inflamed sense of rejection
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

@IRET Sağol hocam ben ayar çekiyorum zaten elimden geldiğince.

Ama gerçektende şu iphone olayına bir girmek istiyorum çok övüyor herkes ateş olmayan yerden duman çıkmaz :) 

www.kriptopedi.com
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    tbtgezgini
    tbtgezgini's avatar
    Erkek

apple ile doğru yolu bul hocam bakma sen başkalarına :)

...
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Easx
    Easx's avatar
    Erkek

bi 3gs ardından beğenirsem 4 çakarım bana yeter onumuzdeki 5 sene boyunca :)

www.kriptopedi.com
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    scampjackal
    scampjackal's avatar
    Erkek

hocam iphone ile x5 kıyaslanırmı naptın sen fiat palio ile bmw 3  serisini karşılaştıran bi murid vardı ona hatırladım bi an :D 

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Ayro
    Ayro's avatar
    Erkek

kapalı sistem olduğu için daha stabil olması normal.

Apple ürünleri daha stabildir. Apple sadece iPhone, iPad, iPod Touch için donanım ve yazılım üretiyor. Oysa android dünyasında sadece samsung'un 45-50 telefonu var. Yüzlerce çeşit donanım, belki bine yakın kombinasyona göre yazılım yazmak zorunda google.

Bu yüzden stabil olma diyorsak; kimse apple yazılımları yada, sadece kendi donana yazılım yazan firmalarla yarıştırmasın diğerlerini.

Microsoftta bu yüzden ilk seneler çoook çekti. Pazar payını ele geçirmek bir süür dez avantaj çıkartıyor. Android'in daha 4-5 senesi var bence.

11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    RETRET
    RETRET's avatar
    Erkek

bir kaç güne kadar telefonumun videosunu koyacam :) 600 tl lik telefonla sizin 2 bin lik telefonlarınızı kıyaslıyıcaz... laf değil video istiyorum en daşaklı oyunlarda stabil kasmadan çalışırken görüntü istiyorum, bu enayiliği kendim de defalarca yapmış birisi olarak telefona 1000 lira gibi paralar verilmez diyorum.

ulan hepiniz yaşlanmışlınız size inat ben yaşlanmayacam saç da ektirecem pilates de yapacam, götümü yiyin.
Toplam Hit: 1785 Toplam Mesaj: 17