folder Tahribat.com Forumları
linefolder Gündem - Güncel Konular
linefolder İrtica Belgesi TSK"Ya Ait Değil ! ! !

İrtica Belgesi TSK"Ya Ait Değil ! ! !

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    C_e_Z_a
    C_e_Z_a's avatar
    Erkek
    Tarafında yazarlarında başbakanında hükümetinde anasını bacısını !!!!!

Lan yeter illa yarak mı istiyosunuz götünüze,nedir askerle alıp veremediğiniz amk un evlatları!!!?

Helal olsun Başbuğ paşaya çatır çatır konuşuyo şuan izleyin arkadaşlar!

Makaleyaz.Net - Türkiye'nin Makale Alım-Satım Platformu
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    begendik bunu yazdı:
    -----------------------------

Partiler gelip gecicidir. TSK bu ülkenin her daim en önemli kurumu kalacaktır. Tamam Tsk nın içine (alt kademelere) sızmış çeteler var ama bunlar asla üst kademelere sızamazlar. TSK  yıpratılmaya çalışılıyor çünki bazı kimselerin işin gelmiyor.

Ya akp tsk yı bitirecek yada TSK akp yi...

akp haddini bilecek boyundan büyük işlere kalkışmayacak. Her zaman TSK ya laf sokuyor ve elştiriyor. Zaman gazetesi son zamanlarda hergün anasayfada genelkurmaya laf çakıyor. TSK nın sabrı taşarsa ülkede kötü şeyler olur. (akp açısından) herkes rütbesini bilecek... varsa elinde belgen ortalığı ayağa kaldırma kaos çıkarma git mahkemeye dava ac sonucu bekle. sonuc çıkmadan zaman öttürüyo ortalığı. onun borusunu bir gün birileri öttürür neys esinirlendim a.q...

Şöyle yumrugunu masaya vuracak genelkurmay baskanı çıkmıyor ki senelerdir. İlker basbugun AÇIKLAmasını sabır ve heyecanla bekliyorum işteyim izleyemeyecem aksam haberlerde görecez...

Kocum kimsenin tsk ya bişi dediği yok herkesin bi görevi var otursun görevini yapsın siyaset yapmak onun görevi deil.  herşeye burnunu sokmassa bişi olmaz. herkesin bi görevi var bu ülkede. 5-10 yılda bir darbelerden bıktı bu ülke bnce akp ve halk deil tsk ayağını denk alsın. devir eski devir deil. gereken cevabı hükümet deil halk vercek bundan sonra. bu ülkede ben olduğum için tsk var. benim verdiğim vergilerden alıyo maaşını.

sen gündemi takip etmiyorsun herhalde dava zaten acıldı ama ne hikmetse askeri savcılıkta sivil yargıya gitmiyor. askeri savcılığında evet bu adam darbe yapmak istiyodu demez herhalde. sonucta askeri savcılık bağımsız bir kurum deil. emir-komuta orda da var. velhasıl herkes görevini yapar ona buna karışmassa sorun olmaz. karışır milletin önüne taş koymaya kalkarsa o zaman karışır işler.

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    AnaMuhalefet
    AnaMuhalefet's avatar
    Erkek

Kocum kimsenin tsk ya bişi dediği yok herkesin bi görevi var otursun görevini yapsın siyaset yapmak onun görevi deil.  herşeye burnunu sokmassa bişi olmaz. herkesin bi görevi var bu ülkede. 5-10 yılda bir darbelerden bıktı bu ülke bnce akp ve halk deil tsk ayağını denk alsın. devir eski devir deil. gereken cevabı hükümet deil halk vercek bundan sonra. bu ülkede ben olduğum için tsk var. benim verdiğim vergilerden alıyo maaşını.

sen gündemi takip etmiyorsun herhalde dava zaten acıldı ama ne hikmetse askeri savcılıkta sivil yargıya gitmiyor. askeri savcılığında evet bu adam darbe yapmak istiyodu demez herhalde. sonucta askeri savcılık bağımsız bir kurum deil. emir-komuta orda da var. velhasıl herkes görevini yapar ona buna karışmassa sorun olmaz. karışır milletin önüne taş koymaya kalkarsa o zaman karışır işler.

