folder Tahribat.com Forumları
linefolder Bilişim Güvenliği
linefolder İş Bankası Adıyla Yeni Bir Saldırı Geliyor Dikkatli Olun

İş Bankası Adıyla Yeni Bir Saldırı Geliyor Dikkatli Olun

1. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek

Arkadslar haberi copy-paste atiyorum. Bilginize

YENİ BİR SALDIRI….DİKKATLİ OLUN…

Mail üzerinden kullanıcılara tehlike yaratacak yeni bir saldırı sistemi tespit edildi.Bu saldırı sisteminde iş bankası görünümünde mail ile tarafınıza bir PDF formatında bir dekont veya sizi linke tıklayınız için zorlayan Phishing yöntemleri ile karşı karşıyayız.

Mail Subject ve Sender eft@isb.com olarak görülüyor bu mail de dikkat edilmesi gereken 2 husus mevcut ;

1.Iş Bankasının mail adresileri @isb.com değil bilgilendirme@ileti.isbank.com.tr ‘dir

2.Dekontları hiçbir zaman bankalar mailde ek olarak indirilmeye sunulmaz. Dekontları kullanıcı talep eder ise Mobil Bankacılığı veya İnternet Bankacılığı üzerinden ulaşabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus mailin nereden nasıl geldiğine bakmak, araştırmak ve bilinçli olmaktır.

Bilgi Koruma Merkezi Halil Öztürk

Kaynak : http://bilgikoruma.net/is-bankasi-adiyla-yeni-bir-saldiri-geliyor-dikkatli-olun/

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  2. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    alicem
    alicem's avatar
    Erkek

Facebooktaki teyzeler gibi kopyala yapıştır yapıp durmayın. Bilgi koruma merkezi ne aq. Her gün binlerce farklı spam dönüyo, ben de rene adına mail hazırlayıp atayım beni de haber yaparlar mı?

3. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek

Benzeri Halkbankası ekstre olarak geçen haftadan beri aksatmadan şirkete geliyor. Kötüye kullnım olarak bildiriyorum sürekli.

Uzantısı *.z olan bir dosya. winrar açıyor. içinde exe var. sanal pc'de açıyoruz. net4,5 istediği için çalışmyor :D

---

Başka bir örneği: teklifimize dönüş yaparmısınız diye mail geliyor. içinde docx dosyası var. docx'i açıyorsunuz. jpg ikonlu bir jar dosyası - java downloader eklenmiş. çift tıklarsanız java ile çalışıyor. (Yaptıkları ACEMİLİK: JPG ikonu winxp jpg ikonu şeklinde)

Jar dosyasını winrar ile açıp içindeki dosyaları çıkartıyoruz. online java decompiler ile kodlarını obfuscate yapıyoruz. javadan anladığımız kadar download yapılan adresi bulmaya çalışıyoruz ama javamız yetmiyor :D

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  4. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    dhmm
    dhmm's avatar
    Erkek
    alicem bunu yazdı

Facebooktaki teyzeler gibi kopyala yapıştır yapıp durmayın. Bilgi koruma merkezi ne aq. Her gün binlerce farklı spam dönüyo, ben de rene adına mail hazırlayıp atayım beni de haber yaparlar mı?

Hocam bi defa ben teyze degilim. Ikincisi haber beni pek ilgilendirmiyor ki ; Turkiye'de dahi yasamiyorum. Ucuncusu herkes senin kdr dikkatli olmayabilir. Tmm artik cogu kisi tuzaga dusmuyor ama aldanipta dusenler olabilir. Millet gorsun aklinda bulunsun diye alip copy-paste yaptigimi vurgulayarak attim. Kotu mu oldu ?

Bilgi koruma merkezine gelince oyle yaziyordu tbt'ye sikinti olmasin diye kaynak belirterek attim..