Altı çizili yer ile koyu yerler sırf çelişki. Kime sallıyon koyu renkli yerlerde? Merak ettim, bir  şey demeyen halin bu mu? 

Bir işi: " BİLMEYEN " ELEŞTİRİR, " AZ BİLEN " AKIL VERİR, " YAPAMAYAN " ÇAMUR ATAR, " BİLEN " YAPAR.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tekken'deki Eddy
    Prometheus
    Prometheus's avatar
    Homo

askeri yargının bağımsız olmadığını nasıl söyleyebilirsiniz anlamıyorum

cahillik olur da bu kadar mı olur? 

such sen vergi verebiliyosan TSK var olduğu için bunu unutma onun için boş laf etme benim vergimle maaş alıyo diye

________ inspired by love and guided by knowledge _______
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Tabela Fatihi
    kaygusuz
    kaygusuz's avatar
    Erkek

AnaMuhalefet bunu yazdı:
    SucH bunu yazdı:
    begendik bunu yazdı:

Altı çizili yer ile koyu yerler sırf çelişki. Kime sallıyon koyu renkli yerlerde? Merak ettim, bir  şey demeyen halin bu mu?  

yazdıklarından TSK ya güvenmediği anlaşılıyor bana göre...Halkın en çok güvendiği Kurumun TSK olduğunu bildirmek lazım.

Sivil savcının fethullahın yandaşcısı öz ün olmasını çok istiyorlar...çünkü öz askerin gücünü kırdırmak için seçilmiş piyon.

belge 12 haziranda taraf ta yayınlandı. askeri savcılıkla. albay ın evi 17 haziran da arandı. 5 günlük gecikmeden sonra böyle bir belgenin bilgisayarda olması beklenirmiydi ?  diyor arkadaşımız peki BAŞBUĞ bugün ne demiş;

12 Haziran günü belge olduğu iddia edilenin bir gazete yer alması yazılanların ciddi olması ve TSK’nın hedef alındığının görülmesi üzerine hiç zaman kaybedilmeden belge olduğu iddia edilenin, gerekten belge olup olmadığının hukuk ve yargı yoluyla ortaya çıkarılması için Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturma başlanılmıştır.

- Askeri savcılık kanunlar çerçevesinde incelenmesi gereken tüm hususları mevcut bilimsel ve teknik imkanlarını kullanarak bu karara ulaşmıştır.

- Askeri savcılığın verdiği kararı beğenebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz. Ancak bu karara karşı saygısız küçümseyici tavırlar içerisine giremezsiniz. Bu tip davranışlar askeri yargıyı küçültmez bu şekilde davrananları küçültür.

-TSK demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlıdır ve saygılıdır

- Bu ilkelere aykırı düşünce içinde olan davranışlarda bulunan ve bulunabilecek personelini TSK bünyesinde barındırmaz. Bunu kim söylüyor? Bunu Anayasamızın 117. maddesine göre, TSK’nın komutanı olan Genelkurmay Başkanı ben söylüyorum.

- Bakın bütün bu söylemlere rağmen TSK’yla artık hiçbir neden haklı neden, ve haklı bir gerekçeye dayanmadan çeşitli nedenlerle ve çeşitli şekillerde, darbe ve muhtıra söylemlerinde bulunanların iyi niyette olmadıklarını ve halkımızın da bundan usanmış olduğunu düşünüyoruz.

- TSK hiçbir gerçeğe dayanmayan hukukdışı davranışlarla yıpratılması faaliyetlerinin devam ettirilmesine, katlanamaz.

TSK bütünlüğünün her türlü dış etkilere maruz bırakılmasına seyirci kalamaz.

- Unutulmamalıdır ki TSK’nın bütünlüğünün korunmasını ve haksız yere yıpratılmasını aynı zamanda ülkemizin bir beka sorunu olarak görüyoruz. Lütfen bu noktanın iyi anlaşılmasını istiyorum.