Ha gereksiz goruluyorsa silinsin

Ozgurluk aslinda her istedigini yapabilmek degildir, istemedigini yapmamaktir. // Verdigin degeri gormeyince, gordugun degeri ver !!! // Hayatin herkes icin bir bavulu vardir !!! // Dusmek gerekir bazen hayatta; kalkmayi ogrenebilmek icin
  5. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    moi
    moi's avatar
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı

Benzeri Halkbankası ekstre olarak geçen haftadan beri aksatmadan şirkete geliyor. Kötüye kullnım olarak bildiriyorum sürekli.

Uzantısı *.z olan bir dosya. winrar açıyor. içinde exe var. sanal pc'de açıyoruz. net4,5 istediği için çalışmyor :D

---

Başka bir örneği: teklifimize dönüş yaparmısınız diye mail geliyor. içinde docx dosyası var. docx'i açıyorsunuz. jpg ikonlu bir jar dosyası - java downloader eklenmiş. çift tıklarsanız java ile çalışıyor. (Yaptıkları ACEMİLİK: JPG ikonu winxp jpg ikonu şeklinde)

Jar dosyasını winrar ile açıp içindeki dosyaları çıkartıyoruz. online java decompiler ile kodlarını obfuscate yapıyoruz. javadan anladığımız kadar download yapılan adresi bulmaya çalışıyoruz ama javamız yetmiyor :D

rica etsem paylaşabilir misin hocam jar dosyasını?

Sadece paranoyaklar hayatta kalır...
  6. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    NoktaliVirgul
    NoktaliVirgul's avatar
    Erkek
    moi bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

---

Maillerin arasında bulursam atayım. Mailini PMden gönderir misin?

If my calculations are correct, when this baby hits eighty-eight miles per hour... you"re gonna see some serious shit.
  7. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Herbokolog
    KaptaN
    KaptaN's avatar
    Üstün Hizmet Madalyası
    Erkek
    NoktaliVirgul bunu yazdı
    moi bunu yazdı
    NoktaliVirgul bunu yazdı

---

Maillerin arasında bulursam atayım. Mailini PMden gönderir misin?

Bende pm alayım, kurcalarım biraz

8. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Caliber
    Caliber's avatar
    Homo

İş Bankası 2016'nın Eylül'ünden itibaren html türünde ekstre yollamak yerine pdf olarak yani ekli eposta yollamaya başladı.

Birincisi banka(lar) yollamaz demeyin yolluyor(lar).

İkincisi millet çok fena cukkaya gelir.

Tedbirsiz abdest bozmaya oturan, domala domala taş arar.
  9. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    adeleks
    adeleks's avatar
    Erkek

işbankası bugün uyarı maili göndermiş

10. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    Muhalif Yorumcu
    SeRDaR
    SeRDaR's avatar
    Banlanmış Üye
    Erkek

bu şirketler nasıl yiyor bunları anlamıyorum  mail ekstreleri genelde hep aynı adresten gelir zaten bankaların yada müşteri temsilcilernden 

fake mailler kabak gibi sırıyor baktığınızda aynı mail adresinden gönderilse bile en dandik mail sunucusu bile spam uyarısı vermekte zaten 

maildeki linkin üzerine sadece mouse u götürdüğünüzde bile tıklamayın altta hangi link olduğu yazmakta abidik gubidik adres oluyor 

muhasebecinin mail adresi bellidir fatura yolladıysa şayet  olmadı ara telefon sen mi gönderdin diye sor adama 

Emekçiler ekmeklerini, emeklerinin karşılığı olarak ve önlenemez tarihi sürecin sonucu olarak mutlaka kazanacaklardır. Şüphesiz bu, zorlu bir dönemdir kısa vadeli ve göreceli yenilgilerden geçer.
  11. KısayolKısayol reportŞikayet pmÖzel Mesaj
    slanger
    slanger's avatar
    Erkek

geyik yapmalık konu değil editledim o yüzden. sadece iş bankası adıyla beklemeyin phishinge her zaman dikkat edilmeli ve insanlara phishingin ne olduğunu anlatmalı böyle söylemek yerine.

slanger tarafından 29/Oca/17 00:58 tarihinde düzenlenmiştir
Toplam Hit: 15621 Toplam Mesaj: 15
spam