-Gelelim değişik imza konusuna. Askeri savcılık elbette bu konunun üzerinde durdu. Durmadığını nereden çıkartıyorsunuz? Ama gelinen değerlendirme, sonuç şudur ki bende bu konuyu bildiğim ve takip ettiğim kadarıyla, imza değişikleri kriminal inceleme sonucu değiştirmiyor. Bilimsel olarak yapılan bu incelemelerde teknik kriterler kullanılıyor. Siz nasıl şekilde imza atarsanız atın, şeklini değiştirin isterseniz, imza ıslak ise, elinizin mahsulü olduğu anlaşılabilir. Yani bir noktada çizgilerinin, elinizi el hareketleri parmak izi gibi sonuç veriyor. Burada ıslak imzaya sahip belge yok. Elbette askeri savcılık bu konunun üzerinde durmuştur. Ancak belgenin aslı ıslak imzaya sahip bir belge olmadığı için sonuca ulaşılması mümkün değildir. 

Aldananlar aldanmaktan zevk aldıkları için hile ortaya çıkmıyordu Tolstoy
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    Prometheus bunu yazdı:

askeri yargının bağımsız olmadığını nasıl söyleyebilirsiniz anlamıyorum

cahillik olur da bu kadar mı olur? 

such sen vergi verebiliyosan TSK var olduğu için bunu unutma onun için boş laf etme benim vergimle maaş alıyo diye

yaa sen hiçbirşey bilmiyosun ya da biliyosun ama bilmemezlikten geliyosun.

askeri savcılık,  askeriyeye has emir-komuta zincirinin, disiplin, terfi ve atama mekanizmasının bir parçası. böyle bir sistemde adalet ancak alt kademelerde olabilr. mesela 2 yüzbaşı kavga ettiyse ve askeri savcılıkta yargılanıyolarsa o zaman tarafsız bir karar alınabilir. bağımsız olur.

ama olaya yüksek rütbeliler dahil olursa ya da meselenin siyasi boyutları varsa işin rengi değişir. askeri yargının kararları, hukuku deil emirleri yansıtmaya başlar.

tsk daki askerler,subaylar bu ülkenin vatandaşı deil zaten. ben olmadıktan sonra tsk nasıl varlığını sürdürcek.

7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    AnaMuhalefet bunu yazdı:

Altı çizili yer ile koyu yerler sırf çelişki. Kime sallıyon koyu renkli yerlerde? Merak ettim, bir  şey demeyen halin bu mu? 

lafları cımbızlayarak gelmşin yorum yapıyosun. alışmışınız tabi artık nerden ne bulcanızı şaşırıyosunuz. evet şu an kimse tsk ya bi tepki vermedi halk bazında gösteriler düzenlenmedi. Her ortamda Atatürkçülüğü, cumhuriyetçiliği kimselere vermeyen insanların böle darbe şakşakcılığı yapmaları olacak şey deil. ama tabi maksat atatürkçü görünmek. ne dediiğin ne yaptığın önemli deil. atatürk ün arkasına saklanmaya devam.
  8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    SucH
    SucH's avatar
    Erkek
    kaygusuz bunu yazdı:
    AnaMuhalefet bunu yazdı:
    SucH bunu yazdı:
    begendik bunu yazdı:

Altı çizili yer ile koyu yerler sırf çelişki. Kime sallıyon koyu renkli yerlerde? Merak ettim, bir  şey demeyen halin bu mu?  

yazdıklarından TSK ya güvenmediği anlaşılıyor bana göre...Halkın en çok güvendiği Kurumun TSK olduğunu bildirmek lazım.

Sivil savcının fethullahın yandaşcısı öz ün olmasını çok istiyorlar...çünkü öz askerin gücünü kırdırmak için seçilmiş piyon.

belge 12 haziranda taraf ta yayınlandı. askeri savcılıkla. albay ın evi 17 haziran da arandı. 5 günlük gecikmeden sonra böyle bir belgenin bilgisayarda olması beklenirmiydi ?  diyor arkadaşımız peki BAŞBUĞ bugün ne demiş;

12 Haziran günü belge olduğu iddia edilenin bir gazete yer alması yazılanların ciddi olması ve TSK’nın hedef alındığının görülmesi üzerine hiç zaman kaybedilmeden belge olduğu iddia edilenin, gerekten belge olup olmadığının hukuk ve yargı yoluyla ortaya çıkarılması için Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturma başlanılmıştır.

- Askeri savcılık kanunlar çerçevesinde incelenmesi gereken tüm hususları mevcut bilimsel ve teknik imkanlarını kullanarak bu karara ulaşmıştır.

- Askeri savcılığın verdiği kararı beğenebilirsiniz, beğenmeyebilirsiniz. Ancak bu karara karşı saygısız küçümseyici tavırlar içerisine giremezsiniz. Bu tip davranışlar askeri yargıyı küçültmez bu şekilde davrananları küçültür.

-TSK demokrasi ve hukuk devleti ilkelerine bağlıdır ve saygılıdır

- Bu ilkelere aykırı düşünce içinde olan davranışlarda bulunan ve bulunabilecek personelini TSK bünyesinde barındırmaz. Bunu kim söylüyor? Bunu Anayasamızın 117. maddesine göre, TSK’nın komutanı olan Genelkurmay Başkanı ben söylüyorum.

- Bakın bütün bu söylemlere rağmen TSK’yla artık hiçbir neden haklı neden, ve haklı bir gerekçeye dayanmadan çeşitli nedenlerle ve çeşitli şekillerde, darbe ve muhtıra söylemlerinde bulunanların iyi niyette olmadıklarını ve halkımızın da bundan usanmış olduğunu düşünüyoruz.

- TSK hiçbir gerçeğe dayanmayan hukukdışı davranışlarla yıpratılması faaliyetlerinin devam ettirilmesine, katlanamaz.

TSK bütünlüğünün her türlü dış etkilere maruz bırakılmasına seyirci kalamaz.

- Unutulmamalıdır ki TSK’nın bütünlüğünün korunmasını ve haksız yere yıpratılmasını aynı zamanda ülkemizin bir beka sorunu olarak görüyoruz. Lütfen bu noktanın iyi anlaşılmasını istiyorum.

-Gelelim değişik imza konusuna. Askeri savcılık elbette bu konunun üzerinde durdu. Durmadığını nereden çıkartıyorsunuz? Ama gelinen değerlendirme, sonuç şudur ki bende bu konuyu bildiğim ve takip ettiğim kadarıyla, imza değişikleri kriminal inceleme sonucu değiştirmiyor. Bilimsel olarak yapılan bu incelemelerde teknik kriterler kullanılıyor. Siz nasıl şekilde imza atarsanız atın, şeklini değiştirin isterseniz, imza ıslak ise, elinizin mahsulü olduğu anlaşılabilir. Yani bir noktada çizgilerinin, elinizi el hareketleri parmak izi gibi sonuç veriyor. Burada ıslak imzaya sahip belge yok. Elbette askeri savcılık bu konunun üzerinde durmuştur. Ancak belgenin aslı ıslak imzaya sahip bir belge olmadığı için sonuca ulaşılması mümkün değildir. 

GenelKurmay Başkanı TSK ya güvenmeyenlere inanmayanlara açıkça cevaplandırmış gerçekleri.Hala Taraf gibi zaman gibi amerikancı sahte dinci  gazetelerin çıkardıklarına inanan varsa bu bir akıldışılıkdır bana göre...5-10 yılda darbelerden bıktık tabiki.darbe saçmalıktır. lakin darbe olmadanda dinci partilerin amerikan uşaklığını vazife bilmelerini gördük...ülke topraklarına el konulması kurumların özelleştirilmesi vs elden gitmesi ile Zenginleştiğimizi Bilimsel olarak kalkındığımızı kimse diyemez. Eğitimde beleş kitap dağıtarak gelişeceğimizi öğretenler kandırdılar halkı. aksine teslimiyetçiliğin alasıyla yandaş cemaate ihaleler aktarılarak kendilerine kazandırdıklarını diyebiliriz.
    ben güveniyomda tsk bize güvenmiyo baksana her yerden darbe planları,günlükleri fışkırıyo.  artık kurum kültürü olmuş. siyaset yapmaya ne meraklılarmış şu planlar hazırlarken harcadıkları enerjiyi pkk konusunda harcasalar pkk sorunu çözülmüştü.

'' SuCH

12 Haziran günü belge olduğu iddia edilenin bir gazete yer alması yazılanların ciddi olması ve TSK’nın hedef alındığının görülmesi üzerine hiç zaman kaybedilmeden belge olduğu iddia edilenin, gerekten belge olup olmadığının hukuk ve yargı yoluyla ortaya çıkarılması için Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturma başlanılmıştır. ''

ben ne demişim sen ne diyosun arkadaşım madem soruşturma hemen açıldı. neden 17 haziranda evi aranıyor ? nie hemen arama yapılmıyor.

yaa ilker paşa lav silahlarının fln da tsk ya ait olmadığını söyledi ama ne oldu MKE belgedi dedi silahlar tsk ya ait. sonra ses seda cıkmadı.

bide anlamadığım şey nie bu kadar savunuyosunuz bu işi ? ama tabi konu ak partiye karşı olduğu için karşı tarafta kim olsa haklı.  sanki bu ülkede hiç darbe yapılmadı. darbe günlükleri cıkmadı e-muhtıra verilmedi. bu iyimserlik ne yani ? herhalde yalanyacak ilker başbuğ çıkıp evet darbe planları hazırlıyoz, komplo yapcaz dicek hali yok. lav silahlarındaki gibi bu olay netleşir ve böyle bir belgenin var olduğu ispat edilirse o zaman ne yapcak ilker paşa ? yalancı,düzenbaz,darbeci bir g.kurmay,başkanı vayy bee ne güzel olur tadından yenmez.

ve bir kac soru daha

* Peki, kurumu karıştıran, suratları kızartan onca telaş, kuşku, sıkıntı neydi?
    * Bir, iki gün içinde sonuçlanacak bir araştırma, niye 12 gün sürdü?
    * Niye sivil savcıların belgeyi hazırladığı iddia edilen albayı sorgulamaları engellendi?
    * Plandaki imzanın adı geçen albaya ait olduğu kesinleşmişken, bu ne çelişki? Genelkurmay personeli boş zamanlarında, evinde, çay bahçesinde filan eylem planları mı hazırlıyor?
    * Eylem Planı'nın Ocak 2009'dan itibaren hazırlandığını söyleyen emekli orgeneralin sözlerini çöpe mi atacağız?
    * Kendini 'Ergenekon'un avukatı' ilan etmiş bir Deniz Baykal'ın dahi cuntalara karşı çıktığı bir ortamda, ne oldu da belgenin mevcudiyeti reddediliverdi?

9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    VEXTA
    VEXTA's avatar
    Erkek

Çuval olayıyla TSK yıpratıldı denen şahsa sesleniyorum.Dünyadan bi habersin.

çuval olayının ardından alınan intikamı o dönemde askerlik yapanlardan 1. ağızdan dinledim.anlatılanlar karşıında oha olmuştum ama pek inanmamıştım malum askere giden herkez rambo oluyo.

taki 5n1k da operasyonu gerçekleştiren komutanın sözlerinen sonra.

Arkadaşım çuvalı intikamı emin ol  100 kat fazlasıyla alındı  ve kimse TSK  yıpratamadı.Olayların medyaya yansımamış olması medyanın amerikan uşaklarıyla yönetilmesindendir.Yani  gazetede tvde çıkmıyo die  TSK nın hiç bi bok yapmadını düşüyosan o senin aciz düşünce biçimindir.TSK kadar gizliliğe önem veren başka bi askeri kurum yoktur dünyada.çünkü sanıldı gibi türk askeri son 100 yılda çıkan örgütlenen bi kurum değildir.binlerce yıldır süren bi düzeneği wardır.

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    İnce Memed
    ComputerWolf
    ComputerWolf's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    Fotokopi uzerinden boyle bir gundem yaratilmasi basli basina bir psikolojik hareket zaten.Simdi birisi surada photshop ile bir belge hazirlar altinada imzalari monte eder al sana gundem.Bu namussuzlar yaptiklari bu tertibin altinda ezilecektir.Sivil mahkemeymis sivil mahkeme fotokopiden ne elde edecekmis acaba.Genelkurmay diyor iste ,getirin bu belgenin aslini nerede bu belgenin asli ona gore gerekenleri yapalim.Ses yok bazi orospucocuklarinda.

Hep denedin. Hep yenildin. Olsun yine dene , yine yenil ama daha iyi yenil !
Toplam Hit: 6244 Toplam Mesaj: 55